300
Orichalcum
Toporiada XI
Strona główna » Toporiada » Toporiada 2010
Największy LARP Dziko-Polowy w historii!!!
Poniedziałek, 28 Czerwca 2010

Na Toporiadzie 2010 kto żyw (a choćby i półżyw!) niechaj się szykuje na Największego Sarmackiego LARP-a w Dziejach Świata. Przyjmie on bez trudu 200 czy 300 dusz, będąc tak zmyślnie uszykowanym, iżby wszyscy łatwo w nim się odnaleźli. I ci, co z Sarmacją dobrze obeznani - i ci, co z historii Rzeczpospolitej zgoła nic nie pamiętają. Na początek starczy Wam wiedzieć, że rzecz dzieje się na Ukrainie, gdy świeżo nastał pokój po stłumionym powstaniu kozackim. Na walnym zjeździe będziecie tworzyć nowy układ sił: handlować łupami, zbierać popleczników, formować sojusze i zawzięcie bronić swego.

Do gry wejdziecie jako Szlachta, Kozacy, albo Duchowieństwo. A jak łatwo zgadnąć, każda z tych trzech grup odmienne ma cele i interesy. Co więcej, w każdej są dwie mniejsze grupy: Szlachta i Duchowieństwo dzieli się na katolickie i prawosławne, zaś Kozacy na regularne wojsko zaporoskie i zbuntowaną chłopską "czerń". Te zaś podziały rodzą nieufność i grożą rozłamem. A także i wewnątrz każdej podgrupy trudno o pełne zaufanie, bo niejednemu opłacić się może przejście do cudzego stronnictwa. Każdy bowiem ma własną "prywatę", którą gotów przedłożyć ponad interes wspólny. A kto wie, czy zdrajców nie masz tu i ówdzie od samego początku?

Odegrają tutaj role: pieniądz i sława, prywata i dobro publiczne, Słowo Boże i szatańskie podszepty. Oto masz więc bulgocący kocioł ludzkich sporów, pod którym diabeł rad ogień podsyca. I kto wie, czy nie wstanie z tego nowy pożar w Ukrainie?

Organizatorami LARPa są:
Kasztelan krakowski – Michał Mochocki
Hetman wielki koronny – Tomasz Wolski
Kanclerz wielki koronny – Artur Machlowski

Polecamy

Kino RomaMETALOPLASTYKA

Współpraca

Dziki BezGwardia NavisArmia GoblinówRolando CyrilMuzyczne rejsy po MazurachRawa w to mi graj!Ancient ScrollWOPR
Copyrights © 2009 Topory
Powered by piechdesign.pl