57
Orichalcum
Toporiada XI
Topory
Toporiada
Złote Topory
Rawa Gra Szanty
Strona główna » Imprezy
Wtorek, 7 Lipca 2015

Stowarzyszenie „Topory” serdecznie zaprasza na „Wakacje z Toporami”. W okresie wakacyjnym prowadzony przez nas Klub Miłośników Gier i Fantastyki będzie otwarty o stałych godzinach przez sześć dni w tygodniu:

Wtorek 13-19 sesje gier fabularnych
Środa 14-20 turnieje ,konkursy
Czwartek – 14-22 gry planszowe ,sesje gier fabularnych
Piątek – 16-22 Magic the Gathering, gry planszowe
Sobota- 10-21 – Magic the Gathering, gry planszowe, sesje gier fabularnych
Niedziela – 9-18 MTG oraz sesje gier fabularnych

Klub mieści się pod blokiem przy ulicy Zwolińskiego 1 ,w zrewitalizowanych pomieszczeniach dawnej kotłowni. Zapraszamy zarówno stałych bywalców jak i nowe osoby, nasi instruktorzy chętnie wprowadzą Was w fascynujący świat gier planszowych i fabularnych oraz fantastyki.

Piątek, 12 Czerwca 2015

Na kolejnej edycji "Gramy!!!" wygrać będzie można bilety sponsorowane przez cyfrowe kino ROMA w rawskim MDK. Zapraszamy do korzystania w oferty kina, czyli na film Jurrasic World:

oraz Minionki:

Minionki

na który TUTAJ można pobrać kupon rabatowy, który po wydrukowaniu uprawnia do 20% zniżki! Więcej informacji na stronie cyfrowego kina ROMA, pod adresem www.mdkrawa.pl/kino.

Kolejna edycja Gramy!!!
Czwartek, 11 Czerwca 2015

Serdecznie zapraszamy młodzież 13+ oraz dorosłych na kolejną odsłonę Gramy!!! Impreza odbęzie się 20 czerwca(sobota) 2015 r. w Fit Cafe(awne Cafe Młynek) w godzinach 14-18.

Tym razem przygotowaliśmy dla Was dwa zupełnie nowe konkursy: "Jeden z dziesięciu" oraz "Wyzwania" :) Pojawi się też oczywiście ulubiona "Jaka to melodia" oraz Turnieje: Crocinole, Jenga i Carcassone! Czekają na Was wspaniałe nagrody, min. bilety do kina Roma oraz niespodzianki :) A to wszystko i jeszcze więcej już niebawem 20 czerwca w Fitt Cafe (dawniej Cafe Młynek) obok MDK. Zaczynamy punktualnie o 14, więc się nie spóźnijcie! :)
Do wygrania bony do Empik i bilety do Kino ROMA

Program Gramy!!!

14:00 - 16:00 - "Jaka to melodia"
16:00 - 17:00 - "Jeden z dziesięciu"
17:00 - 18:00 - "Wyzwania"

Równolegle będą odbywały się Turnieje: Crocinole, Jenga oraz Carcassone.

Czwartek, 28 Maja 2015

W ubiegłą sobotę mieliśmy przyjemność gościć na świetnej imprezie "Siedem by jedną ocalić - wieczór tolkienowski" zorganizowanej przez Cech Fantastyki "SkierCon",

Dziękujemy za przesympatyczne przyjęcie i możliwość udziału w ciekawych konkursach, w, których zresztą całkiem nieźle nam się wiodło.
Udało się wygrać kalambury tolkienowskie, a w konkursie wiedzy o twórczości Tolkiena drugie miejsce zajął nasz prezes Hubert "Jankoś" Jankowski, a trzecie kandydat do Stowarzyszenia "Topory" Paweł "Kizior" Kocik".
Dbając o poczucie estetyki uczestników eventu odpuściliśmy tylko konkurs rysunkowy.

Wszystkie te atrakcje towarzyszyły najważniejszemu wydarzeniu tego dnia, czyli nadaniu imienia sośnie wyhodowanej z nasion drzewa, pod, którym Tolkien tworzył i pisał listy.
W wyniku konkursu sosna otrzymała imię "Meliana"

Zapraszamy do obejzenia fotorelacji z tej imprezy.

