Co to znaczy być Toporem?

Tutaj będzie wieści wszelakie można przeczytać.
Awatar użytkownika
DzuDzu
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 110
Rejestracja: 17 maja 2008, 14:20
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Co to znaczy być Toporem?

Post autor: DzuDzu »

Co dla mnie oznacza byc Toporem...

Byc czlonkiem wielkiej grupy ludzi ktorzy potrafia pomoc, pocieszyc, doradzic ale tez bawic sie w swoim gronie nie zważając na wyznawana wiara, kolor skarpetek czy tez zachowanie, sposob mowienia i ubierania sie czy w dresie czy nie bawimy sie jednakowo.

Integracja jest wysoka, wszelkie wyjazdy, imprezy, spotkania, w Rawie czy poza, klimat jedzie z nami i jest utrzymywany do konca...

Powiem jedno...

One Big Happy Family
:D

Dziekuje
Awatar użytkownika
Tęcza
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 830
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:45

Re: Co to znaczy być Toporem?

Post autor: Tęcza »

Nie będę się rozpisywał. Powiem tylko, że sam jak najbardziej czuję się Toporem i dla mnie trzeba to poprostu czuć, czuć, że jest się Toporem i przynależy się do tej jednej-czasem mniej czasem bardziej- zgranej rodziny.
Vivat Topory! :)
"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Awatar użytkownika
Gerber
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 426
Rejestracja: 16 maja 2008, 19:38
Lokalizacja: Rawa

Re: Co to znaczy być Toporem?

Post autor: Gerber »

Ja też dodam coś od siebie. Nie widzę sensu rozpisywania się tutaj, bo sprawa według mnie nie jest aż tak skomplikowana jak mogłoby się wydawać.

Dla mnie bycie Toporem to wspólna pasja naszego jak to ujął Urban "rodzinnego" grona ludzi. Pasja i miłość do RPG-ów od, której przecież wszystko się zaczęło; i to moim skromnym zdaniem wszystko na temat "bycia Toporem". Ten, kto posiada tą pasję i potrafi się nią cieszyć oraz dzielić z innymi zasługuje w moich oczach na miano Topora.

Chciałbym tylko jeszcze zaznaczyć, że nie pomijam całego wysiłku (czyt.: potu, krwi i łez) jakim jest naznaczona droga prowadząca od małej grupy rawskich znajomych po dzisiejszą formę stowarzyszenia. Ciężka praca i poświęcenie, jakimi dla dobra Toporów niektórzy się wykazali też jest cholernie ważną rzeczą i nie należy o niej zapominać.
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5234
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Co to znaczy być Toporem?

Post autor: Jankoś »

To wbrew pozorom bardzo trudne pytanie dla mnie,ale spróbować muszę.
Bycie Toporem w moim odczuciu to jednak przede wszystkim bycie członkiem grupy przyjaciół takiej quasi rodziny. Ludzi na których mogę liczyć, w których towarzystwie czuje się dobrze, których wreszcie lubię i szanuje. Rzecz jasna w tak dużym już Bractwie nie można liczyć ,że takimi uczuciami każdy będzie darzył każdego ,ale przynajmniej zdecydowaną większość.
Ponadto jest to dla mnie grupa ludzi ,których łączy zamiłowanie do Gier fabularnych, ludzi którzy kochają i co ważne potrafią w nie grać. Łączą ich też pewne symbole ,nazwa, logo ,koszulki, kantyczka w jakiś sensie tradycja i historia Toporów ,które mają już ładnych parę lat.
Wreszcie jest to grupa ludzi, która wspólnym wysiłkiem organizuje najbardziej klimatyczny konwent w Polsce
:D
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
Skner
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 460
Rejestracja: 16 maja 2008, 11:30
Lokalizacja: Ztamtondtu (Zimbabwe)

Re: Co to znaczy być Toporem?

Post autor: Skner »

dla mnie jesteśmy grupą znajomych i przyjaciół którzy lubią razem spędzać czas i maja wspólne hobby.

proste logiczne i koniec....

można to rozwijac, mowiac co to jest przyjazn, co to znajomi, co to wspolne spedzanie czasu i jakie to hobbi mamy. Ale kazdy to wie wiec poco robic sobie odciski na palcach od klawiatury...

i niyby to prose i takie logiczne ale ciągle czegos mi brakuje

brakuje mi czegos wznioslego...

mozna pisac o milosci...i innych uczuciach, ale wszystkie one wynikaja z przyjazni, znajomuch, wspolnego czasu i passji lub hobby jak kto woli.

mozna napisac ze Topory nadaja cel w zyciu lub jakis sens.. ale to juz przesada. sa warznym elementem zycia tak jak karzda nasza pasja i tyle.

i dlatego jestesmy tylko lub aż grupą znajomych i przyjaciół którzy lubią razem spędzać czas i maja wspólne hobby.

