582
Rawski Koncert Sztuki
Strona główna » Toporiada » Toporiada 2009 » LARP » Ród Lammermoore

LARP 2009 - Ród Lammermoore

Jeden z najstarszych, choć nigdy nazbyt liczny i wpływowy. Ziemie, na których obecnie przebywasz znajdowały się we władaniu rodziny od ponad 400 lat. Okazały drewniany dwór zbudowany z artystycznym przepychem położony był na łagodnym stoku opadającym ku rzece. Jego wnętrze pełne było drogich mebli, tkanin i ozdób sprowadzanych z dalekich krain wschodu i południa, otaczał go rozległy ogród z trzema sztucznymi stawami, a dziedziniec przed rezydencją mieścił wielką fontannę, której centrum stanowiła rzeźba przedstawiająca ucztę bogów. Douglas Lammermoore był panem sprawiedliwym, wiernym etosowi rycerskiemu i królowi. Kiedy dwadzieścia lat temu krajem zaczęły targać wewnętrzne niepokoje opowiedział się po stronie prawowitego władcy i jął zwalczać buntowników. Niestety, opozycja okazał się zbyt potężna: króla zamordowano, a jego syna zmuszono do ucieczki poza granice krainy. Uzurpatorzy bezlitośnie rozprawili się ze stronnikami obalonego suwerena
– Douglas, jego żona Anna, a także córki Łucja i Helena zostali zamordowani podczas najazdu. Dwór Lammermoore spalono, wielu mieszkańców wiernych swojemu panu musiało opuścić domy i gospodarstwa dziękując bogom, że uratowali choć życie. Ziemie rodu zagarnął hrabia Henryk Todhausen.

Od czasu przewrotu w krainie tu, w Lammermoore, wiele się zmieniło. Nowych osadników napływa bardzo niewielu, lokalna gospodarka podupadła, kupcy omijają miasteczko, rzeką rządzą piraci, w okolicznych lasach pełno dawno tu nie widzianych, niezbyt przyjaźnie usposobionych istot, takich jak orkowie czy gobliny. Nic nie jest już takie jak dawniej.

Polecamy

Kino RomaMETALOPLASTYKA

Współpraca

Dziki BezGwardia NavisArmia GoblinówRolando CyrilMuzyczne rejsy po MazurachRawa w to mi graj!Ancient ScrollWOPR
Copyrights © 2009 Topory
Powered by piechdesign.pl