© Stowarzyszenie Topory

Dołącz do nas

Informacje dla Kandydata

Chcesz zostać Toporem? Czeka Cię sporo pracy. Stowarzyszenie ma już ponad trzydzieści lat i przez ten czas robiliśmy DUŻO. Zapoznaj się z naszą działalnością. Znajdziesz ją m.in. na:
www.topory.org oraz www.facebook.com/topory. Sprawdź nas dokładnie, przeszukaj internet, zapytaj znajomych a następnie zacznij zadawać pytania.

Członkami Toporów jest ponad sto siedemdziesiąt osób – różni nas wiele, ale łączą wspólne wartości. Skupiamy się na promowaniu i rozwijaniu zainteresowań związanych z grami fabularnymi (RPG), fantastyką oraz szeroko pojętą kulturą alternatywną. Celem organizacji jest integracja społeczności lokalnych i ogólnopolskich poprzez organizowanie różnorodnych wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i rekreacyjnych, które promują wartości takie jak kreatywność, współpraca, rozwój osobisty i zaangażowanie społeczne.

Działalność Toporów określa statut, który znajdziesz na stronie Stowarzyszenia. Przeczytaj go. www.topory.org/oto-stowarzyszenie/statut

W związku z rozwojem wprowadziliśmy możliwość należenia do Oddziału – każdy z nich posiada swoją specyfikę lecz wszystkie podlegają pod Zarząd który, czuwa nad spójnością organizacji.

Istnieje również tzw. Centrala czyli dedykowany dla zarządu i spraw ogólnostowarzyszeniowych, oraz osób niebędących członkami oddziału. Centrala jest niezależna od oddziału “Rawa” oraz wszystkich innych oddziałów.

Oprócz PRAW nasi członkowie posiadają OBOWIĄZKI:

  • przestrzegać Statutu i uchwał Zarządu,
  • aktywnie uczestniczyć w działalności Toporów,
  • regularnie opłacać składki,
  • godnie prowadzić działalność społeczną w ramach Toporów,
  • rzetelnie sprawować funkcje pochodzące z wyboru,
  • dbać o dobre imię Toporów.

Obserwując Stowarzyszenie Topory z dystansu, łatwo przegapić ogromny wysiłek, jaki wkładają nasi członkowie w jego rozwój i codzienną działalność. Pamiętaj, że jako członek Toporów również Ty będziesz częścią tego zaangażowania. To niezmiernie istotne.

Jak wygląda proces aplikacji do Toporów:

  1. Musimy się nawzajem poznać – tak by mieć pewność, że będziemy do siebie pasować.
  2. Jeśli Oddział (lub Starszyzna w przypadku Centrali) wyrazi zgodę na Twoją aplikację przydzielony zostanie Ci Opiekun i razem z nim stworzysz Plan Prospektury, który zaplanuje Twoją działalność w okresie jej trwania.
  3. Będziesz brał udział w życiu Toporów pomagając w naszych inicjatywach oraz organizując własne (w których będziemy Cię wspierać).
  4. Okres Prospektury trwa 6 miesięcy i kończy się podsumowaniem Twojej działalności na rzecz Toporów oraz głosowaniem Twojej kandydatury.
  5. Po pomyślnym przejściu całego procesu stajesz się pełnoprawnym członkiem/członkinią Toporów.
Skip to content