31
Orichalcum
Toporiada XI
Topory
Toporiada
Złote Topory
Rawa Gra Szanty
Strona główna » Toporiada » Toporiada 2012
Atrakcje Toporiady IV
Wtorek, 10 Lipca 2012

Przed Wami kolejna część lawiny programowej jaka na nas spada w ostatnich dniach. W dzisiejszym odcinku sesje, LARPy i konkursy, czyli to co w Toporiadzie najlepsze...

Sesje

W ostatnich dniach do powstającego programu dopisaliśmy dziewięć nowych sesji. Pośród proponowanych systemów znajdziecie między innymi Neuroshimę, L5K i Zew Cthulhu, czyli do wyboru, do koloru. Oddajemy głosy mistrzom gry:

Storytelling (bez systemu): Horry Horrorek

Czy boicie się ciemności? Nie? To bardzo dobrze... bo będzie ciemno... będzie mrocznie, ponuro... będzie Horro. Zapraszam ludzi o mocnych nerwach i zwieraczach w spodniach.


Prowadzący: Jarosław "Shadus" Dyjas

Wolsung: Ulicznicy ze schodów St. Perth

Na ulicach Lyonesse ucichł gwar dziecięcych zabaw. Tajemnicze zaginięcia najmłodszych mieszkańców dręczą rodziców i ich dotychczasowych towarzyszów swawoli. Coraz mniej maluchów wychodzi bawić się w uliczkach miasta.

Co z tym wszystkim ma wspólnego tajemniczy królik-dżentelmen, będący jakoby dyrektorem legendarnego Cyrku Snów? Czy plotka o innym dżentelmenie rozdającym dzieciom dziwne, magiczne monety jest prawdziwa?

Na te wszystkie pytania musi znaleźć odpowiedzi banda uliczników ze Stabelton, znudzonych, zaintrygowanych problemem młodych trolli.


Prowadzący: Patryk Stryjewski

Przebudzenie - Prometejczyk: Stworzeni

Gracze wcielają się w Prometejczyków, sztucznych ludzi, którzy wraz z pierwszym dniem ich egzystencji wchodzą na długą drogę w celu poznania samego siebie, otaczającego ich świata i tego świata co jest ukryty dla zwykłych śmiertelników.


Prowadzący: Marcin "Różyk" Różycki

D&D: Smoki wytruto, lochy zasypano

Lochy i smoki bez lochów i smoków. Wariacja na temat wszelkich wcieleń D&D, które akurat przyjdą mi do głowy.

Prowadący: Aleksander "Mag" Gruszczyński

Savage Worlds: Persona in Fryszerka

Po 12 w nocy zachodzi pewna anomalia, widzą ją tylko niektórzy i tylko w pewnych okolicznościach. To 13 godzina! W tym czasie na świat wypełzają cienie które zatruwają mózgi. Czy będziecie gotowi poświęcić się kiedy na waszych zegarkach po 12 nadal będą płynąć minuty a godzina nie?

Prowadzący: Wiktor "Chochlik" Zaborowski

Zew Cthulhu

Wasz przyjaciel pracował jako kurier. Od pewnego czasu jednak nie daje znaku życia. Jako agencja detektywistyczna zainteresowaliście się tym. Gdy bardziej drążycie temat, tym więcej szczegółów poznajecie. Okazuję się, że to tylko czubek góry lodowej. W pewnym momencie odkrywacie coś wielkiego i tajemniczego nie z tego świata, co rzuca nowe światło na wasze śledztwo. Od tej pory komuś wasza obecność w tym mieście zaczyna przeszkadzać...

Prowadzący: Mariusz "Anhelius" Anioł

Neuroshima

Znany wam świat się skończył. Cywilizacja ludzka upadła. Zostały tylko ruiny i wraki pojazdów. Obecny świat pozbawiony jest wszelkich praw. Wasze działania ogranicza tylko wasze sumienie. Na świecie pojawiły się dziwne stwory, które mają tylko jeden cel - zabijać i zżerać. Większość ludzkości nie żyje, pozostali są rozsypani na obszarach, gdzie stwory nie mają jeszcze dostępu. W tej mniejszości są dobrzy i źli ludzie. Ty sam zdecydujesz, którą stronę obierzesz.
Uważaj jednak. W tym świecie łatwo stracić swoje człowieczeństwo i zostać potworem w ludzkiej skórze.

Prowadzący: Mariusz "Anhelius" Anioł

Legenda Pięciu Kręgów: Demon, którego należało zabić

Z tym demonem nie można wchodzić w układy, nie można go przekupić, oszukać czy przegonić. Potężna armia dowodzona przez demonicznego generała zbiera się u granic krainy Cienia. Czy garstka ochotników ze wszystkich stron Rokuganu pomoże ocalić Imperium, czy też klanowe interesy i drobne gierki stworzą w Murze wyłom?

