© Stowarzyszenie Topory

Kilka słów o nas

Stowarzyszenie „Topory” to grupa znajomych i przyjaciół, których połączyła wspólna pasja do tzw. Gier Fabularnych, czyli RPG. W przeciągu paru lat, z kilku osób biorących regularnie udział w sesjach, Topory rozrosły się do kilkudziesięcioosobowego pełnoprawnego Stowarzyszenia, organizującego coroczny konwent zwany Toporiadą. Sam konwent, którego pierwsza edycja odbyła się w 2005 roku, znacząco ewoluował i szybko z niedużego wydarzenia lokalnego, przeistoczył się w ogólnopolski zjazd liczący kilkuset uczestników. Uznawany jest on za najbardziej klimatyczny, pomysłowy i wyluzowany konwent, czego efektem są zajmowane wysokie miejsca w licznych głosowaniach na najlepszy Polski konwent danego roku.

Poza spotykaniem się, na co dzień, jako zgrana paczka, Topory biorą udział w licznych wydarzeniach organizowanych w Rawie Mazowieckiej jak i innych miastach naszego kraju. „Maraton Pływacki” rawskiego WOPRu był pierwszą coroczną imprezą, w jaką zaangażowało się Stowarzyszenie, a chęć dalszej pomocy popchnęła członków do współtworzenia takich eventów jak choćby „Rodzinnego Rajdu Rowerowego”, festynu „Witaj Przedszkolaku!”, „Topogrania”, czyli rawskiego dnia gier, „Nocy filmowych z fantastyką”, czy „Siekieriady”.

Władze miasta doceniły prężnie działające Stowarzyszenie i dzięki przychylności różnych instytucji Topory uzyskały zgodę na wynajęcie jednego ze schronów przeciwlotniczych, który następnie przekształciły we własną siedzibę i miejsce spotkań rawskiej młodzieży. Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta półki bunkra zapełnione zostały podręcznikami do systemów RPG, licznymi grami planszowymi i karcianymi, jak i książkami o tematyce fantastycznej. Zbiory te ciągle są poszerzane, a dostęp do nich może uzyskać każdy, kto pojawi się na organizowanych, co piątek spotkaniach.

Jako jedno z ciekawszych wyróżnień należy wspomnieć fakt, iż Rawskie Stowarzyszenie Miłośników Gier Fabularnych i Fantastyki „Topory” zostało zauważone przez firmę promującą Rawę Mazowiecką, która zaproponowała, aby to również Topory zajmowały się promocją miasta. Napięty kalendarz organizowanych imprez mówi sam za siebie. Pokazuje jak członkowie stowarzyszenia spełniają swoje zadanie względem mieszkańców.

Topory ciągle rozwijają się w kierunku kulturowo-rozrywkowym, a ich duże doświadczenie i rozmaite kontakty z działaczami z innych miast, umożliwia im przeprowadzanie nowych i coraz śmielszych projektów. Liczba osób dołączających do stowarzyszenia rośnie z roku na rok, co świadczy o otwartości już bardzo dobrze zgranej grupy na osoby dopiero zaczynające swoją przygodę w stowarzyszeniu.

Podsumowując, Topory to kreatywna i dobrze zorganizowana grupa ludzi z Rawy Mazowieckiej i okolic, współtworząca, a często kreująca wydarzenia kulturalne i rozrywkowe w swoim rodzinnym mieście.

Skip to content