© Stowarzyszenie Topory

Witaj przybyszu!

Zapraszamy na Rawski Weekend RPG!

Data:

4-5 grudnia

Miejsce:

Discord: Toporowe Imperium

Przedstawiamy wam...

Zapisy na sesje Rawskiego Weekendu RPG Online!

Czym jest

Rawski Weekend RPG?

Rawski Weekend RPG to impreza wynikająca z naszej Toporowej miłości do RPG. Mimo że Topory powstały w Rawie Mazowieckiej już jakiś czas temu, to przez wiele lat nie udawało się zorganizować konwentu RPG w naszym mieście.
Pierwszym krokiem w tym kierunku były Rawskie Dni RPG zorganizowane po raz pierwszy 29 czerwca 2014 roku i kontynuowane mniej więcej co pół roku. Jednodniowa formuła imprezy sprawiała, że wydarzenie przyciągało przede wszystkim lokalnych graczy. Od początku staraliśmy, żeby było bardzo przyjazne dla osób, które dopiero zaczynają, albo chcą zacząć swoją przygodę z RPG, stąd liczne prelekcje i warsztaty wprowadzające w nasza pasje, sesje pokazowe czy turniej Srebrne Toporki.
Ten młodszy brat „Złotych Toporów” to turniej na najlepszego początkującego gracza i początkującego MG, nastawiony przede wszystkim na dawanie konstruktywnego feedbacku i pozytywne motywowanie nowych RPG-owców.
Przełomem było przekształcenie w 2020 roku konwentu w imprezę dwudniową pod nazwą Rawski Weekend RPG. Dzięki zmianie formuły mogliśmy przyciągnąć uczestników spoza Rawy Mazowieckiej i zaprosić gości naszych zaprzyjaźnionych grup jak: Lans Macabre, Graj Kolektyw czy Stowarzyszenia Avangarda. Wszystko w gościnnych murach stale współpracującej z nami szkoły, czyli tzw. Technikum na Górce.
W tym roku ze względów pandemicznych jak wiele innych konwentów przenosimy się do sieci, aby zrekompensować Wam tą zmianę zaprosiliśmy do współpracy naprawdę znakomitych MG oraz prowadzących warsztaty i najważniejsze polskie wydawnictwa RPG. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zobaczymy się już na żywo w Rawie Mazowieckiej.
Skip to content