551
Rawski Koncert Sztuki

Złote Topory - Sędziowie

Konrad "K8" Kaczmarek - Stowarzyszenie Topory
Przewodniczący komisji

k8

Jeden z założycieli Rawskiego Stowarzyszenia Miłośników Gier Fabularych i Fantastyki "Topory" oraz były członek jego władz. Pomysłodawca wielu inicjatyw Stowarzyszenia m.in. festiwalu Noce Filmowe z Fantastyką. Zaangażowany w organizację wszystkich edycji konwentu Toporiada. Grami fabularnymi fascynuje się od siedemnastu lat, preferując przede wszystkim systemy fantasy (Earthdawn, Warhammer, Monastyr, Kryształy Czasu). Jego postacie często świadczą o dużym talencie komediowym (halfling Bri czy frater Hugo to kreacje znane nie tylko w rawskim środowisku RPG). Od 2009 roku nieprzerwanie w finale konkursu "Złote Topory" w kategorii Najlepszy Gracz, dwukrotny zwycięzca tej kategorii (2006, 2011).

Aleksandra "Avril" Mochocka - Polskie Towarzystwo Badania Gier

Avril

"Jest aka-fanem i prywatnie oraz zawodowo zajmuje się science fiction, kulturą popularną oraz grami, przede wszystkim rpg. Pracuje jako nauczyciel akademicki, ucząc m. in. na pierwszych w Polsce studiach licencjackich z badania i projektowania gier GAMEDEC (UKW w Bydgoszczy). Od 1995 w fandomie. Razem z Michałem Mochockim pisywała do Magii i Miecza oraz magazynu Portal. Tłumaczyła podręczniki do D&D, ale preferuje storytelling (najlepiej w Zewie Cthulhu). Notoryczna prelegentka konwentowa. Od czterech lat sędziuje w Złotych Toporach."

Magdalena "Mada" Karońska - Armia Goblinów

Mada

W RPG (zaczynała od Kryształów Czasu) oraz wszelakie karcianki i planszówki gra prawie od 20 lat (gra w gry komputerowe grozi zawałem serca). Fantastykę chłonie, przyswaja w każdej formie. Od 2006 roku bierze udział w Larpie p.t. odtwórstwo historyczne (Normanowie i Słowianie VIII-XI w.). Z wykształcenia historyczka filozofii. W Armii Goblinów pełni funkcję kapelana. Jej epitafium nagrobne ma brzmieć: "To w co dziś gramy?".

Michał "Dźwiedź" Klepacki - Łódzki Klub Miłośników Fantastyki "Kapituła"

Dźwiedź

Od zawsze fascynowały go historie opowiadane przy ogniskach. Im dziwniejsze i bardziej niepokojące tym lepiej. Szczególnie interesowały go miejskie legendy, historie którymi dziadkowie straszyli swe wnuki. Zaraz potem wraz z Kingiem, Mastertonem czy choćby Łukajeną zanurkował w świat horroru i urban-fantasy. Kolejną jego pasją jest fechtunek. Przez dziesięć lat bez mała tłucze się po bractwach, drużynach czy klubach sportowych poszukując samego siebie w nieustających potyczkach. W RPG najbardziej ceni sobie dobrze opowiedzianą historię, która potrafi nie tylko zabawić graczy, ale również skłonić ich do refleksji. Czego nienawidzi? Sesji w których ważniejsze od opowieści jest rzucenie kością.

Aleksander "Mag" Gruszczyński - Klub Fantastyki "Druga Era"

Mag

Były członek Stowarzyszenia Avangarda, obecnie sympatyk Klubu Fantastyki Druga Era z Poznania. Na konwentach gżdacz i organizator, a poza tym niezmiennie leń, malwersant i pasożyt społeczny. W RPG gra od poprzedniego tysiąclecia. Zaczynał od domowej wersji D&D i psychodelicznego Warhammera, co nie pozostało bez wpływu na jego psychikę. W tej chwili niereformowalny fanboj Wolsunga, nie gardzący jednak Poza Czasem, Monastyrem ani czymkolwiek, na co jest okazja. Względnie nieprzekupny.

