622
Rawski Koncert Sztuki

Złote Topory - Sędziowie

Piotr "Tęcza" Tęczyński - Stowarzyszenie "Topory"
Przewodniczący komisji

Piotr

Od 15 lat prawdziwy fanatyk RPG, każdą wolną chwilę najchętniej spędzałby grając. Poznał już chyba wszystkie możliwe systemy choć najbardziej odpowiada mu fantasy we wszelkich możliwych odmianach: od Earthdawna, przez Warhammera aż do Monastyru. .Wyróżniony w konkursie "Złote Topory" 2006 w kategorii najlepszy gracz. Jeden z organizatorów konwentu Toporiada oraz koordynator spotkań z grami dla dzieci i młodzieży - Topogranie oraz mini konwentu Siekieriada. W 2011 znalazł się w składzie sędziowskim Pucharu Mistrza Mistrzów.

Aleksandra "Avril" Mochocka - Polskie Towarzystwo Badania Gier

Aleksandra

Od zawsze fanka science fiction, w 1995 wzięła udział, w Trójmieście, w jednym z pionierskich polskich LARPów (o tym, że to LARP i że jest pionierski, nikt oczywiście wtedy nie wiedział :) ), po czym czegoś już jej w życiu brakowało. W 1996 odkryła, że to coś, to RPG, w które od owego mniej więcej czasu gra (obecnie niestety nie tak często, jak to drzewiej bywało - ale liczy się jakoś, nie ilość, prawda?). Razem z Michałem Mochockim pisywała scenariusze do Magii i Miecza oraz magazynu Portal; przetłumaczyła kilka podręczników do Dungeons and Dragons. Notoryczna prelegentka konwentowa. Zawodowo nauczyciel akademicki, anglistka-literaturoznawca, od dobrych kilku lat specjalizująca się w badanie gier jako zjawiska (także jako członek Polskiego Towarzystwa Badania Gier). Najbardziej lubi stare dobre Cthulhu, ale w ogóle to wszystko lubi, byleby nie były to DeDeki.

Magdalena "Mada" Karońska - Armia Goblinów

Magdalena

W RPG-i (od Kryształów Czasu po Neuroshimę), karcianki (Deadlands, L5R) i planszówki (ostatnio Arkham Horror, Piraci) gra od przeszło 18 lat. Fantastykę chłonie i przyswaja w każdej formie. Od siedmiu lat bawi się w Larpa p.t. odtwórstwo historyczne (wczesne średniowiecze). To pod wpływem jej uroku doszło do spotkania Stowarzyszenia "Topory" z Armią Goblinów.

Tomasz "Niewiem" Musiał - Stowarzyszenie Kapituła

Tomasz

Ściśle związany z Łódzkim Klubem Miłośników Fantastyki "Kapituła" gdzie piastuje urząd skarbnika. Często uczęszcza na konwenty gdzie można go spotkać przede wszystkim w games roomie lub na konkursach wszelkiej maści. Grał w Magica przez 11 lat o ile nie dłużej, a fantastyką zajmuje się odkąd pamięta. Grając w kolorowe kartoniki objechał dużą część Europy. Teraz swoje zainteresowanie skupił na RPG oraz LARPach. Zawsze otwarty na poznanie nowej gry. Od samego początku uczestniczy w ogólnopolskim projekcie Shadows Of Poland, w RPG gra od lat ponad 10, pierwszym o dziwo było Śródziemie - system mocno skomplikowany. W tym czasie przebił się przez tak dużą masę różnych systemów, że nawet nie chce mu się wymieniać. Ostatnio gra w Łodzi u różnych ludzi w ich systemy autorskie. Organizator corocznych Zombie Walków w Łodzi.

