622
Rawski Koncert Sztuki
Strona główna » Toporiada » Toporiada X » Lokalizacja

Lokalizacja

Na X jubileuszową edycję Toporiady zapraszamy do Ośrodka Wypoczynkowego "Stanica" w Miedznej Murowanej koło Opoczna (woj. łódzkie), na terenie lasów nadleśnictwa gminy Białaczów.

Ośrodek Wypoczynkowy "Stanica" położony jest nad zalewem, który zajmuje powierzchnię 185 ha. Zalew powstał w latach 1974-1979 w dolinie rzeki Wąglanki. Posiada zaporę czołową (dł. 250m) i boczną (dł. 920m). Jest rajem dla wędkarzy. Występuje tu wiele gatunków ryb, osiągających niekiedy wielkości medalowe.

Ośrodek Wypoczynkowy "Stanica" położona jest na terenie lasów mieszanych. Zajmuje powierzchnię 2.32 ha. Na jej terenie znajduje się zaplecze kuchenne z wyposażeniem sanitarnym, stołówką wraz z salą kominkową, dwa pawilony mieszkalne z 32 pomieszczeniami noclegowymi i pawilon gospodarczy. W pawilonach możemy jednocześnie zakwaterować 120 osób. W każdym są łazienki i sanitariaty. Pawilony mieszkalne wyposażone są w tapczany i pościel. Dysponujemy również darmowym polem namiotowym.

Ośrodek Wypoczynkowy "Stanica" otoczony jest lasami, które zajmują około 31% ogólnej powierzchni okolic, co przekracza przeciętny wskaźnik krajowy o 4%. 80% drzewostanu stanowi tutaj sosna. W poszyciu znajduje się jałowiec, jarząb i tarnina zaś w runie leśnym występuje m.in. borówka, żurawina, malina, wrzos oraz mchy i paprocie.

Do najciekawszych odcinków należy las między Białaczowem a Ossą, przez który ciągnie się piękna aleja złożona z ponad stuletnich modrzewi.

Na terenie lasów można spotkać sarny, jelenie, dziki i zające. Z rzadszych gatunków występują daniele, łasice i kuny.

Najbliżej położoną miejscowością jest Białaczów, o którym wzmianki pochodzą z XII wieku. Warto w nim obejrzeć kościół św. Jana Chrzciciela z XVI wieku, zespół pałacowy z XVIII wieku oraz ratusz z XVIII wieku.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Strona 1 z 1 [1]

Polecamy

Kino RomaMETALOPLASTYKA

Współpraca

Dziki BezGwardia NavisArmia GoblinówRolando CyrilMuzyczne rejsy po MazurachRawa w to mi graj!Ancient ScrollWOPR
Copyrights © 2009 Topory
Powered by piechdesign.pl