336
Orichalcum
Toporiada XI
Strona główna » Toporiada » Toporiada 2012
Atrakcje Toporiady II
Czwartek, 28 Czerwca 2012

W drugiej części prezentacji toporiadowych atrakcji istne bombardowanie programowe Tomasza "SMOKA" Wolskiego, aż pięć punktów programu jego autorstwa. Łącznie prezentujemy dziewięć kolejnych pozycji programu w tym trzy sesje, dwa konkursy i dwie prelekcje.

Sesje

Spośród trzech zgłoszonych w ostatnich dniach sesji autorem dwóch jest SMOK, trzecia została zgłoszona przez Julię "Bhee" Chodzicką. Tym samym kolejna dwójka mistrzów gry zgłasza akces do Złotych Toporów. Gracze będą mieli okazję odwiedzić jeden ze współczesnych nadbałtyckich kurortów, wyruszyć na Dzikie Pola, czy też przeżywać przygody w autorskim świecie gry Dracovard RPG, stworzonej przez Tomka Wolskiego (zainteresowanym sesją w Dracovard polecamy udać się na prelekcję Tomka dotyczącą tegoż systemu). Oto opis sesji słowami autorów:

Storytelling (bez systemu): Demoniczne Kac Vegas

Fala upałów, nudy, nic tylko spijać orzeźwiający złocisty płyn dla zabicia czasu. Tak też czynisz z przyjaciółmi w jednym z pobliskich alkoholowych przybytków. Impreza trwa w najlepsze, alkohol płynie wartką strugą. Po czym budzisz się, plując bałtyckim piaskiem. Z przerażeniem dostrzegasz ślady krwi na dłoniach i ubraniu. Twoi przyjaciele są w takim samym szoku. Koło was leży kawałek czegoś, co do złudzenia przypomina skórę… Ludzką. Za dużo pytań, żadnych odpowiedzi. Ale czy na pewno chcesz je poznać?

Prowadząca: Julia "Bhee" Chodzicka

Dzikie Pola: Pamięć Kurhanów

1630 roku - marzec początek powstania kozackiego, któremu przewodził Triasiło Fedorowicz

Głęboko na Dzikich Polach stoi twardo drewniana stanica broniąca granic Rzeczypospolitej nazywana potocznie Hardą. Była wielokrotnie zdobywana i palona, acz za każdym razem budowano ją na nowo by strzegła przed wrogiem...
Wielokrotnie zmieniała się jej załoga, gdy polegli zasiedlali groby, które podnosiły cenę bytu owej stanicy w tym miejscu. Kiedy trafiają tu nowi towarzysze, tracą nadzieję na szybki powrót do domu, jeżeli w ogóle to miejsce mogło by dać jakąś nadzieję - to pewnikiem tylko chmurom na niebiesiech.
Przydział tu nie był nigdy nagrodą a obowiązkiem dla wielu, pozostali trafiają tu karnie. Mimo braków w zaopatrzeniu, niesprzyjającemu otoczeniu i pozostawieniu stanicy w niejakim zapomnieniu. Zawsze była twardym kąskiem do ugryzienia. A to za sprawą jej wieloletniego dowódcy Jana Chrapnickiego herbu Dzik. Dowodzi on nią od ponad 20 lat i widział nie jedno w swym żywocie, zawsze wytropi wroga i pokąsa go tak srodze iż tamtemu nie raz pożałuje że chciał zapuszczać się w te strony.  Zatem dawno już wrogowie nauczyli się omijać ten twardy ząb Rzeczypospolitej, który nie raz stał się ostrym palem dla wroga. Czas jakiś temu ze stanicy przybył posłaniec niosąc dziwne wieści i niezrozumiały meldunek, o którym krążą plotki. Dowództwo nakazało uzupełnienie braków w ludziach i zaopatrzeniu, coś budziło się na Dzikich Polach...

Prowadzący: Tomasz "SMOK" Wolski

Dracovard RPG: Smoczy Kieł

Jak to jest, gdy bolą Cię zęby? Boisz się stomatologa? Nie cierpisz wyrywania i borowania? A jak to jest z gigantycznym SMOKIEM, gdy cierpi na ból kła i sieje zniszczenie w okolicy? Zaraz, zaraz czy ten smok nie jest, aby magicznie uzdolniony? Dowiesz się biorąc udział w wyprawie medycznej po magiczny środek na ból smoczych kłów i czeka Cię za to niezła nagroda.Przygoda jak najbardziej dla 4 wytrwałych stomatologów i jednego fotela dentystycznego o znacznych rozmiarach.

