551
Rawski Koncert Sztuki

Wielki Konkurs Toporiadowy

Z okazji jubileuszu Toporiady przygotowaliśmy dla Was niepowtarzalną atrakcję. Znany z poprzednich lat, Konkurs Obozowy, rozwinęliśmy i uatrakcyjniliśmy, tak abyście mogli z Toporiady wycisnąć jeszcze więcej dobrej zabawy. W konkursie może wziąć udział każda grupka znajomych, która zorganizowana w Ekipę, zgłosi się poprzez specjalny formularz na dole tej strony. Konkurs zacznie się jeszcze przed Toporiadą i zakończy wraz z nią wyłaniając Najlepszą Ekiepę Toporiady. Zainteresowany? Więc poznaj trochę szczegółów.

 1. Jak to wszystko się zaczęło?
 2. WKT - o co chodzi?
 3. Jakie są zasady?
 4. Za co punkty?
 5. Potrzebujesz więcej informacji?
 6. Chcesz zgłosić Ekipę?

1. Jak to wszystko się zaczęło?

Toporiada liczy sobie już 10 lat, a przez połowę tego czasu pojawiają się na niej Obozy. Wszystko zaczęło się od Orków i ich fenomenalnego Orczego Obozu, który powstał na Toporiadzie 2008. Podczas następnych edycji konwentu pojawiały się kolejne obozy, nierzadko zaskakując nas swoją inwencją.

Wymieńmy tu kilka przykładowych: Obóz Piratów z ich pełnowymiarowym pirackim okrętem w budowie; pojawiające się regularnie obozy postapokaliptyczne jak Ditroid, Wojownicy Szos, Obóz Neuroshimowy, przywożące ze sobą małe wysypisko śmieci; Elfi Obóz pojawiający się regularnie, co uwierzcie, wymagało nie lada odwagi; Obóz Kapłanów chyba wszystkich bogów (byleby zielonych); Obóz Banitów porywający uczestników, by raczyć ich trunkami; mistrzowsko ucharakteryzowane Obóz Amber oraz Obóz Aniołów i Demonów. I jeszcze wiele, wiele innych!

Powstające Obozy były tak niesamowite, że postanowiliśmy docenić je tworząc Wielki Konkurs Obozowy wyłaniający najlepszy Obóz Toporiady. Tradycja ta utrzymała się przez kolejne lata. Natomiast w tym roku, z okazji dziesięciolecia Toporiady, postanowiliśmy pójść o duży krok dalej - przedstawiamy Wam Wielki Konkurs Toporiadowy!

2. WKT - o co chodzi?

Wielki Konkurs Toporiadowy jest rozszerzeniem Konkursu Obozowego. W Konkursie wziąć udział może każda paczka znajomych - nie zależnie od tego ile osób się na nią składa, i niezależnie od tego czy postanowią odtwarzać jakąś konwencję, czy nie. Wystarczy dogadać się z przyjaciółmi, stworzyć swoją Ekipę i wypełnić formularz umieszczony na dole tej strony.

W konkursie wygra ta Ekipa, która do końca Toporiady uzbiera największą liczbę Punktów Doświadczenia (PD). A te przyznawane będą za to z czego Toporiada słynie - za dobra zabawę! Czyli między innymi za tworzenie punktów programu, za wygrywanie w konkursach i LARPach, za prowadzenie sesji. Więcej szczegółów znajdziesz w częście: Za co punkty?

Oprócz tego dla uczestników Wielkiego Konkursu Toporiadowego dostępne będą dodatkowe atrakcje a zwycięzcy mogą liczyć na naprawdę atrakcyjne nagrody. Nie wspominając już o tytule Najlepszej Ekipy Toporiadowej Dekady!

3. Jakie są zasady?

Teraz trochę ponudzimy :-)

Aby wziąć wraz z przyjaciółmi udział w Wielkim Konkursie Toporiadowym należy najpóźniej na tydzień przed Toporiadą wypełnić formularz i zgłosić swoją Ekipę. Po tym czasie formularz zniknie ze strony i nie będzie możliwe dopisanie się do Konkursu. Ale ważna rzecz - aż do rozpoczęcia Toporiady, czyli do 31 lipca, można zmienić skład Ekipy. Ponieważ jeszcze przed Toporiadą będzie można zdobyć pierwsze Punkty Doświadczenia nie czekaj z rejestracją i zrób to jeszcze dziś!

UWAGA! - pamiętajcie, że każda osoba może być jednocześnie tylko w jednej Ekipie!

