Dobre filmy

O wszechstronności naszej gadać będziem, o polityce i mszach kościelnych takoż.
Sonic
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 263
Rejestracja: 11 wrz 2008, 12:29

Re: Dobre filmy

Post autor: Sonic »

Ja polecam Przerwaną lekcję muzyki. Film z 1999,ale dopiero niedawno obejrzałam. Mistrzowska gra Angeliny Jolie-rola drugoplanowa.
I oczywiście "Urodzeni Mordercy"! Dziś oglądaliśmy. Po prostu zajebisty.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hunter
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1670
Rejestracja: 16 maja 2008, 11:18
Kontakt:

Re: Dobre filmy

Post autor: Hunter »

Sekret pisze:Jeszcze nie spotkałem osoby (a już z paroma o nim rozmawiałem), której by ten film w jakimś stopniu mile nie zaskoczył.
Spotkales tylko o tym niewiesz :P
Bynajmniej nie chodzi o mnie bo ja nie mialem przyjemnosci jeszcze.

Skoro juz pisze to tez napisze o jakims filmie:
Projekt: Monster / Cloverfield
Film banalny niemilosiernie. Krecony "z reki" o potworze rozpierdalajacym NYC. Melanrz, jeden koles operatoruje kamera, wszystkich zaskakuje dziwne "trzesienie ziemi", ogolne zamieszanie i SPIERDALANIE! Ogolnie caly film to wlasnie spierdalanie a nie heroiczna walka, ale nie to jest najwazniejsze. Najwazniejsze jest to, ze w odpowiedniej atmosferze, dzieki odpowiednemu sposobowi robienia zdjec i calej otoczce mozna poczuc sie jakby samemu sie spierdalalo przed tym potworem. Przynajmniej ja sie tak poczulem.
Polecam

EDIT:
Jesli piszemy cos o jakims filmie to pragnalbym miec prosbe, zeby pisac cos wiecej niz
Po prostu zajebisty
;]
Sonic
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 263
Rejestracja: 11 wrz 2008, 12:29

Re: Dobre filmy

Post autor: Sonic »

Hunter pisze:
EDIT:
Jesli piszemy cos o jakims filmie to pragnalbym miec prosbe, zeby pisac cos wiecej niz
Po prostu zajebisty
;]
Jak sobie życzysz:). Film ma wiele absurdalnych scen, jest brutalny, kontrowersyjny i ma dużo czarnego humoru. Reżyser miał wiele świetnych pomysłów. Ma chory klimat,który tworzy gra kolorami, urywki scen z kreskówek, często pojawiają się demony i różne inne postacie. Naprawdę trudno jest to wszystko opisać. Warto obejrzeć!
Obrazek
Awatar użytkownika
Człowiek-Namiot
Ciupozka ch... zbója
Ciupozka ch... zbója
Posty: 188
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:59
Lokalizacja: _!_S_T_O_L_Y_C_A_!_
Kontakt:

Re: Dobre filmy

Post autor: Człowiek-Namiot »

A ja mam coś innej beczki: "Pociąg życia" film się nazywa ("Train de Vie").
Jest to w zasadzie komedia, czy może jakiś lekko przygodowy (raczej nie sensacyjny). Jak piszą na Filmwebie: Rok 1941. Mała żydowska wioska. Shlomo (Lionel Abelanski) z pobliskiej wsi przybywa z okropną wiadomością: hitlerowcy deportowali wszystkich mieszkańców jego miasteczka. Żydzi, których ostrzegł Shlomo, w obawie przed deportacją przez hitlerowców... sami postanawiają się deportować. W tym celu wybierają spośród siebie mężczyzn, którzy odegrają "role" hitlerowców i zaczynają przygotowania do wielkiej deportacji - do Palestyny.

Po prostu zajebisty! ;)
Człowiek Namiot pie***li zasady!
I nie jest frajerem!

