584
Rawski Koncert Sztuki

Złote Topory

Złote Topory - Sędziowie

Hubert "Jankoś" Jankowski - Stowarzyszenie "Topory"
Przewodniczący komisji

Jankoś

Z wykształcenia historyk-mediewista, od dziewiętnastu lat zafascynowany szeroko pojętą fantastyką a przede wszystkim grami fabularnymi. Częściej prowadzi niż gra, zwłaszcza Zew Cthulhu, Monastyr i Earthdawna. Założyciel i prezes Rawskiego Stowarzyszenia Miłośników Gier Fabularnych i Fantastyki "Topory". Koordynator ośmiu edycji konwentu Toporiada, pomysłodawca oraz sędzia odbywającego się na Toporiadzie konkursu na najlepszego gracza i najlepszego MG "Złote Topory". Sędziował również w konkursie "Złote Kości" i Pucharze Mistrza Mistrzów. Koordynował blok RPG na takich konwentach jak Porytkon, Warkon czy SkierCon. Na wielu imprezach twórca punktów programu dotyczących głównie Monastyru, Earthdawna, a także konkursów narracyjnych.

Magda "Vinga" Włochacz - Cech Fantastyki "SkierCon"

Vinga

Na co dzień straszna biurwa - formularze, podania, kwity to jej codzienność, na maile odpowiada w trybie wnioskowym, na pytanie jak się masz, że nie jest to informacja publiczna podlegająca ujawnieniu.
W czasie wolnym org paru dziwnych imprez z 3 z pedagogiki oraz głos Portalu w Radio RSC.
A kompletnie prywatnie pochłaniacz światów fantastycznych wszelkiej maści.
W RPG lubi kreatywność i plot twisty.

Adrian "Logan" Pluta - Klub "Elysium"

Logan

Członek klubu fantastyki "Elysium". Osoba odpowiedzialna za pojawienie się tej ekipy na Toporiadzie 2013. Finalista konkursu "Złote Topory" na najlepszego gracza podczas Kapitularza, który jednak sesji finałowej nie grał, bo szpital. Pierwszy raz o RPG-ach wyczytał w książce Kazimierza Szymeczko "Czworo i kości". Od tamtej pory oszalał na tym punkcie i tylko los chciał, że poznał Jankosia i zagrał u niego sesję. Po tym wydarzeniu wiedział, że RPG-i zostaną w jego życiu na długo i od razu kupił Warhammera ze wszystkimi dodatkami (śmiejcie się ile chcecie). Wtedy też zaczął prowadzić. Najpierw wspomnianego Warhammera, potem Poza Czasem, które też wpadło w jego ręce totalnym przypadkiem, dalej Wolsung, Cypher i w końcu sesje w świecie Harry'ego Potter'a z własnymi zasadami. Sędziowanie Złotych Toporów to nowe wyzwanie, które podejmie bardzo ochoczo. I niech wygra najlepszy! Jego zdaniem.

Marcin "Nemron" Łopusiewicz - Gwardia Navis

Nemron

Człowiek wielu zainteresowań. Jego główną pasją jest zgłębianie wiedzy na tematy, które nie koniecznie przełożą się na zarobki ale za to są pomocne przy grach fabularnych. Pomimo dość późnego rozpoczęcia swojej przygody z fantastyką i RPG udało mu się stworzyć kilka niezapomnianych kreacji. Wśród nich znajdziemy wiecznie uśmiechniętego i miłego Shugenja, mocno wierzącego, niepoddającego się inkwizytora oraz nieustraszonego i szalonego kapitana pirackiego statku. Kilkukrotnie wspierał swoją nabytą w ZHP wiedzą organizatorów Toporiady, z którą związany jest od jej trzeciej edycji.

Paweł "Kizior" Kocik - Stowarzyszenie "Topory"

Kizior

Z RPGami związany od wielu lat, ma za sobą przegrane setki sesji. Grywał w Fallouta, Neuroshime, Warhammera, Earthdawna, Monastyr, D&D i inne bardziej lub mniej autorskie systemy RPG. Klasyczny mol książkowy i fan teatru. W RPGach docenia przede wszystkim swobodę i różne nieoczywiste rozwiązania, im mniej kostkologi i zabijania na sesji tym lepiej, woli kampanie niż jednostrzałówki, nie lubi zbyt częstego zaglądania do podręcznika, podręcznik ma tylko inspirować, reszta jest umową między MG i graczem. Jak ktoś chce zagrać 2,5 metrowym niziołkiem to ma do tego prawo, nie ważne że setting tego nie przewiduje. Nie lubi telefonów komórkowych na sesjach. Sędzią na "Złotych Toporach" będzie pierwszy raz.

Maciej "Hunter" Piech - Stowarzyszenie "Topory"

Hunter

Grami RPG interesuje się od najmłodszych lat. Po pierwszych doświadczeniach z Warhammerem stał się "TOPOREM" i na tym teraz polega jego życie. Jest graczem wszechstronnym - odnajduje się w przeróżnych realiach, od fantasy po space opere. W RPGach najważniejsza jest dla niego postać - jej psychika i wewnętrzne rozterki są tym, dla czego według niego warto grać w gry fabularne. W tym roku po raz trzeci koordynator Toporiady. Nagrodzony tytułami Über Pro Topora, Hall of Fame oraz członek zarządu Stowarzyszenia "Topory". Sędzia Pucharu Mistrza Mistrzów. Sędzią konkursu "Złote Topory" będzie po raz drugi.

Monika "Auraya" Czyżowicz - Stowarzyszenie "Topory"

Auraya

Pełna pasji Mistrzyni Gry od pierwszych chwil zakochana w systemie Earthdawn. Propagatorka tego systemu prowadząca liczne prelekcje i sesje na różnych konwentach. Pisarka fantasy uwielbiająca pracę w ogrodzie. Miłośniczka zwierząt i księżyca w pełni.
Startowała w konkursie na najlepszy scenariusz RPGowy, Quentin oraz w konkursie GameChef, pisała do MiMa i sędziowała w Pucharze Mistrza Mistrzów. W RPGi gra od ponad 10 lat, od 3 mistrzuje. W wolnych chwilach, których notorycznie jej brakuje, prowadzi bloga o RPG i nie tylko.

Polecamy

Kino RomaMETALOPLASTYKA

Współpraca

Dziki BezGwardia NavisArmia GoblinówRolando CyrilMuzyczne rejsy po MazurachRawa w to mi graj!Ancient ScrollWOPR
Copyrights © 2009 Topory
Powered by piechdesign.pl