Prowadzący: Sławomir "ByBus" Kucharzyk

Storytelling (Amber DR): Dwóch królów w Amberze

Merlin, świeżo koronowany król Chaosu, zapowiedział swą wizytę na zamku Amber. Król Amberu Random wraz z królową małżonką Viale patrzą w przyszłość z niepokojem. Merlin, który jeszcze niedawno mówił do nich "Wujku" i "Ciociu", ma do tronu, na którym zasiadają, znacznie większe prawa niż syn Randoma, Martin... nie mówiąc już o nienarodzonym potomku królewskiej pary. Bo Viale właśnie spodziewa się dziecka. Rozwiązanie ma nastąpić w najbliższych dniach, zaś oficjalnym powodem wizyty władcy Chaosu jest chęć uczczenia narodzin krewniaka.

Prowadzący: Sławomir "ByBus" Kucharzyk

Konkursy

Ci, którym się dłuży na prelekcjach i są zbyt leniwi na warsztaty, zyskali właśnie dwie nowe okazje do pognębienia krewnych i przyjaciół niejakiegio królika. Kolejne konkursy lądują w programie Toporiady. Oto czego się można spodziewać:

Va banque'owy konkurs cRPGowy

Myślisz że przeszedłeś całego Baldur's Gate, że znasz wszystkie sekrety KotoR'a. Słyszałeś o czymś takim jak Trials of Luremaster. Pokonałeś arcydemona na wszystkie sposoby. Znasz odpowiedzi na wszystkie pytanie z tych serii, no to teraz spróbuj zadać odpowiednie pytania.

Polecam przypomnieć sobie takie serie jak: Baldur's Gate, Icewind Dale, Dragon Age, Fallout, KotoR, Neverwinter Nights, oraz Planescape: Torment.

Prowadzący: Jerzy "Greg" Nowak

Trollowisko

Szybki konkurs, którego tematem są trolle oraz inne rasy zasilające szeregi Armii Goblinów w literaturze oraz innych gałęziach sztuki.

Prowadząca: Magdalena "Mada" Karońska

LARPy

Z dumą zawiadamiamy, że zgłoszone zostały kolejne dwa LARPy, jeden przeniesie nas do Polski pod zaborami drugi zaś do XX-wiecznych filmów Kung-Fu.

Grypsy z Cytadeli

Warszawska Cytadela, koniec powstania styczniowego.

Grupa konspiratorów przetrzymywana jest celem wydobycia z nich zadowalających rosyjskiego zaborcę zeznań.

Jak poprzez cele wypuścić na zewnątrz informację o losie jednego z współwięźniów? Jak tego dokonać, gdy czujny klawisz krąży wzdłuż klitek i przysłuchuje się co bardziej podejrzanym rozmowom? W końcu... jak tego dokonać, gdy gdzieś z Wami osadzony jest zdrajca?

Oparte na koncepcji bardzo poważnego i bardzo rozbudowanego głuchego telefonu.

Prowadzący: Patryk Stryjewski

Kung-Fu LARP

Usiądźcie w swoich fotelach
wygodnie i wyobraźcie sobie początek filmu z lat 70 , który zaczyna się w
stylu "Chiny...rok 1473"....

Chiny Rok 1954. W odległych himalajach w Shangri-La od wielu lat Mistrz
Pon-Ton, człowiek ,który dzięki swojej sile woli, potędze mistycznej i sile
fizycznej stworzył wiele technik Kung-Fu i nauczał najsilniejszych żyjących
obecnie wojowników Kung-Fu. Owy mistrz od kilkudziesięciu lat urządza
turniej ,w którym nagrodą jest mistyczna i tajemnicza SZKATUŁA TYSIĄCA
CIOSÓW ™. Zatem na turniej przybywają śmiałkowie z całego świata, wielu
ginie w drodze, inni zniechęceni konkurencją wracają do swych domów jednak ta
garstka wybranych ,która dotrze stoczy największy pojedynek ciała,ducha i
umysłu jaki kiedykolwiek widział świat!
SOON IN A THEATER NEAR YOU!!!

LARP jest utrzymywany w tonacji komediowo-absurdalnej.

Prowadzący: Marcin "Różyk" Różycki

Polecamy

Kino RomaMETALOPLASTYKA

Współpraca

Dziki BezGwardia NavisArmia GoblinówRolando CyrilMuzyczne rejsy po MazurachRawa w to mi graj!Ancient ScrollWOPR
Copyrights © 2009 Topory
Powered by piechdesign.pl