584
Rawski Koncert Sztuki

Złote Topory - Sędziowie

Konrad "Rijel" Kacprzak - Stowarzyszenie Topory
Przewodniczący komisji

Rijel

Przygodę z fantastyką rozpoczął już jako kilkulatek grając w grę planszową Magię i Miecz oraz Wojnę o Pierścień. Preferuje systemy dark fantasy, ale lubi również współczesny storytelling i space operę. Współzałożyciel i członek władz stowarzyszenia Topory. Na czele z Toporiadą koordynator i organizator wielu imprez stowarzyszenia. Jeden ze współtwórców konkursu "Złote Topory" w obecnej formie. W komisji zasiądzie po raz czwarty.

Katarzyna "Bączek" Jastrzębska - Stowarzyszenie Topory

Bączek

Wieloletnia graczka RPG przeszkolona przez najlepszych graczy i MG z rawskiej sceny RPGowej. Zaznajomiona z wieloma systemami chyba najlepiej odnajduje się w Monastyrze. Sekretarz Zarządu Rawskiego Stowarzyszenia Miłośników Gier Fabularnych i Fantastyki "Topory" Mocno zaangażowana w organizację wielu przedsięwzięć związanych z fantastyką mających na celu przybliżenie jej szerszej publice. Od wielu lat członkini Komitetu Organizacyjnego Toporiady. Wyróżniona w konkursie "Złote Topory" 2009 w kategorii najlepszy gracz. W komisji Złotych Toporów zasiądzie po raz drugi.

Sebastian "Trojden" Ludwicki - Stowarzyszenie Topory

Trojden

Już od najmłodszych lat uczestniczył w rozwoju Stowarzyszenia "Topory" i był skutecznie zarażany miłością do RPGów. Swoją dziewiczą sesję zagrał na pierwszej Toporiadzie i od tamtego momentu sukcesywnie rozwijał się jako świadomy i zagorzały gracz. Jako Mistrz Gry najczęściej kieruje światem Warhammera naginając go i upiększając wedle własnego uznania. Miłośnik Earthdawna, w wolnej chwili pisarz Storytellingów oraz scenariuszy do Warhammera. Na tegorocznej Toporiadzie zadebiutuje w składzie sędziowskim konkursu "Złote Topory".

Paweł "Wiś" Witczak - Stowarzyszenie Topory

Wiś

Swój RPG-owy staż rozpoczął pod kierownictwem ostatniego wojownika z Jałowej Krainy w 2005 roku. Od samych początków wielki fan systemów typu slapstick i dark comedy. W swoich licznych wcieleniach zaprezentował wiele niezapomnianych kreacji. Choć regularnie ignorowany przez toporiadowe Komisje dostąpił w końcu zaszczytu zasiadania w Złotych Toporach. Obecnie funkcjonuje jako upadająca gwiazda rocka oraz wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Topory. Twierdzi, że RPG pacy umys.

Aleksandra "Avril" Mochocka - Polskie Towarzystwo Badania Gier

Avril

Od zawsze fanka science fiction, w 1995 wzięła udział, w Trójmieście, w jednym z pionierskich polskich LARPów (o tym, że to LARP i że jest pionierski, nikt oczywiście wtedy nie wiedział :) ), po czym czegoś już jej w życiu brakowało. W 1996 odkryła, że to coś, to RPG, w które od owego mniej więcej czasu gra (obecnie niestety nie tak często, jak to drzewiej bywało - ale liczy się jakoś, nie ilość, prawda?). Razem z Michałem Mochockim pisywała scenariusze do Magii i Miecza oraz magazynu Portal; przetłumaczyła kilka podręczników do Dungeons and Dragons. Notoryczna prelegentka konwentowa. Zawodowo nauczyciel akademicki, anglistka-literaturoznawca, od dobrych kilku lat specjalizująca się w badanie gier jako zjawiska (także jako członek Polskiego Towarzystwa Badania Gier). Najbardziej lubi stare dobre Cthulhu, ale w ogóle to wszystko lubi, byleby nie były to DeDeki. W komisji Złotych Toporów zasiądzie po raz trzeci.

