27
Orichalcum
Toporiada XI
Topory
Toporiada
Złote Topory
Rawa Gra Szanty
Strona główna » Stowarzyszenie
Piątek, 18 Lipca 2014

Decyzją Zarządu RSMGFiF "Topory" w poczet członków Stowarzyszenia zostali przyjęci :Walentyna Juszczak, Mateusz "Mathew" Lewicki, Aleksandra "Cienka" Włodarczyk i Jakub Misiarek.

Sredecznie witamy w naszym gronie!

Poniedziałek, 19 Maja 2014

Informujemy ,że decyzją zarządu Stowarzyszenia "Topory" rzecznikiem prasowym naszej organizacji została Małgorzata "Gosza" Stępniewska.
Kontakt z naszym rzecznikiem poprzez adres mailowy gosza@topory.org albo telefon 790-671-931.

Wtorek, 13 Maja 2014

9 maja 2014 r. członkowie Rawskiego Stowarzyszenia Miłośników Gier Fabularnych i Fantastyki „Topory”(krótko mówiąc my) - na zaproszenie Urzędu Miasta Sieradz – uczestniczyliśmy w premierze gry planszowej „Źródło”. Wspomniana gra, stworzona przez krakowską firmę Locomotiv, ma na celu promocję miasta Sieradz oraz jej najwybitniejszych mieszkańców: Cypriana Bazylika (poetę, kompozytora i tłumacza) , Arnego Sternfelda (jednego z pionierów kosmonautyki) i Antoniego Cierplikowskiego ("króla fryzjerów, fryzjera królów"). Fabuła gry opiera się na poszukiwaniach tajemniczego źródła wiecznej inspiracji bijącego gdzieś w bliżej nieznanym zakątku Sieradza. Gracze poruszając się po planszy odwiedzają autentyczne zakamarki miasta (m.in. Wieżę Zegarową, Dom Kata, Muzeum, Pompę na Rynku), natomiast z kart znajdujących się w zestawie poznają jego historię.
Premierze gry towarzyszyła jej praktyczna prezentacja i przeprowadzenie towarzyskich rozgrywek. Pomysłem organizatorów było bowiem, aby ich miasto (zawładnięte od tej pory grami) miało okazję zmierzyć się z innym miastem powiązanym z grami i fantastyką. Wybór padł na Rawę Mazowiecką, chlubnie promującą się hasłem „Rawa, w to mi graj!”. Reprezentację naszego miasta tworzyli właśnie członkowie naszego Stowarzyszenia „Topory”.
Nad przebiegiem dwóch towarzyskich rozgrywek, które rozegrano zaraz po konferencji prasowej, czuwał sam współtwórca gry – Piotr Idziak. Czujnym okiem przyglądał im się również prezydent miasta Sieradz. Rozgrywki zakończyły się remisem.
Wszystkim obecnym w Sieradzu oraz naszym przeciwnikom serdecznie dziękujemy za bardzo ciepłe przyjęcie oraz tak emocjonujące rozgrywki. Mamy nadzieję, że to nie było ostatnie takie spotkanie!

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego. wydarzenia

Środa, 7 Maja 2014

Już w najbliższy piątek 9 maja 2014 roku szóstka naszych "wybrańców" (członków Stowarzyszenia) weźmie udział w niecodziennym wydarzeniu. Miasto Sieradz w związku z promocją swojego regionu stworzyło grę planszową "Źródło", która opowiada historię miasta oraz jego sławnych obywateli. Jak wszyscy wiemy, nasza Rawa Mazowiecka słynie już w całej Polsce z tego, że uwielbiamy wszelkiego rodzaju gry planszowe i nie tylko. Dlatego też Sieradz postanowił wyzwać Rawę na pojedynek w tej grze! Pomysł takiego pojedynku bardzo nam się spodobał, więc jeśli ktoś z Was ma ochotę wesprzeć nas w tej szlachetnej walce o dobry honor naszego miasta, zapraszamy do Sieradza, Rynek 18, od godziny 12:30! W jedności siła!

Tutaj znajdziecie więcej informacji dotyczących owej gry.

Poniedziałek, 24 Lutego 2014

Zapraszamy do wysłuchania na stronie Radia Victoria relacji z XX-lecia Toporów i otwarcia wystawy fotograficznej "XX lat Toporów".

Poniedziałek, 24 Lutego 2014

Zapraszamy do obejrzenia relacji z XX-lecia Toporów i otwarcia wystawy fotograficznej "XX lat Toporów" na portalu erawa.

Wtorek, 31 Grudnia 2013

Decyzją Zarządu RSMGFiF "Topory" w poczet członków Stowarzyszenia została przyjęta Marta "Marcia" Ciurko. Serdecznie witamy w naszym gronie!

Strona 7 z 18 [1] [2] [3] ... [5] [6] [7] [8] [9] ... [11] [12] [13] ... [16] [17] [18]

Polecamy

Kino RomaMETALOPLASTYKA

Współpraca

Dziki BezGwardia NavisArmia GoblinówRolando CyrilMuzyczne rejsy po MazurachRawa w to mi graj!Ancient ScrollWOPR
Copyrights © 2009 Topory
Powered by piechdesign.pl