Klimatofobia

Radzim o takowych rzeczach, co to inkwizycyja zwie RPGowymi.
Awatar użytkownika
Pest
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 145
Rejestracja: 06 wrz 2008, 15:33

Re: Klimatofobia

Post autor: Pest »

Tak. proszę bardzo tłumaczenie że nie czujesz klimatu to dziwna sprawa
Z twoich postów wynika ze nie grałeś w L5 to jak możesz twierdzić ze nie poczujesz kilimatu skoro nawet nie spróbowałeś?to głupie.może za bardzo wyobrażasz sobie jak GM poprowadziłby sesje, co? ale za dużo nie powinieneś zastanawiać się bo nie znajdziesz w grze przyjemności.ot co
(...)gdyż erpegi drogi Graczu są jak śilnik w odkurzaczu
wciągną ciebie i twych ziomali lecz wyjdziecie z tego cali
bo cóż może być lepszego niż SESYJA na CAŁEGO?!
Awatar użytkownika
Wiś
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 679
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:03
Lokalizacja: Tatar

Re: Klimatofobia

Post autor: Wiś »

Moim zdaniem, Banan jak najbardziej moze nie chcieć grać w L5K. Jeśli czytał o tym systemie wie na czym mniej więcej się opiera to może stwierdzić, że nie jest zainteresowany. Ja np. nie grałem w Neuroshime, ale dużo słyszałem i czytałem (mam nawet podstawke w pdf-ie na kompie, nie wiem skąd się wzieła :D ) i stwierdzam, że ten klimat mnie nie wciągnie chodźby stawał na głowie i robił inne dziwne rzeczy. Ja Banana w pełni rozumiem.
Awatar użytkownika
Pest
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 145
Rejestracja: 06 wrz 2008, 15:33

Re: Klimatofobia

Post autor: Pest »

oki nic na siłę.ktoś chce grać w L5K? ok.ktoś nie chce grać w L5K ? ok. ktoś nie chce grać w cokolwiek? spoko.ale zanim się odrzuci jakiś sys to można by chociaż sporóbować a dopiero potem krytykować za mechanike, klimat słownictwo jakiego używa GM.to ok ale może znalazłoby się w tym coś fajnego, co przykuje waszą uwage? i co bedzie można wykorzystać w innych systemach które bardziej wam odpowiadają.A jeżeli naprawdę jakiś system nie odpowiada to chyba mamy do czynienia z poważnym przypadkiem klimatofobii...ale jak już mówiłem : nic na siłę.
(...)gdyż erpegi drogi Graczu są jak śilnik w odkurzaczu
wciągną ciebie i twych ziomali lecz wyjdziecie z tego cali
bo cóż może być lepszego niż SESYJA na CAŁEGO?!
Awatar użytkownika
Xarion
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 717
Rejestracja: 18 maja 2008, 18:21
Lokalizacja: Rawa Maz.

Re: Klimatofobia

Post autor: Xarion »

Widze że pest to ciężki przypadek...łopatą trz mu chyba sesns wypowiedzi banana wkładać :D Ja go całkowicie rozumem. W L5k,Cyberpunka czy Dzikie Pola nie zagram bo nie interesują się taką tematyka! Czemu nie potrafisz zrozumieć że chęć do jednego lub kilku systemów wynika z zainteresowań i wiedzy gracza.
Dzikie Pola mnie nie ruszają bo nie znam wogole epoki szlachty i ten klimat tez mi nie pasuje, Cyberpunk to SF więc też odpada bo mnie to nie kręci natomiast L5K to o samurajach jo ? W moim przypadku kompletny brak zaintetresowania skośnookimi!
Dla mnie RPGi to fantasy!!! A dlaczego?? Czytam literaturę fantasy od kilkunastu lat i to mnie wciągnęło!!! To mnie kręci i cieszy !!! Zabawa w trolla elfa czy krasnala a nie w szlachcica, w cyberwszczepy czy Nakamure Kiwajakotako ;)
Z drugiej strony jest przwiązanie juz do niektórych postaci i systemów i tylko ich się trzymam bo najnormalniej w świecie nie ma czasu na nic innego. Iwcale mnie to nie smuci bo nie luie RPGach często wymyślać nowych postaci.
Pisałeś o ograniczaniu się przez samego siebie ....hmmm co to za ogranizcenia??
Bo jedyne ograniczenia jakie zauważam wyniakaja z niewiedzy na dany temat: samuraie,historia polski itp i tego juz nie przeskoczysz niestety.
Grałem raz w system oparty na dziejach piastowskich i niestety musze powiedzieć że zero przyjemności z gry wynikającej najnormalniej w swiecie z niewiedzy.
"Ludzie nigdy z takim przekonaniem i z taką radością nie angażują się w czynienie zła jak wówczas, gdy czynią to z pobudek religijnych".
-Blaise Pascal
Awatar użytkownika
Pest
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 145
Rejestracja: 06 wrz 2008, 15:33

Re: Klimatofobia

Post autor: Pest »

sam sobie odpowiedziałeś co do ograniczeń.ot po prostu nie lubisz klimatu i już. ok twoja sprawa. ale to co tu widzę to nic innego jak banda FAN BoYs:"Fantasy jest lepsze bo ja tak mówie bo dużo czytałem i wiem więcej a resztę mam gdzieś bo nie czuję klimatu i nie obchodzi mnie zdanie innych"... tak też można jak kto woli.