Jerzy "Greg" Nowak - Śląski Klub Fantastyki

Greg

Od wczesnej młodości fan gier fabularnych i fantastyki, którego ulubionym settingiem jest nieśmiertelny Planescape. Od kilku lat związany z Śląskim Klubem Fantastyki w funkcji sekcyjnego. Trzykrotny sędzia, a od 2013 roku organizator Grojkonowego turnieju Złote Kości. Brał udział w Pucharze Mistrza Mistrzów 2012 w formie sędziego z ramienia ŚKFu i Konwentu Grojkon. W wolnym czasie członek Rady Sędziowskiej Veto, odpowiadający za poprawność zasad nowych dodatków.

Magdalena "Mada" Karońska - Armia Goblinów

Mada

W RPG (zaczynała od Kryształów Czasu) oraz wszelakie karcianki i planszówki gra prawie od 20 lat (gra w gry komputerowe grozi zawałem serca). Fantastykę chłonie, przyswaja w każdej formie. Od 2006 roku bierze udział w Larpie p.t. odtwórstwo historyczne (Normanowie i Słowianie VIII-XI w.). Z wykształcenia historyczka filozofii. W Armii Goblinów pełni funkcję kapelana. Jej epitafium nagrobne ma brzmieć: "To w co dziś gramy?".

Agata "Jaga" Bogusz - Stowarzyszenie "Kapituła"

Jaga

Członkini zarządu Łódzkiego Klubu Miłośników Fantastyki "Kapituła". Fantastyka towarzyszyła jej od zawsze. Od kilku lat postanowiła dzielić się tym zamiłowanie w ramach aktywności w stowarzyszeniu. Przez dłuższy czas grała w różne systemy, od D&D po Kiedy rozum śpi. Nałogowo grywa w LARPach. We wszystkie jakie się da (po prostu lubi się przebierać i grać rozmaite postacie-jak każda kobieta). Obecnie stara się prowadzić sesje jak najczęściej. Najlepiej czuje się w klimatach psychologicznego horroru.

Aleksander "Mag" Gruszczyński - Stowarzyszenie Avangarda

Mag

Członek Stowarzyszenia Avangarda od 2009 roku, na konwentach gżdacz lub organizator, poza tym leń, malwersant i pasożyt społeczny. W RPG grywa już tak długo, że nie pamięta od kiedy, ale wydaje mu się, że jakieś 15 lat. Zaczynał od domowej wersji D&D i mocno psychodelicznego Warhammera, co znacząco odbiło się na jego psychice. Gracz i mistrz gry, niereformowalny fanboj Wolsunga nie gardzący Poza czasem, Neuroshimą czy czymkolwiek, na co akurat jest okazja. Nieprzekupny.

Maciej "Kanem" Błaszczyk - Obóz Banitów

Kanem

RPG to dla niego coś więcej niż okazja do spotkania ze znajomymi i czas spędzony w "innym wymiarze" to przede wszystkim przygoda, która rozpoczęła się prawie dziesięć lat temu, trwa nadal i nie zanosi się na to by szybko się skończyła.
Jako prawdziwy miłośnik świata fantasy, zaspokojenie swojego "fantastycznego głodu" odnajduje w rozmaitych formach, począwszy od literatury, poprzez gry (fabularne, planszówki, karcianki) po filmy i seriale. Wielokrotnie wcielał się w postaci różnych ras, klas i profesji zyskując w ten sposób rozległe doświadczenie w tematyce bohaterów. Jako Mistrz Gry przenosi graczy w świat pełen zagadek, intryg i zwrotów akcji. W sesji liczy się dla niego przede wszystkim relacja MG z graczami, swoiste współtworzenie świata. Z Toporiadą związany od trzech lat, w 2011 finalista konkursu Złote Topory w kategorii Najlepszy Gracz, natomiast w 2012 zdobywca drugiego miejsca w tejże kategorii. W łódzkim kręgu RPG znany jako człowiek, który jest w stanie poświęcić naprawdę wiele dla przyjemności płynącej z grania.

Polecamy

Kino RomaMETALOPLASTYKA

Współpraca

Dziki BezGwardia NavisArmia GoblinówRolando CyrilMuzyczne rejsy po MazurachRawa w to mi graj!Ancient ScrollWOPR
Copyrights © 2009 Topory
Powered by piechdesign.pl