Obrazek
Awatar użytkownika
^sadam
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 795
Rejestracja: 05 wrz 2008, 15:20
Lokalizacja: Ułan Bator!
Kontakt:

Re: Dobre filmy

Post autor: ^sadam »

Z czystym sercem mogę polecić dość nową produkcję pt: "Sierota". Myślałem, że będzie gorzej, bo wychodzę z założenia, że teraz już dobrych filmów nie ma :P. Horror to może nie jest, ale trzyma w napięciu i zaskakuje. Nie mam siły na pisanie, zarzucę tylko czemu warto obejrzeć tą pozycję:

- świetna, trzymająca w napięciu historia
- bardzo dobre aktorstwo
- rewelacyjna rola Isabelle Fuhrman
- intrygujące zachowanie tytułowej bohaterki
- bardzo dobre połączenie dramatu rodzinnego z thrillerem i horrorem
- zaskakujące zwroty akcji

Resztę każdy znajdzie sobie sam, tak jak i sam film :). Historia, zakończenie.. na prawdę zaskakuje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gr0m
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 51
Rejestracja: 16 lis 2009, 14:53

Re: Dobre filmy

Post autor: Gr0m »

Jeśli ktoś nie oglądał jeszcze Avatara - nadrobić koniecznie! Nie tego o lataniu, tylko tego od Camerona. Chociaż tu też jest latanie, ale ale...

James Cameron zabiera nas w świat, jakiego jeszcze nie było. Niepowtarzalna roślinność, oryginalne zwierzęta, po prostu inny świat dopracowany w każdym szczególe. Doskonała fabuła, co prawda dość hollywoodzka, ale to w niczym nie przeszkadza. Film trwa prawie trzy godziny i nie nudzi nawet przez sekundę. Robi wrażenie.


WAŻNE!!!
Oglądanie tego inaczej niż w kinie to bluźnierstwo!!! Najlepiej obejrzeć w 3D, szczerze polecam. To jest pozycja obowiązkowa.
Awatar użytkownika
Sekret
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 613
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:46
Lokalizacja: ŁDZ

Re: Dobre filmy

Post autor: Sekret »

Potwierdzam słowa Groma, film naprawdę warto obejrzeć, oglądałem go w Imax w Łodzi tuż po premierze. Jedno ostrzeżenie tylko: film najlepiej się prezentuje w jakości 3D CYFROWEJ a nie ANALOGOWEJ, a jedyne kino 3D cyfrowe w Polsce jest w Łodzi w Manufakturze. Zatem tam polecam obejrzeć Avatara, w innych kinach wypada dużo gorzej. Nie wierzycie, to poczytajcie np. w sieci.
Podpisy są fajne, więc mam i ja. :P
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Dobre filmy

Post autor: Ślimak »

Gr0m pisze:Doskonała fabuła, co prawda dość hollywoodzka, ale to w niczym nie przeszkadza.
http://www.joemonster.org/art/13127/Co_ ... ocahontas_
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Ivor
Pała nie topór
Pała nie topór
Posty: 8
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:39

Re: Dobre filmy

Post autor: Ivor »

Fabuła jest raczej schematyczna i łatwa do przewidzenia. Za to wizualnie i dźwiękowo film prezentuje się bardzo dobrze. Polecam niedawny odcinek South Park o Avatarze: Dances with Smurfs.
Awatar użytkownika
Rijel
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1611
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:02
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Dobre filmy

Post autor: Rijel »

Ślimak pisze:
Gr0m pisze:Doskonała fabuła, co prawda dość hollywoodzka, ale to w niczym nie przeszkadza.
http://www.joemonster.org/art/13127/Co_ ... ocahontas_
Jak to podobno powiedział Craven "tak musieli czuć się ludzie w 1977 kiedy puszczono im epokowe dzieło niejakiego Georga L.". Tutaj nie ma co dyskutować o fabule, choć nie zgadzam się z ludźmi mówiącymi, że specjalnie jest szczątkowa, bo by przeszkadzała w byciu z opadniętą szczęką wniecionym w fotel. Ekologia, pacyfizm, feminizm, nawet pogaństwo aż się stąd wylewają, ale w takim świecie żyjemy. Nowa jakość, nowa epoka.
Gdy nadejdzie dzień sądu najładniejszy z najładniejszych przyzwie zapomnianych. W lewą dłoń weźmie on magiczne figury, w prawicy będzie dzierżył księgę złą i słowami swymi sprawi że klan bez nazwy z popiołów powstanie.
ODPOWIEDZ