Klimatofobia

Radzim o takowych rzeczach, co to inkwizycyja zwie RPGowymi.
Awatar użytkownika
Bananidło
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 702
Rejestracja: 16 maja 2008, 15:38
Kontakt:

Re: Klimatofobia

Post autor: Bananidło »

Hmmmm...
To jestem filmofobem bo z czystej ignorancj odrzucam na przykaład Westerny.

Jednak kimś jestem :lol:
Kto gra w RPG, żyje podwójnie
Awatar użytkownika
Mardock
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 515
Rejestracja: 06 wrz 2008, 15:49

Re: Klimatofobia

Post autor: Mardock »

I ja sie wypowiem bo tez nie lubie wielu systemów:
Jak każdy wie nie lubie Deadlandsow,próbowałem,L5K nie probowalem,ale w ogole to mnie nie kreci,to nie moj klimat.Ale Najbardziej NIEZNOSZE CP,gralem w toto coś kilkja razy i uważam to za ostatnie dno!!!!!

Pozatym nie uwazam pojecia klimatofobia za własciew dla pojecia odrzucenia systemow w ktore sie nie gralo,raczej uwazam to za nie lubienie systemow w danym nieodpowiadajacym klimacie.
Ślimak pisze:Ja zagram we wszystko jak będzie dobry MG i fajna drużyna, nawet w moje "ukochane" KC.
Zgadzam się,wiele da sie przełknąć,co do KC to też nie przepadam za tym systemikiem.
O o!
Awatar użytkownika
Bananidło
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 702
Rejestracja: 16 maja 2008, 15:38
Kontakt:

Re: Klimatofobia

Post autor: Bananidło »

Mógłby ktoś wymienić choć jednego klimatofoba z naszej Toporowej rodziny?

Nie sądzę by ktoś się obraził za to a ułatwiło by mi to zrozumienia sedna klimatofobii.
Bo jeżeli klimatofobia nie jest nie garniem w jakieś systemy bo nie pasuje nam klimat to nie widzę nikogo kogo by tak nazwać można było.
Kto gra w RPG, żyje podwójnie
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5229
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Klimatofobia

Post autor: Jankoś »

Wydaje mi się, że w pierwotnym znaczeniu oznaczało to odrzucenie jakiegoś systemu bez choćby przejrzenia podręcznika czy zagrania choć jednej sesji.Ze względu na wyrobione sobie a priori zdanie.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
Przemas
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 211
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:22
Lokalizacja: Miasto kwarciane Rawa

Re: Klimatofobia

Post autor: Przemas »

Nie ma czegoś takiego jak klimatofobia, nie każdy ma lubić L5K czy ED prawda każdy z nas jest inny.

Przemuś ponieważ liczba błędów ortograficznych jakie robisz na tym forum jest zastraszająca dostajesz ostrzeżenie. Nawet jak masz dys-coś tam to ja chętnie Cię wyleczę zgodnie z zasadą Ślimaka.Poza tym proponuje żebyś swoje posty najpierw pisał w Word, a potem dopiero wklejał je na forum - Jankoś
Niemiec Moskal Nie Osiędzie,
Gdy Jąwszy Pałasza,
Hasłem Wszystkich Zgoda Będzie
I Ojczyzna Nasza.
Awatar użytkownika
Bananidło
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 702
Rejestracja: 16 maja 2008, 15:38
Kontakt:

Re: Klimatofobia

Post autor: Bananidło »

Nawet jeęli jest coś takiego jak klimatofobia, i jeżeli nawet jest dużo klimatofobów to i tak nie wiem co was tak w tym bulwersuje. Jeżeli chcesz poprowadzić jakiś systemk to i tak dzięki Toporiadom które nas zintegrowały i dzieki forum znajdziesz graczy którzy chcieliby zagrać w dany system a jeżeli sam chciałbyś zagrać w konwencję która w Rawie nie cieszy się powodzeniem a nie prowadzisz to nie wiń za to klimatofobi tylko lenistwo MG którzy klimatofobami nie są lub trawią daną konwencję :twisted:
Kto gra w RPG, żyje podwójnie
Awatar użytkownika
Pest
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 145
Rejestracja: 06 wrz 2008, 15:33

Re: Klimatofobia

Post autor: Pest »

Z goryczą muszę przyznać, że cała dyskusja na ten temat idzie w dosyć niepokojącym kierunku.Przypomina mi sie wymiana zdań pomiedzy użytkownikami konsol ale nie o tym.nie dajmy sie ogłupić.To że jakis system bardziej sie podoba a inny mniej to dosyć obszerny podmiot do zbadania i niech pozostanie to w kwestii gustu.(a z tymi jak jest to chyba każdy wie).Uważam, że ignorowanie i niechęć do systemów bierze się z lenistwa, próżności i ograniczeń jakie gracz/GM narzuca sam sobie.Mam nadzieje, że stworzone przez Prozaka pojęcie 'klimatofobii" nie zmutuje w przyszłości w "SYSTEMOFOBIĘ".Ot mamy kolejny temat na dyskusję na Toporiadzie 2007.
(...)gdyż erpegi drogi Graczu są jak śilnik w odkurzaczu
wciągną ciebie i twych ziomali lecz wyjdziecie z tego cali
bo cóż może być lepszego niż SESYJA na CAŁEGO?!
Awatar użytkownika
Bananidło
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 702
Rejestracja: 16 maja 2008, 15:38
Kontakt:

Re: Klimatofobia

Post autor: Bananidło »

Z lenistwa? Nie, nie mogę się zgodzić.
Z lenistwa to nie chciało mi się grać w Wampira gdy Jankoś z taką propozycją wyszedł bo wiedziałem że wymagało by to ode mnie więcej energii niż chciało mi się chcieć dać :-)

Nie gram w L5K dlatego że jestem leniem tylko dlatego że w życiu bym nie poczuł tego klimatu. On mnie bawi. Nie wiem czy mógłbym się powstrzymać od śmiechu gdy MG kaleczył by sobie język o jakieś japońskie słowa.
Szkoda mi czasu na granie w L5K bo i tak wiem że niewiele będę miał z tego radochy, lecz to nie jest lenistwo a oszczędność czasu :-)
Kto gra w RPG, żyje podwójnie
Awatar użytkownika
Pest
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 145
Rejestracja: 06 wrz 2008, 15:33

Re: Klimatofobia

Post autor: Pest »

hey skoro nie z lenistwa to w takim razie może ze strachu???Co Banan???Jeżeli masz power na granie ale co to ma być że cie klimat L5K bawi?GM ma przygode a ty sobie jaja robisz.to prawie napewno skończy sie awanturą.Chyba nie boisz sie wyzwania jakie stwaia przed toba zagranie w naprawde poważny system gdzie GM sie napracował i używa takich czy innych słów.ale to gracz powinien rozkminić o co biega..
(...)gdyż erpegi drogi Graczu są jak śilnik w odkurzaczu
wciągną ciebie i twych ziomali lecz wyjdziecie z tego cali
bo cóż może być lepszego niż SESYJA na CAŁEGO?!
Awatar użytkownika
Bananidło
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 702
Rejestracja: 16 maja 2008, 15:38
Kontakt:

Re: Klimatofobia

Post autor: Bananidło »

Ze strachu? Wybacz nie wiem o co ci chodzi.

Nie czuję klimatu L5K jak i kilku innych systemów i to tyle. Jeszcze jakieś wątpliwości?
Kto gra w RPG, żyje podwójnie
ODPOWIEDZ