Za co dokładniej będą przyznawane pedeki możesz przeczytać w następnej części (Za co punkty?). Lista ta jednak nie kończy wszystkich możliwych sposobów otrzymania punktów bo pojawi się jeszcze sporo mini-konkursów dla Ekip. Liczba punktów zdobytych przez Ekipy będzie wywieszona podczas Konwentu i aktualizowana kilka razy podczas Toporiady.

Ekipa, która tworzy punkt programu (konkurs, LARP) nie może jednocześnie dostać Punktów Doświadczenia za wygraną w tej atrakcji. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji Punkty zgarnia Ekipa która zajęła drugie miejsce, lub w przypadku braku drugiego miejsca punkty przepadają. Jeżeli, natomiast, punkt programu lub wygrana w konkursie są dziełem osób z dwóch lub więcej Ekip, nie ma rady, trzeba spośród siebie wybrać tą Ekipę, która zgarnie Punkty. Czy istnieje sposób ominięcia tego? Tak bo część Punktów Doświadczenia będzie mogła być dowolnie przekazywana, o czym niżej.

Wszystkie Punkty Doświadczenia zdobyte przed początkiem Toporiady będą wydane Ekipom w postaci Weksli. Weksle można dowlonie wymieniać (kraść, rabować, dawać jako jałmużnę, czy co tylko wymyślisz). Okaziciel może w dowolnej chwili zamienić je u organizatora Wielkiego Konkursu Toporiadowego na Punkty Doświadczenia dla swojej Ekipy.

Z Konkursu Obozowego zostały dwie kategorie, za które Ekipy mogą zgarnąć sporo PD. Pierwsza to konkurs na najlepszą charakteryzację, w której oceniane będą stroje i odgrywanie ról przez Ekipę, która zdecyduje się na wybraną konwencję. Druga kategoria dotyczy wyboru najlepszej bazy, czyli miejsca, które będzie domem Ekipy na czas Toporiady. W obu kategoriach zwycięzców wyłonią organizatorzy Toporiady.

4. Za co punkty?

 • Za udział w Wielkim Konkursie Toporiadowym
  30 PD;
 • Za stworzenie i poprowadzenie punktu programu
  prelekcja - 10 PD
  konkurs - 20 PD
  LARP - 30 PD;
 • Za wygraną
  w konkursie - 20 PD
  w LARPie - 30 PD;
 • Za wygranie w jednej z kategorii obozowej (za najlepszą charakteryzację, za najlepszą bazę)
  I miejsce - 70 PD
  II miejsce - 50 PD
  III miejsce - 30 PD;
 • Poprowadzenie sesji w konkursie Złote Topory
  10 PD;
 • Przejście gracza do finału Złote Topory
  10 PD;
 • Wygrana w konkursie Złote Topory (Najlepszy Mistrz Gry)
  I miejsce - 100 PD
  II miejsce - 70 PD
  III miejsce - 50 PD
  IV miejsce - 30 PD;
 • Wygrana w konkursie Złote Topory (Najlepszy Gracz)
  I miejsce - 70 PD
  II miejsce - 50 PD
  III miejsce - 30 PD;
 • Wygrana w konkursie Złote Topory (Najlepszy Gracz Początkujący)
  50 PD;
 • Wygranie w Plebiscycie Toporiadowym
  50 PD;
 • Wygranie w mini-konkursie obozowym
  od 10 do 30 PD;

5. Potrzebujesz więcej informacji?

Wszelkie pytania możesz zadać bezpośrednio organizatorowi Wielkiego Konkursu Obozowego poprzez maila: pgbanasinski@gmail.com. Możesz również wejść na profil Toporiady na facebooku i tam zadać pytanie. Wszystkie inforamcje dotyczące konkursu będą pojawiać się zarówno na stronie topory.org jak i na facebook’owym profilu - dlatego zaglądaj tam częso!

6. Chcesz zgłosić ekipę?

Aby to zrobić musisz wypełnić poniższy formularz. Możesz to zrobić najpóźniej na tydzień przed Toporiadą. Listę osób wchodzącą w skład Ekipy możesz zmienić wysyłając mail pod adres: pgbanasinski@gmail.com

Nazwa Ekipy:
Przywódca Ekipy:
(imię "ksywka" nazwisko):
Telefon:
Adres e-mail:
Lista członków Ekipy:
(imię "ksywka" nazwisko):
Przepisz kod z obrazka:
kod
 

Polecamy

Kino RomaMETALOPLASTYKA

Współpraca

Dziki BezGwardia NavisArmia GoblinówRolando CyrilMuzyczne rejsy po MazurachRawa w to mi graj!Ancient ScrollWOPR
Copyrights © 2009 Topory
Powered by piechdesign.pl