114
Orichalcum
Toporiada XI
Topory
Toporiada
Złote Topory
Rawa Gra Szanty
Strona główna » Imprezy
LAN.ARENA v1, czyli strzał w dziesiątkę!
LAN.ARENA v1, czyli strzał w dziesiątkę!
Wtorek, 14 Lutego 2012

18 drużyn, 54 zawodników od uczniów szkół podstawowych do studentów, 48 meczów, ponad 8 godzin rozgrywek i tylko jeden zwycięzca. Tak w skrócie przedstawia się podsumowanie turnieju w grę Counter-Strike, zorganizowanego przez Rawskie Stowarzyszenie "Topory" w minioną sobotę.

Pierwsze zaskoczenie (oczywiście wyłącznie pozytywne) spotkało organizatorów jeszcze przed samym turniejem. Była to nadspodziewanie duża liczba chętnych, do spędzenia soboty przy zdrowej rywalizacji z innymi graczami popularnej gry z gatunku FPS. Na szczęście wcześniejsze zapisy umożliwiły Toporom przygotowanie się do tak dużego zainteresowania i sprawne przeprowadzenie turnieju. Dzięki temu zgodnie z planem, krótko po godzinie 20:00 poznaliśmy zwycięzców, którymi okazała się drużyna "WANTED" w składzie:

  • Adrian "Bartos" Bartosiński
  • Łukasz "Kuki" Piotrowski
  • Piotr "Cruel" Dziedzic

Mecz finałowy - do którego awansowała również drużyna "Magiczni" - był tak emocjonujący, że zawodnicy poprosili o zgaszenie światła dla możliwości lepszego "wczucia się" oraz tak wyrównany, że zakończył się remisem i dogrywką. Następne dwa miejsca (trzecie i czwarte) zajęły kolejno drużyny "Ich Troje" i "InniInaczej".

Dzięki głównemu sponsorowi imprezy, firmie CD-Projekt, pierwsze 4 zespoły otrzymały atrakcyjne nagrody w postaci najnowszych dodatków do popularnej gry World of Warcraft oraz inne znane gry komputerowe. Organizatorzy natomiast zasponsorowali odtwarzacze MP3, przenośne radio budziki oraz również interesujące gry. Dzięki CD-Projektowi udało się także urozmaicić całe wydarzenie o stoisko Magic the Gathering - popularnej gry karcianej w realiach fantasy. Fani tej "karcianki", również mieli możliwość rozegrania turnieju i nagrodzeni zostali bardzo rzadkimi kartami do MTG.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie, organizatorzy nie mają zamiaru poprzestawać na tym jednym turnieju i już zapowiadają, że odbędą się kolejne. W najbliższym czasie pojawią się ankiety, dzięki którym każdy będzie mógł wypowiedzieć się w jaką grę chciałby zagrać podczas LAN.ARENY v2. Zainteresowanych zachęcamy do śledzenia strony internetowej www.topory.org, oraz strony na facebook’u www.facebook.com/topory.

Stowarzyszenie "Topory" pragnie podziękować za pomoc w organizacji imprezy firmie CD-Projekt - za ufundowanie nagród, oraz umożliwienie przygotowania stoiska Magic the Gathering. Organizatorzy również pragną wyrazić swoją wdzięczność Panu Radosławowi Kaźmierczakowi dyrektorowi Zespołu Szkół - Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej oraz nauczycielowi informatyki Panu Krzysztofowi Gruchale, za udostępnienie bardzo nowoczesnej pracowni komputerowej, dzięki której turniej nie dość, że mógł się odbyć, to znacznie został podniesiony jego poziom.

Zwycięzcom gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję turnieju LAN.ARENA, który mamy nadzieję, że wpisze się na stałe w kalendarz rawskich imprez dla młodzieży.

Polecamy

Kino RomaMETALOPLASTYKA

Współpraca

Dziki BezGwardia NavisArmia GoblinówRolando CyrilMuzyczne rejsy po MazurachRawa w to mi graj!Ancient ScrollWOPR
Copyrights © 2009 Topory
Powered by piechdesign.pl