584
Rawski Koncert Sztuki
Strona główna » Toporiada » Toporiada 2009 » LARP » Lammermoore

LARP

LARP 2009 - Lammermoore

Lammermoore to ziemie położone na Wielkiej Nizinie Eren, większość obszaru stanowi pofałdowany teren wrzosowisk i malowniczych dolin o dość gęstym zalesieniu. Tereny to mało zasobne w dziką zwierzynę i grunty odpowiednie do orki, co przekłada się na stosunkowo niski poziom zamożności mieszkańców. Administracyjnie Lammermoore stanowi część hrabstwa Waldkerstu leżącego na południowym zachodzie krainy. Panujący ustrój można określić feudalnym, miasta i wsie mają jednak dużą autonomię, chłopi są wolni i posiadają własną ziemię, od której płacą podatki.

Miejsce, w którym się znajdujesz to miasteczko Lammermoore opływane przez krętą rzekę Sillon. Pomimo, iż morze oddalone jest o niecałe 100 mil rzeka w tym rejonie jest zbyt płytka dla większych statków, mogą tu pływać mniejsze jednostki i barki. Żegluga nie należy do najbezpieczniejszych, a to za sprawą piratów rzecznych, którzy ostatnimi czasy urośli w siłę i uważają się za panów Sillon. Lammermoore nie przypomina kwitnącego i tętniącego życiem ośrodka, jakim było jeszcze 20 lat temu. Dawniej miasto otoczone było przez mury, ale brak środków na ich utrzymanie doprowadził fortyfikacje do ruiny. Miasteczko jest zaniedbane, w architektonicznym nieładzie, na miejsce niegdyś spalonych budynków postało sporo nowych, porozrzucanych bez żadnego planu i koncepcji.

Niegdyś co trzeci dzień odbywały tu się jarmarki, na które przybywali kupcy z często odległych stron; na centralnym placu zawsze pełno było kramów i stoisk, gdzie drobni handlarze oferowali, sprzedawali, kupowali i wymieniali najprzeróżniejsze towary często oszukując się wzajemnie i wyzywając od najgorszych. Obecnie w miejscu tym nie dzieje się nic godnego uwagi, napotkać tu można jedynie nielicznych przechodniów i liczne bezpańskie psy. W szczytowym okresie Lammermoore zamieszkiwało prawie 1500 osób, teraz zostało ich niewiele ponad 300. Są to rzemieślnicy, handlarze, drwale, myśliwi oraz ludzie bez określonej profesji trudniący się głównie zbieractwem i rybołówstwem.

Organizowany dziś festyn, zapowiadany jako wielka atrakcja jest tylko bladym wspomnieniem przeszłych czasów. Niewłaściwym byłoby jednak powiedzenie, że Lammermoore chyli się coraz bardziej ku upadkowi, że umiera. Trwa raczej w stanie uśpienia, jakby czekało na powiew ożywczego wiatru zmian. Wieści mówią o kolejnych zamieszkach w krainie...

Polecamy

Kino RomaMETALOPLASTYKA

Współpraca

Dziki BezGwardia NavisArmia GoblinówRolando CyrilMuzyczne rejsy po MazurachRawa w to mi graj!Ancient ScrollWOPR
Copyrights © 2009 Topory
Powered by piechdesign.pl