Czwartek, 28 Maja 2015

Dwudziestego piątego maja odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy dla instruktorów prowadzących zajęcia w Klubie Miłośników Gier i Fantastyki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Środa, 20 Maja 2015

Cech Fantastyki "SkierCon" 23 maja, w sobotę, na godzinę 18:00 do Nadleśnictwa Skierniewice, gdzie nadane zostanie imię sośnie Tolkiena.

Przypomnijmy krótko w czym rzecz:
W odległej krainie Oxfordu rosło drzewo – sosna czarna, którą ukochał sobie Ojciec Śródziemia. Niczym Dwa Drzewa Valinoru sosna świeciła własnym, wewnętrznym światłem – kojącym i inspirującym. Tolkien pisał pod nią listy i tworzył. Być może niektóre karty „Władcy Pierścieni” czy „Hobbita” powstały właśnie w cieniu sosny rosnącej w Ogrodzie Botanicznym Oxfordu.
Dziś tej sosny już nie ma… Pozostało jednak jej potomstwo. Wierne fanki twórczości Tolkiena odbyły podróż tam i z powrotem przywożąc szyszki świętego drzewka. Ogromnym wysiłkiem Nadleśnictwu Skierniewice udało się z nasion sosny wyhodować siedem sadzonek. Jedna z nich rośnie dziś na terenie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego „Zwierzyniec Królewski” pod Skierniewicami.

Propozycje imienia dla tejże sosny wysyłaliście do nas mailem, a jury składające się z przedstawicieli organizatorów dokonało wyboru... bardzo trudnego wyboru.
Imię sosny czarnej poznacie już w najbliższą sobotę.

Będziecie mieć też okazję zrobić sobie zdjęcie z sosenką, a także porozmawiać z tymi, dzięki wysiłkom których sosna Tolkiena rośnie dziś pod Skierniewicami.

---------------------------------------------------------------------
W ramach wieczoru tolkienowskiego odbędzie się także wiele innych atrakcji:
- wielkie kalambury tolkienowskie;
- 1 z 10 - wiedzówka z twórczości Tolkiena;
- gry i zabawy w Śródziemiu;
- WIELKIE OGNISKO
--------------------------------------------------------------------
Chętnych na miejsce dowiezie autobus - wyjazd z parkingu PWSZ w Skierniewicach o godz. 17:30.
-------------------------------------------------------------------

Wieczór Tolkienowski organizowany jest podczas ECOnu - ekologicznego konwentu w ramach Festiwal Nauki PWSZ w Skierniewicach

Rawski Dzień RPG - edycja V
Niedziela, 26 Kwietnia 2015

Rawskie Stowarzyszenie Miłośników Gier Fabularnych i Fantastyki "TOPORY" zaprasza na V już edycje Rawskiego Dnia RPG. Impreza odbędzie się 2 maja (sobota) w Gimnazjum numer 2 im. Haliny Konopackiej w Rawie Mazowieckiej. Start o godzinie 14.

Harmonogram V edycji.
14-15 30 prezentacje systemów:
Neuroshima
Zew Cthulhu
Warhammer
Cyberpunk 2020
Earthdawn
15 30-20:00
Sesje RPG:
Neuroshima - Michał "Pest" Koprowski
Zew Cthulhu 1890 - Hubert "Jankoś" Jankowski
Warhammer II edycja - Maciej "Kanem" Błaszczyk
Cyberpunk 2020 - Daniel "Loniu" Szymczak
Earthdawn - Monika "Auraya" Czyżowicz

Serdecznie zapraszamy!!!

Strona 16 z 36 [1] [2] [3] ... [7] [8] [9] ... [14] [15] [16] [17] [18] ... [25] [26] [27] ... [34] [35] [36]

Polecamy

Kino RomaMETALOPLASTYKA

Współpraca

Dziki BezGwardia NavisArmia GoblinówRolando CyrilMuzyczne rejsy po MazurachRawa w to mi graj!Ancient ScrollWOPR
Copyrights © 2009 Topory
Powered by piechdesign.pl