Marcin "MaWro" Wroński - Stowarzyszenie Avangarda

Marcin

Fan gier fabularnych oraz fantastyki, organizator konwentów. Dwukrotny sędzia Pucharu Mistrza Mistrzów z ramienia Avangardy. Koordynator programowy Avangardy 007 i Avangardy 8, Zimowej Jazdy Avangardowej II i Zimowej Jazdy Avangardowej 3. W trakcie przygotowań wyżej wymienionych zlotów oprócz koordynacji zespołu odpowiadającego za programy konwentów osobiście zajmował się blokami gier fabularnych. Teksty jego autorstwa były publikowane w sieci na łamach "Gwiezdnego Pirata", portalu Gildia.pl i niedawno powstałej stronie www.gryfabularne.pl

Marcin "Nemron" Łopusiewicz - Bractwo Feniksa

Marcin

Człowiek wielu zainteresowań. Jego główną pasją jest zgłębianie wiedzy na tematy, które nie koniecznie przełożą się na zarobki ale za to są pomocne przy grach fabularnych. Pomimo dość późnego rozpoczęcia swojej przygody z fantastyką i RPG udało mu się stworzyć kilka niezapomnianych kreacji. Wśród nich znajdziemy wiecznie uśmiechniętego i miłego Shugenja, mocno wierzącego, niepoddającego się inkwizytora oraz nieustraszonego i szalonego kapitana pirackiego statku. Kilkukrotnie wspierał swoją nabytą w ZHP wiedzą organizatorów Toporiady, z którą związany jest od jej trzeciej edycji.

Kamil "Kors" Nowak - konwent Grojkon

Kamil

Bielszczanin, z wykształcenia nauczyciel matematyki i informatyki, uczy dzieci robotyki z wykorzystaniem klocków Lego. W wolnych chwilach RPGowiec i planszówkowiec od ponad 10 lat, kiedy to spotkał się z Bielskim Klubem Fantastyki. Od tego czasu, mocno zaangażował się w fantastyczne środowisko, kończąc jako organizator Festiwalu Grojkon, a także pomysłodawca turnieju Złote Kości. W grach fabularnych preferuje systemy mechaniczne zbalansowane - jego faworytem jest nowy Świat Mroku, ale gra dosłownie we wszystko. Fascynują go zwłaszcza gry indie.

Katarzyna "Bączek" Jastrzębska - Stowarzyszenie "Topory"

Katarzyna

Wieloletnia graczka RPG przeszkolona przez najlepszych graczy i MG z rawskiej sceny rpgowej. Zaznajomiona z wieloma systemami chyba najlepiej odnajduje się w Monastyrze.Sekretarz Zarządu Rawskiego Stowarzyszenia Miłoników Gier Fabularnych i Fantastyki "Topory" Mocno zaangażowana w organizację wielu przedsięwzięć związanych z fantastyką mających na celu przybliżenie jej szerszej publice. Od wielu lat członkini Komitetu Organizacyjnego Toporiady. Wyróżniona w konkursie "Złote Topory" 2009 w kategorii najlepszy gracz.

Maciej "Hunter" Piech - Stowarzyszenie "Topory"

Maciej

Grami RPG interesuje się od najmłodszych lat. Po pierwszych doświadczeniach z Warhammerem stał się "TOPOREM" i na tym teraz polega jego życie. Jest graczem wszechstronnym - świetnie odnajduje się w przeróżnych realiach, od fantasy po space opere. W RPGach najważniejsza jest dla niego postać - jej psychika i wewnętrzne rozterki są tym, dla czego według niego warto grać w gry fabularne. Zawsze angażuje się w organizację Toporiady oraz wszelkich innych inicjatyw Stowarzyszenia "Topory". Dzięki temu w roku 2011 został nagrodzony tytułem Topora roku. Sędzią konkursu "Złote Topory" będzie po raz pierwszy.

Piotr "Banan" Banasiński - Stowarzyszenie "Topory"

Piotr

Z grami RPG i fantastyką związany od ponad dziesięciu lat, od ponad pięciu udziela się jako mistrz gry i prowadzi regularnie sesje. W konkursie Złote Topory w kategorii Najlepszy Mistrz Gry zdobył wyróżnienie w 2007 roku, natomiast w roku 2010 zdobył czwarte miejsce. Współtwórca LARPów odbywających się na Toporiadzie i Siekieriadzie. W ostatnim czasie nawrócony na science-fiction.

Polecamy

Kino RomaMETALOPLASTYKA

Współpraca

Dziki BezGwardia NavisArmia GoblinówRolando CyrilMuzyczne rejsy po MazurachRawa w to mi graj!Ancient ScrollWOPR
Copyrights © 2009 Topory
Powered by piechdesign.pl