Prowadzący: Tomasz "SMOK" Wolski

Prelekcje i warsztaty

Przemyślenia ludzi mądrych i obytych, podane w ciekawej i inspirującej formie, czyli to, co w zdobywaniu wiedzy najlepsze - nauka przez zabawę. Tak oto maluje się obraz prelekcji idealnej. Do tego obrazu zbliżyć się będą próbowali dwaj Mateuszowie:  Wielgosz i Budziakowski w swoim bloku warsztatowo-prelekcyjnym poświęconym scenariuszom w RPG oraz SMOK (znowu!) prezentujący swój autorski system Dracovard RPG. Oto punktu programu okiem zgłaszających:

I po Quentinie...

Craven i Inkwizytor opowiadają o tegorocznych zwycięzcach i uczestnikach Quentina - nagrody na najlepszy scenariusz do gry fabularnej.

Prowadzący: Mateusz "Craven" Wielgosz oraz Mateusz "Inkwizytor" Budziakowski

Warsztaty scenariuszowe

Spróbujemy wspólnymi siłami i w krótkim czasie stworzyć dobry scenariusz RPGowy.


Prowadzący: Mateusz "Craven" Wielgosz oraz Mateusz "Inkwizytor" Budziakowski

Dracovard RPG

Przedstawienie systemu autorskiego

Zaczęło się tak dawno, że o RPG w Polsce wiedziała tylko garstka. Świat Fantasy się rozrasta i puchnie w mej głowie. Być może już czas spisywać na papierze to, co się dzieje w Smoczej wyobraźni. Wiadomym jest tylko jedno – w tym świecie najważniejsze są SMOKI.

Prowadzący: Tomasz "SMOK" Wolski

Konkursy

Trudno wyobrazić sobie lepszy sposób spędzania wolnego czasu niż toporiadowe konkursy. Pełne humoru, szaleństwa oraz ducha niezdrowej rywalizacji stanowią doskonałą okazję do skopania znajomym du... pośladków. Tegoroczny wybór owych okazji właśnie wzbogadcił się o dwie pozycje: toporiadową wersję teleturnieju "Jeden z Dziesięciu", nieznacznie tylko ukierunkowaną na fantastykę, a prowadzoną przez Zawiszę Marię Bzdęgę pospołu z Arturem "Marinsem" Cieszkowskim oraz jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny konkurs o trudnej do zapamiętania nazwie prowadzony przez Sami Wiecie Kogo. Poniżej kilka słów od autorów:

Jeden z Dziesięciu

Jest to konkurs taki sam jak program telewizyjny o tym samym tytule prowadzony przez Pana Sznuka.


Prowadzący: Zawisza Maria Bzdęga i Artur "Marins" Cieszkowski

Konkurs Aktorskoobsceniczny Historycznohisteryczny Fantstycznofanatyczny odsłona III

Znasz filmy fantastyczne i kostiumowe? Wiesz, co nieco o aktorstwie i odgrywaniu ról? Znasz na pamięć fragmenty ulubionych filmów? Chcesz się rozhisteryzować i załamać na śmiech? Ten konkurs jest dla Ciebie – zrób z siebie błazna!

Prowadzący: Tomasz "SMOK" Wolski

LARP

Wisienką na torcie dzisiejszej odsłony Atrakcji Toporiady jest drugi tegoroczny LARP autorstwa, i tu niespodzianka... SMOKA. LARPowi temu, jest poświęcony osobny artykuł, a tu słów parę streszczenia imć Tomasza Wolskiego:

Dziki Las - czyli Goblińskie Zło

LARP w klimacie Fantasy nastawiony na zgniło zielone potwory i wszystko co się z nimi łączy. A dzieje się  w pewnym lesie najdzikszym jaki znacie jak nie znacie to poznacie.

Prowadzący: Tomasz "SMOK" Wolski

Polecamy

Kino RomaMETALOPLASTYKA

Współpraca

Dziki BezGwardia NavisArmia GoblinówRolando CyrilMuzyczne rejsy po MazurachRawa w to mi graj!Ancient ScrollWOPR
Copyrights © 2009 Topory
Powered by piechdesign.pl