381
Orichalcum
Toporiada XI
Strona główna » Toporiada » Toporiada 2009 » LARP » Łucja Lammermoore

LARP 2009 - Łucja Lammermoore

Łucja była kobietą urody przecudnej, co w połączeniu z jej egoistycznym charakterem i wyrachowaniem tworzyło konglomerat zniewalający wszystkich
– zarówno mężczyzn, z których nieomal każdy skrycie o niej marzył, jak i kobiety, dla których była niezwykle okrutną i wymagającą rywalką. Łucja była przesiąkniętą konwenansami, rozpieszczoną bywalczynią salonów; miłość traktowała jako rodzaj zabawy, adoratorów owijała wokół palca i porzucała, gardząc ich pożądaniem i uwielbieniem dla jej osoby. Gdy upatrzyła sobie kogoś, nie cofała się przed niczym, by usidlić go i zdobyć, a zawsze czyniła to z niezwykłą konsekwencją wykorzystując wszelkie podarowane jej przez bogów przymioty. Była uosobieniem elegancji i naturalnego, pozornie niewinnego wdzięku zapewniającego jej tłumy wielbicieli. Ten wzór wyniosłości i zawoalowanej drapieżności jednocześnie miał jednak jeden słaby punkt: Łucja namiętnie oddawała się grom karcianym, bywało, iż całe noce spędzała przy stole uczestnicząc w hazardowych rozrywkach. Składając propozycję wspólnej gry nieomal zawsze można było liczyć na jej aprobatę.

Ulubioną grą Łucji był Roundabout, w założeniach podobny do pokera, lecz z innymi układami kart, z których najwyższym była tzw. Dama Kameliowa (dama trefl, król trefl, dama pik, król pik, dama kier). Łucja pomimo wieloletnich starań nigdy nie zdobyła tego wymarzonego układu. Dworskie plotki głosiły, że swojemu potencjalnemu małżonkowi (i tym samym dziedzicowi majątku starego Douglasa) postawiła jeden warunek: pokonanie jej w Roundabout przy jednoczesnym wylicytowaniu Kameliowej Damy. Wielu próbowało szczęścia, lecz nikt nie zdążył usidlić Łucji: najazd na dwór Lammermoore zakończył wszystko. Ród przestał istnieć. Co prawda niektórzy starsi mieszkańcy twierdzą, że wierni gwardziści dworscy zdołali ocalić od rzezi i wywieźć w bezpieczne miejsce małą córeczkę Heleny, Elzę, ale nie wiadomo, czy tym pogłoskom należy dawać wiarę.

Polecamy

Kino RomaMETALOPLASTYKA

Współpraca

Dziki BezGwardia NavisArmia GoblinówRolando CyrilMuzyczne rejsy po MazurachRawa w to mi graj!Ancient ScrollWOPR
Copyrights © 2009 Topory
Powered by piechdesign.pl