Off-top ze Strona Toporów - a teraz o aktywności...

Radzim o takowych rzeczach, co to inkwizycyja zwie RPGowymi.
Awatar użytkownika
Mardock
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 515
Rejestracja: 06 wrz 2008, 15:49

Re: Strona Toporów

Post autor: Mardock »

Prince,banan ma stupendium naukowe.Reszta studentow pozostaje sobą :D
O o!
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5228
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Strona Toporów

Post autor: Jankoś »

To znaczy nauka nie przeszkadza im w studiowaniu.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
Bananidło
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 702
Rejestracja: 16 maja 2008, 15:38
Kontakt:

Re: Strona Toporów

Post autor: Bananidło »

Nie trzeba, Marcinku, rezygnować z bycia sobą, a wystarczy nie rozwodzić się na forum na temat orientacji seksualnej Ryjka i nie tworzyć nowych przygód kapitana Bomby :twisted:
Kto gra w RPG, żyje podwójnie
Awatar użytkownika
Mardock
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 515
Rejestracja: 06 wrz 2008, 15:49

Re: Strona Toporów

Post autor: Mardock »

Bez takich pierdół to forum było by mniej żywe.Bo dyskusje RPGowa zakonczyl 25 listopada Creaven :? taka dygresja.No potem w systemach coś tam Savarian skrobnął.Ale pewnie znow coś o kosmitach :mrgreen:


edit:
yyyy zwracam honor.Savarian,chyba zużyłeś klawiature.Banan opisz w tym temacie Pomidora ! :P
O o!
Awatar użytkownika
Mardock
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 515
Rejestracja: 06 wrz 2008, 15:49

Re: Off-top ze Strona Toporów - a teraz o aktywności...

Post autor: Mardock »

Prince of Darkness pisze:Mardocku, nie jest to powód do zadowolenia.
Dla mnie to nie jest powod do zadowolenia,ja wbrew pozorom zapoznałem sie z tymi postami.Aktywność sesjowa jednak również w przypadku cześci osób zanikła,moja zresztą też,bo poprostu nie mam z kim zagrać(dzieki sekret za ostatnia!byla fajna :)),i z tego w pewnie rownież wynika mniejsze zainteresowanie tą częscią forum.
O o!
Awatar użytkownika
savarian
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 288
Rejestracja: 30 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: The BestOwo Skierkowo
Kontakt:

Re: Off-top ze Strona Toporów - a teraz o aktywności...

Post autor: savarian »

Ustosunkowując sie do posta Princa chce podzielić sie pewnymi spostrzeżeniami, które zapewne nie tylko ja mam. Ameryki to nie odkryje ale warto przypomnieć, że chyba każde forum (które nie ma kilku tysięcy userów) przeżywa wzloty i upadki w aktywności. Swego rodzaju sinusoida sięga dna w określonym czasie, a potem zawsze sie podnosi (no albo forum umiera :mrgreen: to taka analogia do metaforyczno-nekrofilnych porównań Princa ;p ) Czas ten to min sesja, często cała zima (poza świętami kiedy każdy tyje przed monitorem) w której ogólna apatia udziela sie wielu osobom. Ja zdaje sobie sprawę, że sesja technicznie nie przeszkadza w postowaniu bo poza wyjątkami potwierdzającymi regułę (patrz Banan) sesja to dobra wymówka na czas pewien, zdejmującą z barków studiujących wszelkie obowiązki. Jednak sam fakt, że te egzaminy gdzieś wiszą nad człowiekiem determinuje to, że o RPGach (często o wszystkim ambitniejszym, wymagającym zaangażowania) sie nie myśli, bo mimo wszystko myśli sie o sesji (niekoniecznie ucząc sie do niej). Jeśli wszystkie fakty zbiegną sie w jedno, do tego splotą z przypadkowym spadkiem aktywności RPGwej w środowisku (nie wiem czy tak jest np w Skierkach paradoksalnie gramy teraz częściej ;p ) to mamy zapaść na forum.
Istotnym jak mi sie zdaje jest też fakt, że to forum Toporowe jest chyba 3 jego odsłoną. Pewna część starszych użytkowników pamięta zapewne te czasy i tematy które tam były.Część z nich pojawiło sie na nowo ale części albo uleciała z pamięci, albo nie chce sie ich odgrzewać. To na pewno nie jest główna przyczyną zastoju an forum ale w pewnym stopniu może sie do tego przyczyniać.
Odżegnywał bym sie jednak od czarnowidztwa. mamy na tym forum jeszcze kilku ludzi którzy "mają jeszcze coś do powiedzenia". Sytuacja, choć frustrująca, zapewne ulegnie zmianie, co wcale nie znaczy, iż takie posty "przypominające" ludzikom po co to form jest nie są potrzebne.
Ja sam bijąc sie w pierś przyznaję, że zimowa ospałość mnie dopadła o czym nawet rozmawiałem z Princem na PW i użyłem wtedy określenia "wyprany jestem całkowicie z treści RPGowych i nie mam za grosz weny na cokolwiek". Dostrzegam jednak, że sytuacja ta sie nieco zmienia w moim przypadku. Co ma też związek z częstszymi sesjami w Skierniewicach (część z nich także z Rawianinimi w postaci Gary i Sekret). Mam tez pomysł na 1 może dwa tematy, mam nadzieje, że na dniach coś napiszę i ta dawka epinefryny podana dosercowo pozwoli przetrwać nam do wiosny, kiedy to ptaszki i kwiatki obudzą sie do życia, a Forumowicze ochoczo zabiorą sie do płodzenia setek RPGowych postów :)
"Na harfach morze gra;
Kłębi się rajów pożoga;
I słońce, mój wróg słońce;
wschodzi wielbiąc Boga!"
Awatar użytkownika
Sekret
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 613
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:46
Lokalizacja: ŁDZ

Re: Off-top ze Strona Toporów - a teraz o aktywności...

Post autor: Sekret »

No cóż panowie, samo się nic nie zrobi (wbrew temu, co mówią niektóre reklamy :D ). Jednak wystarczy trochę dobrych chęci i odrobina poświęcenia (choć to chyba zbyt wygórowane określenie), żeby zagrać kilka fajnych (wciąż oryginalnych) sesji. Dobry przykład: my w Skierkach. ;)

PS. Mardock nie ma za co. Bawiłem się świetnie, normalnie jak z małymi dziećmi. :lol:
Podpisy są fajne, więc mam i ja. :P
Awatar użytkownika
savarian
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 288
Rejestracja: 30 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: The BestOwo Skierkowo
Kontakt:

Re: Off-top ze Strona Toporów - a teraz o aktywności...

Post autor: savarian »

Tajny projekt jest mega tajny. Tajniejszy od tajnych tuneli Hamasu i mrówek kosmitów robiących dywersje na ziemi :), a że PoD widzi wszystko to jest jak Wielki Brat lub Ojciec... tylko, że Ojciec nie żyje...
Samael go zabił!!! :twisted:

P.S. Kiedyś miałem inne zdanie ale teraz śmiem twierdzić, że temat do of topowania powinien być na każdym forum
(a patologie i Beczka śmiechu nie ;p ;p ;p )
"Na harfach morze gra;
Kłębi się rajów pożoga;
I słońce, mój wróg słońce;
wschodzi wielbiąc Boga!"
ODPOWIEDZ