Konkurs na postać.

Radzim o takowych rzeczach, co to inkwizycyja zwie RPGowymi.
Awatar użytkownika
Shila
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 239
Rejestracja: 17 maja 2008, 17:24
Lokalizacja: Katowice

Re: Konkurs na postać.

Post autor: Shila »

A czy nie-Topór i nie-Siekierka też może wziąć udział?
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5228
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Konkurs na postać.

Post autor: Jankoś »

Oczywiście.
Muszę dodać ,że poszanowanie dla języka polskiego też będzie branae pods uwagę.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
^sadam
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 795
Rejestracja: 05 wrz 2008, 15:20
Lokalizacja: Ułan Bator!
Kontakt:

Re: Konkurs na postać.

Post autor: ^sadam »

Trzeba opisywać zachowania postaci w różnych sytuacjach, jej cechy, tok myślenia.. czy wystarczy ładna historia postaci :)??

Edit: Mogę ewentualnie dołączyć skan karty postaci :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5228
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Konkurs na postać.

Post autor: Jankoś »

Z dobrej historii wynika wszystko to o czym piszesz.
Karta postaci jest raczej zbędna.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
Bączek
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 603
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:03

Re: Konkurs na postać.

Post autor: Bączek »

Wszystkie "prace konkursowe" będą umieszczane na forum ? Czy tylko te wyróznione zostaną podane do wiadomości publicznej? ;) Nie wspomnieliście jaki jest sposób zgłaszania pomysłów...
Awatar użytkownika
Shila
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 239
Rejestracja: 17 maja 2008, 17:24
Lokalizacja: Katowice

Re: Konkurs na postać.

Post autor: Shila »

Jedna osoba - jedna postać? Bo mam dylemat między dwoma ^^

Ja jestem za umieszczaniem wszystkich na forum.
Awatar użytkownika
savarian
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 288
Rejestracja: 30 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: The BestOwo Skierkowo
Kontakt:

Re: Konkurs na postać.

Post autor: savarian »

W zasadzie to pomyślałem o Tym dopiero teraz gdy zacząłem myśleć, którą z postaci opisać. Pomyślałem o pewnym problemie pojawiającym się wraz z decyzją by opisy umieszczać na forum.
Bohaterowie graczy często mają skrywane tajemnice. Nie są tymi za kogo się podają, trapią ich wstydliwe przeżycia z odległych czasów itd. W Monastyrze np: owa "mroczna tajemnica" jest koniecznością przy pisaniu historii. Tajemnica znana jest MG i graczowi i nikomu innemu... no właśnie... konieczność umieszczenia historii na forum powoduje, że każdy pozna naszą postać jak własna kieszeń. Nie wiem czy podoba mi się to. Wszak nie każdy chce aby inni gracze znali moją postać, jej tajemnice i odsuwane w niepamięć tajemnice z życia.
Może by tak na forum podawać tylko kto i jaką postać opisuje a resztę słać na prv lub maila. A ew. jeśli się potem zwycięzca/y zgodzi zamieścić ową historie na forum. Nie jest to tez najlepsze rozwiązanie i zdaje sobie sprawę z tego ale nie wiem czy nie jest to mniejsze zło.
Pozostawiam wszystko w gestii starszyzny.
"Na harfach morze gra;
Kłębi się rajów pożoga;
I słońce, mój wróg słońce;
wschodzi wielbiąc Boga!"
Awatar użytkownika
savarian
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 288
Rejestracja: 30 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: The BestOwo Skierkowo
Kontakt:

Re: Konkurs na postać.

Post autor: savarian »

Prince of Darkness pisze: Pojawia się inny problem - czy chcecie aby Wasze postaci ujrzały światło dzienne przed "konkurencją". Niektórzy mogą się obawiać, że ich "sztuczki" mogą zostać skopiowane.
Z tym też się zgadzam. Jak pisał chyba Jankoś forma tez ma wielkie znaczenie. Więc może, no nie wiem, wszystkie wysyłać na prv, a potem już po upływie terminu zamieścić te opisy wszystkie na raz na forum, by każdy mógł do nich mieć dostęp, a jednocześnie wcześniej nie mógł "kopiować" innych stylu, co sprawi, że każdy będzie miał równe szanse. Nie chce też na siłę szukać problemu ani tym bardziej komplikować niczego dlatego szukam jakiegoś kompromisu. A jak nic się nie zmieni to też świat się nie zawali. Ja tam zamieszczę swoją postać tak czy siak bo w zasadzie będzie to ciekawe zestawienie najróżniejszych bohaterów i z zaciekawieniem czytał będę opisy innych, więc i nich pozostali mogą przeczytać o mnie :)
Prince of Darkness pisze: To, ze weteran RPG-owy zamieści "super BG" nie musi oznaczać, że na 100% wygrał i nowicjusz nie ma z nim żadnych szans w oczach komisji.
A czy ktoś, gdzieś, kiedyś napisał coś sugerującego taką sytuację. ;)
Swoją drogą liczę, że to właśnie "nowicjusze" zabłysną najbardziej co z drugiej strony wpłynie zgubnie na stare Topory, które obrosną w piórka mówiąc każdemu skierniewiczaninowi "zobacz jaką świetną RPGową młodzież wychowałem" ;) <joke of korz>
W każdym razie ja czekam z niemałym zaciekawieniem na pierwsze postacie. Jako MG zawsze wymagam historii od graczy bo je bardzo lubię, wiec konkursik ten cieszy mnie podwójnie :)
"Na harfach morze gra;
Kłębi się rajów pożoga;
I słońce, mój wróg słońce;
wschodzi wielbiąc Boga!"
Awatar użytkownika
Shila
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 239
Rejestracja: 17 maja 2008, 17:24
Lokalizacja: Katowice

Re: Konkurs na postać.

Post autor: Shila »

A ja nie mam takich problemów. Ja ten konkurs pojmuję jako zabawę. Nie zależy mi na wygranej, ktoś będzie chciał skopiować sztuczki, to skopiuje, niech się sam głupio czuje, że nie potrafił sam wymyślić.
A ja wezmę udział tylko z jednego względu - bo lubię pisać ;)
Awatar użytkownika
^sadam
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 795
Rejestracja: 05 wrz 2008, 15:20
Lokalizacja: Ułan Bator!
Kontakt:

Re: Konkurs na postać.

Post autor: ^sadam »

Moim zdaniem, powinno być tak, że prace przesyłane są na PW, natomiast publikowane są tylko te nagrodzone/wyróżnione. I co do ilości postaci: jedna na uczestnika. Ktoś może wysłać 5 historii (jaaaasne :P), myśląc "a nuż coś wygram".
Obrazek
ODPOWIEDZ