27
Orichalcum
Toporiada XI
Topory
Toporiada
Złote Topory
Rawa Gra Szanty
Strona główna » Toporiada » Toporiada 2012
Obozy Toporiady I
Poniedziałek, 16 Lipca 2012

Do tegorocznej edycji toporiadowego konkursu obozowego mamy jak na razie cztery zgłoszenia. Poniżej notki organizatorów obozów.

Asur Ehtat - Obóz Elfów

Wieczna Królowa, awatar Ishy na ziemi, żywa dusza Ulthuanu, ma wielu czempionów w każdej prowincji elfiego królestwa. Na jedno jej skinienie, jeden szept, dzieci Asuryana przemierzą świat. Rozbrzmiały rogi i zadźwięczały trąby, wśród drzew niesie się wojenna pieśń. Rozkaz został wydany.

Zgłaszający: Artur "Thorsten" Polański

Obóz Aniołów i Demonów

Stworzenia z otchłannych czeluści i z niebiańskich równin znów przybywają by skusić śmiertelników na przejście do jednej ze stron w odwiecznej walce dobra ze złem oczywiście nie zapominając przy tym o tańcach, hulankach, swawolach i ogółem mówiąc o dobrej zabawie.

Zgłaszająca: Barbara "Bonsai" Warzel

Obóz Banitów

W lasach Fryszerki, w karczmie zwanej Toporiada, dziwna rzecz się stała...
-No mówię, że tak było.- Jednooki, barczysty mężczyzna uderzył się w pierś podkreślając gestem, że nie kłamie.- Wszystko, wszystko co mieliśmy!
-Oko pewnie też ci ukradli?- Zapytał rozbawiony młodzian który stał na przedzie grupki gapiów. Tych było całkiem sporo, wszak nie codzień widzi się wariata mianującego się baronem... Wariata który, jeśli nie liczyć radosnej spódniczki z trawy, był nagi jak go natura stworzyła.
-A żebyście wiedzieli. Mnie szklane oko, mojemu woźnicy drewnianą nogę! – Głos barona załamał się, a oczy powędrowały ku górze.- Nawet ją, moją śliczną Stokroteczkę, moją żonkę, moją lejdi!...
Tłum, niczym jeden mąż, ryknął śmiechem. Popis w wykonaniu samozwańczego barona zdecydowanie był rozrywką dla całej wsi.
-Konie? Rozumiem! Wóz z ładunkiem i miła panienka-to rzecz jasna! Lecz na co jakiemu banicie fanty tak słabej jakości?- Dopytywał młodzian, który nie czekając na odpowiedź ze strony golasa machnął ręką.- Za dużo żeście wypili. Wróćcie lepiej do swej chałupy i się porządnie wyśpijcie... Kertis? Słyszałem że ci się syn urodził. Stawiasz kolejkę!
I tak wszyscy zebrani stracili zainteresowanie jedną historią na rzecz drugiej.
Wkrótce cała Fryszerka zapomniała o pociesznym golasie i przestrodze, którą ze sobą przyniósł. Nikt nie zapuścił się głęboko w las, nikt nie odkrył małego ogniska dookoła którego gromadziła się grupa wesołych kamratów. Nie było żywej duszy, która posłyszałaby szloch niewiasty przywiązanej do drzewa, lub odkryła rozłupane skrzynie ze złotem. Nie znalazł się mąż, który mógłby opisać tańce, hulanki i swawole, jakie odbywały się w nie dużym obozowisku, przy świetle księżyca, w akompaniamencie wycia nie do końca już trzeźwych jegomości.
I ja tam byłem, miód i wino z nimi piłem.
I nie ma się co dziwić, że gdy słońce po uczcie budzi,
nie odnalazłem już swej sakwy, ani też tych ludzi.

Zgłaszająca: Katarzyna "Elwira" Pietrasiak

Wojownicy Szos

Obóz W Klimatach Post-Apo. Wcielając się w bandę szabrowników, cwaniaków czy brutali, najbliżej pasujących do archetypu Neuroshimowej Hegemoni, żyjących na martwym ciele dawnej infrastruktury drogowej... zatrzęsiemy okolicą. Matka - Szosa, nas zrodziła, ubrała, wykarmiła, i pochłonęła.

Zgłaszający: Karol "Bombiś" Bomba

Polecamy

Kino RomaMETALOPLASTYKA

Współpraca

Dziki BezGwardia NavisArmia GoblinówRolando CyrilMuzyczne rejsy po MazurachRawa w to mi graj!Ancient ScrollWOPR
Copyrights © 2009 Topory
Powered by piechdesign.pl