Ulubiony system

Radzim o takowych rzeczach, co to inkwizycyja zwie RPGowymi.

Jaki jest Twój ulubiony system?

Czas głosowania minął 07 kwie 2009, 23:07

Kryształy Czasu
3
10%
Monastyr
1
3%
Warhammer
13
45%
Wampir: Maskarada
1
3%
Legenda Pięciu Kręgów
2
7%
Neuroshima
1
3%
Zew Cthulhu
1
3%
AD&D
1
3%
Earthdawn
4
14%
Inny system
2
7%
 
Liczba głosów: 29

Awatar użytkownika
Przemas
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 211
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:22
Lokalizacja: Miasto kwarciane Rawa

Re: Ulubiony system

Post autor: Przemas »

Wybrałem Warhammera dlaczego ?? jak już pare osób napisało sentyment, to był mój pierwszy system jaki grałem i zaczynałem swoją przygodę z RPGami, bardzo mi się podoba świat który jest elastyczny ilu MG tyle spojrzeń na niego. Równie dobrze można grac go w Xw jak i w Xv w.

Pozatym na równi stawiam Neuroshime za co ?? z klimat który jest niepowtarzalny i nie spotkałem się w żadnym innym systemie
Niemiec Moskal Nie Osiędzie,
Gdy Jąwszy Pałasza,
Hasłem Wszystkich Zgoda Będzie
I Ojczyzna Nasza.
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Ulubiony system

Post autor: Ślimak »

Powinna być opcja "inne" w ankiecie, tak gwoli formalnosci.
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Awatar użytkownika
savarian
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 288
Rejestracja: 30 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: The BestOwo Skierkowo
Kontakt:

Re: Ulubiony system

Post autor: savarian »

Racja nie mogłem kliknąć na MERPa więc musiałem wybrać Warhamca ;p
"Na harfach morze gra;
Kłębi się rajów pożoga;
I słońce, mój wróg słońce;
wschodzi wielbiąc Boga!"
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5228
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Ulubiony system

Post autor: Jankoś »

Macie rację. Mea culpa.Już dodałem wraz z możliwością zmiany głosu.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
Cadogan
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 237
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:06
Lokalizacja: Wawa

Re: Ulubiony system

Post autor: Cadogan »

DeDek- ze względu (jak u większości) sentyment (mój pierwszy system z prawdziwego zdarzenia, w którego całkiem sporo niegdyś grałem), dopracowany i ciekawy świat i klimaty dark fantasy ( :twisted: dzięki ci, Ziemku!). Mechanikę pominę milczeniem (głównie to ją olewaliśmy podczas gry)

Gdybym miał wcześniej/więcej styczności z Warhamcem to pewnie on byłby tym numerem uno, no ale...

PS. Tak ogólnie to wyżej dobrego systemu cenię dobrego MG, gdyż taki nawet w totalnie kiczowatym świecie poprowadzi niezapomnianą sesję.
Jędrzej "Cadogan" Maciejczyk - Toporowy Przyjaciel
Awatar użytkownika
Sekret
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 613
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:46
Lokalizacja: ŁDZ

Re: Ulubiony system

Post autor: Sekret »

Ślimak pisze:Warhammer - z sentymentu i ze względu na lata spędzone w służbie Karla-Franza. Ze względu na to, że znam Stary Świat jak własną kieszeń i przeżyłem w nim moją pierwszą przygodę w RPG. Wreszcie ze względu na to, że jego koncepcja jest bardzo uniwersalna i można w nim grac we wszystko.

Gdyby pytanie brzmiało jak jest według ciebie najlepszy system wybrał bym Monastyr.
Napisał bym słowo w słowo to samo, zatem pójdę na łatwiznę i zacytuję szanownego kolegę Macieja. ;)
Podpisy są fajne, więc mam i ja. :P
Awatar użytkownika
Trojden
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 265
Rejestracja: 17 maja 2008, 09:05

Re: Ulubiony system

Post autor: Trojden »

Jak większość Warhammer i jak większość z tego samego powodu- pierwsza sesja i sentymenty. Poza tym odpowiada mi klimat tego systemu. Aczkolwiek może mi się to jeszcze zmienić, gdyż jestem dość młodym graczem i nie miałem okazji grać w część z tych systemów :).

Dlaczego w ankiecie nie ma ZalewRPG...
"Jasność tysiąca słońc, rozbłysłych na niebie, oddaje moc Jego potęgi. Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów"

Bhagawadgita/ J. Robert Oppenheimer
Awatar użytkownika
Hotshot
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 421
Rejestracja: 16 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Ulubiony system

Post autor: Hotshot »

A ja zagłosowałem na inny system :P dlatego, że nie mam chyba ulubionego systemu. Najbardziej lubię grać w storytelling. Jakby pytanie brzmiało o ulubiony świat, to pewnie zagłosował bym na Forgotten Realms lub z sentymentu Stary Świat. Nie grałem w Fallout P&P, bo może to by był mój ulubiony system ;)
Hotshot Biały
Awatar użytkownika
k8
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 850
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:46
Lokalizacja: Warszawa/Rawa M.

Re: Ulubiony system

Post autor: k8 »

Mógłbym, a może i powinienem, zagłosować na Warhammer'a bo to był mój pierwszy system w który grałem b. długo i poznałem dzięki niemu co to RPG... ale po zastanowieniu się to Earthdawn jest moim ulubionym systemem. Jest to system który znam najlepiej z tych w które miałem przyjemność grać , jest to system przy którym najlepiej się bawię (bo chyba głównie o to chodzi w RPG) i przy którym udało mi się jakoś tam rozwinąć rpg'owo . To tyle...
A żeby Was pokręciło, a żeby Wam orzeszki spuchli !!!
Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 38
Rejestracja: 05 kwie 2009, 20:49
Lokalizacja: Wolna Twierdza Tatar

Re: Ulubiony system

Post autor: Ojciec Dyrektor »

WFRP

System jest jak motyw przewodni i konwencja w scenariuszu, resztę ogranicza tylko wyobraźnia
Gdzie będziesz za miesiąc, rok czy dwa? Jaką masz perspektywę? Robiąc to co robisz teraz. A co zrobiłeś/aś i robisz żeby to zmienić?
ODPOWIEDZ