618
Rawski Koncert Sztuki

Goście

Michał Mochocki

Mochocki

Członek honorowy Rawskiego Stowarzyszenia Miłośników Gier Fabularnych i Fantastyki "Topory" i członek Kapituły Quentina - konkursu na najlepszy polski scenariusz RPG. W światku RPG-owym kojarzony przede wszystkim z Dzikimi Polami, z którymi związany jest od ponad 10 lat. Nim został dumnym współtwórcą drugiej edycji systemu, był redaktorem działu DP w "Portalu", autorem wielu artykułów i scenariuszy i organizatorem sarmackich punktów programu na konwentach. W środowisku dziko polowym piastuje urząd Kasztelana Krakowskiego. Współautor pierwszego dodatku do II edycji Dzikich Pól - "Pan Brat", pisywał też materiały do Wiedźmina, Zewu Cthulhu, Wampira i Neuroshimy (w tym kampanię "Zabić szczura"), przetłumaczył na polski kilka dodatków do "Dungeons&Dragons". Niestety, z braku czasu nie grywa już w RPG, wyjąwszy okazjonalne sesje na konwentach. Sarmackie zamiłowania realizuje także w rekonstrukcjach historycznych (członek Pospolitego Ruszenia Szlachty Ziemi Krakowskiej), prowadzi też Portal Sarmacki pod adresem sarmacja.wordpressy.pl. Zawodowo pracuje jako adiunkt na filologii angielskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Jest sekretarzem zarządu Polskiego Towarzystwa Badania Gier, a zajmuje się m.in. badaniem edukacyjnych zastosowań gier fabularnych. Na Toporiadzie pierwszy raz gościł w 2008 i orzekł, że to najwspanialszy konwent w Polsce.

Tomasz "SMOK" Wolski

Wolski

Fantastyka to większość jego życia. Jest autoryzowanym starostą gry "Dzikie Pola" brał udział w jej testowaniu i promowaniu. W związku z grą organizował LARPy na rozmaitych konwentach w obrębie całego kraju. W środowisku dziko polowym piastuje urząd Hetmana Wielkiego Koronnego.

Z pasją nagłaśniał temat fantastyki przy użyciu audycji radiowych, a także programów telewizyjnych. (w tych ostatnich występował w roli konsultanta i specjalisty do spraw Gier Fabularnych i Bitewnych).

Zapalony organizator imprez młodzieżowych dotyczących szeroko pojętej fantastyki Extrapole Janki. W swej "fantastycznej" karierze zajmował się także onirycznym portalem "Smoczy Sennik Babiloński" oraz pisaniem scenariuszy do "Magii i Miecza". Testował grę karcianą "Illuminati".

Należy do Sił Powietrznych Armii Goblinów. Stale współpracuje z DK "Rakowiec" współorganizując fantastyczne imprezy masowe, przy Domu Kultury Rakowiec. Prowadzi tam też cykliczne warsztaty modelarsko-fantastyczne dla dzieci i młodzieży. Członek Chorągwi Jazdy Rzeczypospolitej grupy rekonstrukcyjnej zajmującej się XVIIw. Dwukrotny zdobywca Złotego Topora i trzykrotny Brązowego Topora w kategorii Najlepszy Mistrz Gry. Członek honorowy Stowarzyszenia Avangarda i Stowarzyszenia "Topory"

Polecamy

Kino RomaMETALOPLASTYKA

Współpraca

Dziki BezGwardia NavisArmia GoblinówRolando CyrilMuzyczne rejsy po MazurachRawa w to mi graj!Ancient ScrollWOPR
Copyrights © 2009 Topory
Powered by piechdesign.pl