Anna "Anik" Leman - Gwardia Navis

Anik

Pierwszy kontakt z RPG miała w I klasie liceum, kiedy to stworzyła kartę postaci do Warhammera. Jednak pierwszą sesję zagrała dopiero 5 lat później, za namową członków Bractwa Feniksa oraz prezesa Toporów. Od tego czasu przegrała mnóstwo nocy, poznała wiele nowych systemów, lecz wciąż ulubionym pozostaje ten pierwszy zagrany - Monastyr. RPG to dla niej przede wszystkim wspaniała zabawa oraz kontakt z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Podczas sesji na pierwszym planie stawia postać i jej historię, dopiero później - scenariusz. Pierwsza kobieta przyjęta do Bractwa Feniksa, a od czasu założenia - skarbnik Gwardii Navis. W składzie sędziowskim "Złotych Toporów" po raz pierwszy.

Marcin "MaWro" Wroński - Stowarzyszenie "Avangarda"

MaWro

Członek zarządu Stowarzyszenia Miłośników Fantastyki "Avangarda". Koordynator główny Zimowej Jazdy Avangardowej 2014, koordynator programowy oraz koordynator bloku gier fabularnych: Polconu 2013, Avangardy: 007, 08, Zimowej Jazdy Avangardowej: 2011, 2012, 2013. Współorganizował Festiwal Gier Planszowych "Kocioł" oraz Planszówki na Narodowym. Sędzia Złotych Toporów 2012 oraz Pucharu Mistrza Mistrzów 2010, 2012, członek Komisji Liczącej Głosy Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2011. Publikował w "Gwiezdnym Piracie" oraz serwisie Gildia.pl.

Z literaturą fantastyczną zaprzyjaźniony od kiedy tylko nauczył się czytać. Przygodę z grami fabularnymi rozpoczął przypadkowo trafiając w Empiku na Podręcznik Mistrza Podziemi do D&D 3.5. Czas poświęcony na to hobby z pewnością mógł wykorzystać dużo lepiej, ale mimo to jest z niego całkiem zadowolony.

Aleksandra "Badi" Badowska - Stowarzyszenie "Topory"

Badi

Żywy przykład jak z RPG-owego sceptyka można stać się fanatykiem. Związana ze stowarzyszeniem Topory od wielu lat. Najlepiej odnajduje się w Monastyrze, Earthdawnie i od niedawna Legendzie Pięciu Kręgów. Pomysłodawczyni skromniejszej siostry Toporiady - Siekierady - na cześć piękniejszej części toporowej braci. Miłośniczka "Alicji w Krainie Czarów" oraz twórczości mistrza Bułhakowa i mistrza Świetlickiego. Współtwórczyni jedynego w swoim rodzaju Człowieka Poprawnego Politycznie oraz pewnego tajnego portalu plotkarskiego. Uważajcie na siebie, bo zawsze w zanadrzu ma ostre pióro.

Aleksandra "Cienka" Włodarczyk - Stowarzyszenie "Topory"

Trojden

Rodowita krakowianka, związana z małopolskim oraz rawskim fandomem. Fanka horroru, gier planszowych i LARP. Współorganizatorka kilku edycji tarnowskich spotkań z fantastyką "Alchemikon" i koordynatorka zjazdu fanów gier, fantastyki i horroru FanFest w Tarnowie (2010 rok). Współautorka gry planszowej "Abetto", którą miała okazję prezentować na międzynarodowych targach gier w Essen. Twórczyni wielu punktów programu na Toporiadzie.

Polecamy

Kino RomaMETALOPLASTYKA

Współpraca

Dziki BezGwardia NavisArmia GoblinówRolando CyrilMuzyczne rejsy po MazurachRawa w to mi graj!Ancient ScrollWOPR
Copyrights © 2009 Topory
Powered by piechdesign.pl