i nie ma co tu sie doszukiwac głebszej ideologi bo jest i tak głeboka, mieć przyjaciol to skarb

dlatego Topory dla nas to nasz skarb i pilnujmy sie aby tego niestracic w głupi sposub szczegulnie w tych dniach gdy topory maja sie zalegalizowac, zmienic swą forme ... i oficjalnie powsac

i niech ta oficjalnosc nam nie poprzewraca w glowach abysmy nie stracili naszego skarbu.. aby nowy początek nie okazal sie poczatkiem konca
a ja klade lahe nato czy zygasz na widok moich błeduw ortograficznych... jesli umiesz je wylapac znaczy ze umiesz odczytac sens tego co napisalem bo gówno i guwno zawsze śmierdzi tak samo
Awatar użytkownika
Bananidło
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 702
Rejestracja: 16 maja 2008, 15:38
Kontakt:

Re: Co to znaczy być Toporem?

Post autor: Bananidło »

A propo zastrzeżeń PoD przytoczę tylko cytat zaczynający temat który powinien zaprzestać dalszego czepiania się :)
Slimak pisze:Proszę napiszcie co dla was znaczy bycie Toporem. Nie podawajcie definicji Topora, nie piszcie kim Topór według was być powinien, tylko napiszcie co dla was osobiście znaczy bycie Toporem.
Kto gra w RPG, żyje podwójnie
Awatar użytkownika
Bączek
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 603
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:03

Re: Co to znaczy być Toporem?

Post autor: Bączek »

Trudno jest odpowiedzieć na pytanie zawarte w temacie, kiedy jeszcze niedawno jakieś osoby kwestionowały moją przynależność to tej grupy.
Teraz mam mieszane uczucia.
Kiedy jeszcze przyglądałam się z boku Toporom to uznałam, że jest to grupa znajomych ( z mniej lub bardziej zażyłymi więziami ) , których łączy wspólna pasja - granie w RPG-i. A na znak tego , w czym się lubują, stworzyli wzór koszulki, którą noszą, by pokazać innym nie odrębność ale zafascynowanie RPG-ami. Moje wyobrażenie o byciu Toporem zmieniało się z czasem, a już w ogóle było nijakie, kiedy czytałam o zamieszaniu w związku z koszulkami. Wtedy pomyślałam o swojej w szafie i stwierdziłam, że jej nigdy nie założę bo nawet jeśli ktoś zaakceptuje ją na moim tułowiu, to Ci "z dłuższym stażem" tego nie zrobią. Chociaż... pierwsza myśl, która przemknęła mi była taka, że ta grupa chce być hermetyczna i czas przyjmowania nowych członków skończył się parę lat wcześniej.

Jak jest teraz? Dla mnie Toporem jest osoba, która wie co to są RPG-i , wykazuje chęć uczestniczenia w sesji bądź działa aktywnie na rzecz tej "małej społeczności" - służy pomocą przy organizowaniu choćby Toporiady. I nie musi to być osoba stale utrzymująca kontakt. Różnie bywa w życiu, może pasja zostać ale koliduje z brakiem czasu. Lub zostają miłe wspomnienia. Teraz nie wyobrażam sobie, aby ktoś został obwołany Toporem , nie mając na koncie ani jednej sesji.
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5234
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Co to znaczy być Toporem?

Post autor: Jankoś »

Ortodoks się z Ciebie robi Bączku, patrząc na ostatnie zdanie :D
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
Bączek
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 603
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:03

Re: Co to znaczy być Toporem?

Post autor: Bączek »

Uważam, że przynajmniej jedno kryterium powinni spełniać wszyscy. Tylko pojedyncze jednostki wykazujące się aktywnym działaniem na innym polu mogą być z tego zwolnione.
Awatar użytkownika
Jankes
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 987
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:35
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Co to znaczy być Toporem?

Post autor: Jankes »

Byłem TOPOREM
Jestem TOPOREM
Będę TOPOREM
"Do końca świata i jeden dzień dłużej"
A tak poważnie,dla mnie bycie TOPOREM to kontakt z młodymi ludźmi (z wyjątkiem Dziadka), którzy mają podobne zainteresowania, którzy świetnie się razem bawią nie czekając aż im ktoś tą zabawę zorganizuje. To również bycie członkiem pewnej, dosyć luźnej wspólnoty kierującej się podobnymi celami i zasadami. Wreszcie bycie TOPOREM to chęć uczestniczenia we wspólnych imprezach, działaniach, brania udziału w dyskusjach na forum, nawet kłótniach jeśli prowadzą do konstruktywnych wniosków. Jednym zdaniem bycie TOPOREM to po prostu czynne uczestnictwo w życiu Toporowym.
Jak to napisał któryś z forumowiczy, Chcę być TOPOREM i basta
Nikt nie jest doskonały.
ODPOWIEDZ