Muzeum Powstania Warszawskiego

Tutaj zaś, wszelakie stare papierzyska przechowywać będziem.
Awatar użytkownika
Przemas
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 211
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:22
Lokalizacja: Miasto kwarciane Rawa

Muzeum Powstania Warszawskiego

Post autor: Przemas »

Witam.
Ostatnio byłem w Muzeum Powstania Warszawskiego i chętnie bym pojechał jeszcze raz.
Wrażenia. Muzeum to stoi na najwyższym poziomie. Zaraz na wejściu czyje się to atmosferę.Przez cały czas trwania wycieczki towarzyszy nam nastrojowa muzyka (odgłosy nawoływania, wybuchy bomb itp.). Znajdziemy tam replikę samolotu bombowego B-24 liberator (oryginalny latał nad warszawą i został strącony) różnego rodzaje bronie które były używane przez obie strony (oczywiście na znajdziemy tam niemieckiego tygrysa czy pantery). Ciekawym miejscem jest małe pomieszczenie ukazujące Niemców podczas powstania czy sylwetki ludzi zasłużonych podczas powstania. W muzeum tym znaleźć można codzienne życie powstańców. Przechodzi się repliką kanału jakim wycofywali się powstańcy. Dla mnie największym wrażenie zrobili rekonstruując zabudowania miejskie gdzie zamiast okien widziało się zdjęcia ludzi którzy zginęli podczas powstania i 3 nagrobki wśród nich.

Jako stowarzyszenie moglibyśmy zorganizować wycieczkę myślę że ludzie chętni się znajdą bo uwierzcie mi, WARTO. Koszt biletu grupowy wynosi 1 zł (od poniedziałku do soboty) a w niedziele wstęp wolny. Nie wiem ile by paliwo kosztowało ale myślę że zamknęlibyśmy się w granicach 20 zł od osoby.

Ktoś chętny ??
Niemiec Moskal Nie Osiędzie,
Gdy Jąwszy Pałasza,
Hasłem Wszystkich Zgoda Będzie
I Ojczyzna Nasza.
Awatar użytkownika
Rijel
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1611
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:02
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Muzeum Powstania Warszawskiego

Post autor: Rijel »

Pomysł bardzo fajny, chętnie się wybiorę, w rozbudowanym muzeum jeszcze nie byłem :) .
Gdy nadejdzie dzień sądu najładniejszy z najładniejszych przyzwie zapomnianych. W lewą dłoń weźmie on magiczne figury, w prawicy będzie dzierżył księgę złą i słowami swymi sprawi że klan bez nazwy z popiołów powstanie.
Awatar użytkownika
Bączek
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 603
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:03

Re: Muzeum Powstania Warszawskiego

Post autor: Bączek »

Hmmm , fajnie fajnie , tylko, że wolny termin chyba będę mieć dopiero po sesji ;) . Życzę, aby wycieczka doszła do skutku ! Ja w wolnej chwili też tam kiedyś zajrzę bo podoba mi się ogromnie to miejsce.
Awatar użytkownika
Skner
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 460
Rejestracja: 16 maja 2008, 11:30
Lokalizacja: Ztamtondtu (Zimbabwe)

Re: Muzeum Powstania Warszawskiego

Post autor: Skner »

cudze chwaliła a swojego nie znata!!!! w Rawskim muzeum też jest fajnie!!! i rozdają takie małe cukiereczki.......
a ja klade lahe nato czy zygasz na widok moich błeduw ortograficznych... jesli umiesz je wylapac znaczy ze umiesz odczytac sens tego co napisalem bo gówno i guwno zawsze śmierdzi tak samo
Awatar użytkownika
Przemas
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 211
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:22
Lokalizacja: Miasto kwarciane Rawa

Re: Muzeum Powstania Warszawskiego

Post autor: Przemas »

Co do terminu to bym proponował przełom stycznia i lutego
Niemiec Moskal Nie Osiędzie,
Gdy Jąwszy Pałasza,
Hasłem Wszystkich Zgoda Będzie
I Ojczyzna Nasza.
Zablokowany