336
Orichalcum
Toporiada XI
Strona główna » Toporiada » Toporiada 2012
Atrakcje Toporiady III
Poniedziałek, 9 Lipca 2012

Lato w pełni, wszelkie robactwo się roi, to i punkty programu na Toporiadę wyłażą jak teściowa spod ziemi. Ponieważ na głowę spadły nam tym razem aż dwadzieścia dwa (słownie 22!) punkty programu postanowiliśmy rozdzielić je na dwa artykuły. W trzeciej części atrakcji aż osiem prelekcji i dwa warsztaty.

Prelekcje

Jak nie od dziś wiadomo, na prelekcjach wieje nudą. Na szczęście na Toporiadzie istnieje możliwość rzucania szyszkami w przynudzających prlegentów. Tak więc nie zrażajcie się dużą liczbą prelekcji! Zabierzcie szyszki! Poniżej to co przyszłe cele... To znaczy nasi szacowni prelegenci, mają do powiedzenia o swoich punktach programu.

ABC Fotopstrykania

Kilka słów o podstawach fotografowania na poziomie wyższym niż słit focia z komórki. Opowiem z czym się je takie rzeczy jak przesłona, głębia ostrości, balans bieli. Ponawijam trochę o kolorach, kompozycji, sprzęcie i o czym tylko szanowne audytorium zechce porozmawiać.

Prowadzący: Paweł "Hassan" Ściborek

Ale ja jestem Zły

Denerwuje cię ciągłe rozsmarowywanie kultystów po ścianach? Rycerze ciemności i nekromanci przeszli już na emeryturę? Korporacja została zniszczona przez związki zawodowe? No to może czas na coś nowego? Proszę podwinąć rękawy, bo ubrudzimy sobie rączki.

Czyli prelekcja o tym jak zagrać „dobrą” złą drużyną.

Prowadzący: Jerzy "Greg" Nowak

Gra Nim

Chcesz zadziwić kumpli przy piwie? Masz ochotę zaszpanować grą w, w którą zawsze wygrywasz? Szukasz gry, którą możesz wykorzystać jako element przygody? Nim jest dla Ciebie! Wystarczy znać układ pionków i dwie proste zasady i można grać. Na prelekcji zademonstruję grę Nim w wariancie Marienbad oraz taktykę umożliwiającą wygrywanie za każdym razem, przy spełnieniu jednego drobnego warunku. Jeżeli taka będzie wola uczestników, możemy też zorganizować mały turniej.


Prowadzący: Maciej "Ślimak" Winnicki

Prezentacja systemu Wilkołak: Odrzuceni

Utraciliśmy nasz raj - ZNISZCZYLIŚMY go własnymi rękoma roznieśliśmy na naszych kłach i pazurach. Przez to zostaliśmy ODRZUCENI.

SKRYWAMY SIĘ wśród ludzkiej trzody, nosząc owcze skóry, a zmysły wiodą nas ku ZWIERZYNIE.

Zwrócili się przeciw nam nawet krewni, naszym tropem podążają istoty z cienia Ziemi. Gdy Księżyc rośnie, w naszej KRWI dudni SZAŁ.

Prowadzący: Jerzy "Greg" Nowak

Co to jest RPG i "Sczym" to sie je

Jak co roku tak i teraz wielu młodzików nas odwiedzi. Spragnieni uczestnictwa w wielkim świecie, nieświadomi "spacenia" jakie ich czeka. Przygotujmy ich wspólnie by przeszli na drugą stronę... (nie, nie mówiłem o tym, schowajcie noże, siekiery i wszelkie ostre narzędzia). Bez owijania w bawełnę i inne mięciutkie cosie - zapraszam wszystkich młodych by wysłuchali kilku...dzie...stu... no, aby trochę posłuchali na temat RPG, klimatu, mistrzowania i (nie)spożywania % podczas sesji.


Prowadzący: Jarosław "Shadus" Dyjas

Amber - świat prawie idealny

Wprowadzenie do świata Amberu, stworzonego przez Rogera Żelaznego w cyklu jego książek pod tym samym tytułem.


Prowadzący: Andrzej "Igua" Morkisz

Amber DRPG - system inny niż wszystkie

Przedstawienie systemu Amber DRPG. Porównanie do innych systemów. Opis tworzenia postaci. (statystyki i  moce). Rady dla graczy.

Prowadzący: Andrzej "Igua" Morkisz

"Nikt nas nie lubi" - czyli wstęp do Promethean: The Created

Promethean: The Created jest cudownym systemem RPG, ale wisi nad  nim klątwa samych istot, w które wcielają się gracze - większość go nie zna lub nie lubi. Podczas tej prelekcji poznacie podstawy tego systemu i kto wie? Może polubisz sztucznych ludzi.


Prowadzący: Marcin "Różyk" Różycki

Warsztaty

Jak już wyczerpiecie zapas szyszek, to zapraszamy na warsztaty. Kto wie, może rzucanie szyszkami będzie ich obowiązkowym elementem? Oto krótki opis odautorski:

Drama w RPG - z czym to się je?

Czy RPG to tylko "turlanie"? Jeśli wiesz, że tak nie jest (albo nie wiesz, a chcesz wiedzieć) przyjdź i... posłuchaj, pogadaj i wypróbuj metody dramy. Warsztaty dla każdego: dla początkujących i zaawansowanych, starych i młodych. Potrzebna jest tylko odrobina chęci.


Prowadząca: Ewelina "Ewelinkia" Opryszczko

Sztuka z piwa czyli nauka repusowania

Wiele osób zastanawia się co zrobić kiedy już przeczytało się wszystkie książki, nie ma składu na sesję bądź po prostu chce się zrobić coś nowego. Na warsztatach pokaże jak można ponownie wykorzystać wszelkiego rodzaju puszki, zamieniając przyjemność płynącą z jej wnętrza w sztukę.

Prowadzący: Jarosław "Shadus" Dyjas

Polecamy

Kino RomaMETALOPLASTYKA

Współpraca

Dziki BezGwardia NavisArmia GoblinówRolando CyrilMuzyczne rejsy po MazurachRawa w to mi graj!Ancient ScrollWOPR
Copyrights © 2009 Topory
Powered by piechdesign.pl