a co do ograniczeń to czy nie mając wiedzy na jakiś temat nie chciałbyś się czegoś dowiedzieć??? co? i co z tym zrobisz? to właśnie ograniczenie
( lenistwo???) jakie sobie narzuca gracz.skoro nic o tym nie wiesz to po jaką cholerę musisz zawracać sobie gitarę wiedzą z danego tematu? bo po co?pewnie że tak jest łatwiej no nie?
(...)gdyż erpegi drogi Graczu są jak śilnik w odkurzaczu
wciągną ciebie i twych ziomali lecz wyjdziecie z tego cali
bo cóż może być lepszego niż SESYJA na CAŁEGO?!
Awatar użytkownika
Pest
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 145
Rejestracja: 06 wrz 2008, 15:33

Re: Klimatofobia

Post autor: Pest »

Ok to dobry przykład z ta muzyką i muszę się zgodzić. ale brakuje mi tu jednej rzeczy.zanim się odmówi powinno się chociaż spróbować.na przykładzie zapału ludzi do piłki nożnej : nie mam prawa krytykować takiej a takiej drużyny skoro nie byłem na ani jednym meczu. a oglądanie spotkania w telewizji czy słuchanie opinii ziomali to nie to samo co wyjazd na mecz.przyznasz sam że wiele spraw z góry uznawałeś za takie, których na pewno nie polubisz nawet nie próbując bliżej ich poznać.nikt nikomu nie każe lubić czegoś w pełni.tak jak z muzyką możesz lubić tylko tekst, wykonawcę lub choreo tak w RPG nie jesteś skazany na uwielbianie całości.wybierz to co jest ok i tyle.
(...)gdyż erpegi drogi Graczu są jak śilnik w odkurzaczu
wciągną ciebie i twych ziomali lecz wyjdziecie z tego cali
bo cóż może być lepszego niż SESYJA na CAŁEGO?!
Awatar użytkownika
daf
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1151
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:17
Lokalizacja: Rawa, Rawa Mazowiecka, kocham miasto to od dziecka

Re: Klimatofobia

Post autor: daf »

Prince of Darkness pisze:Oczywiście zdaje sobie sprawe, że istnieją grupy prezentujące w/w muzykę, które nie są tragiczne i byc może 1 na 1000 mogłaby mnie zainteresować jednak nie mam zamiaru marnować czasu na szukanie igly w stogu siana gdyż hip hop mnie ni interesuje.
To jak by Cie kiedyś coś naszło na hiphop to polecam Kaliber44 "Księga tajemnicza - prolog". Nie znam osoby, która by się źle wyraziła się o tej płycie. A należą do tego grono ludzie ,którzy wcale nie słuchają tej muzyki, a słuchają np. metalu ;p .
Obrazek
Awatar użytkownika
Pest
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 145
Rejestracja: 06 wrz 2008, 15:33

Re: Klimatofobia

Post autor: Pest »

no daf, to właśnie to.ja też lubie posłuchać pewnych kawałków, których na codzień nie przewiduję w repertuarze.i musze powiedzieć , że taka odmiana to spoko sprawa.
(...)gdyż erpegi drogi Graczu są jak śilnik w odkurzaczu
wciągną ciebie i twych ziomali lecz wyjdziecie z tego cali
bo cóż może być lepszego niż SESYJA na CAŁEGO?!
Awatar użytkownika
k8
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 850
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:46
Lokalizacja: Warszawa/Rawa M.

Re: Klimatofobia

Post autor: k8 »

Pest pisze:a co do ograniczeń to czy nie mając wiedzy na jakiś temat nie chciałbyś się czegoś dowiedzieć??? co? i co z tym zrobisz? to właśnie ograniczenie
( lenistwo???) jakie sobie narzuca gracz.skoro nic o tym nie wiesz to po jaką cholerę musisz zawracać sobie gitarę wiedzą z danego tematu? bo po co?pewnie że tak jest łatwiej no nie?
Z Tej wypowiedzi wynika, że uważasz że jak ktoś nie gra w inne systemy niz Fantasy to juz jest leniem, nie ma żadnej wiedzy o innych rzeczach i generalnie jest ograniczony. Ale to jest płytkie myślenie...większość graczy, tzw. klimatofobów fantasy, to ludzie dorośli, inteligentni i wykształceni, z wyrobionym z zdaniem na wiele kwestii. Czy to, że nie zagram w Dzikie Pola oznacza, że nic nie wiem na temat Polski szlacheckiej i jestem leniem?
NIe! Wiekszośc zna relia tego okresu tylko że nie wszystkich to wkręca!
Trzeba pamietać że RPG to zabawa i jak coś mnie nie interesuje to się nie będe dobrze bawaił. Dlaczego mam grać w coś na siłe? Ot i cała tajemnica...
A żeby Was pokręciło, a żeby Wam orzeszki spuchli !!!
Awatar użytkownika
Pest
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 145
Rejestracja: 06 wrz 2008, 15:33

Re: Klimatofobia

Post autor: Pest »

hej hej.przecież już wspomniałem że nic na siłę to chyba każdy powinien wiedzieć.jak dla mnie to możecie grać nawet w strzelanie z łokcia jeżeli da wam to satysfakcję.cały ten szum po to: aby coś krytykować powinno sie najpierw tego spróbować a nie z góry przekreślać " bo mi się na pewno nie spodoba" "bo nie czaję tego czy owego klimatu" no jaki lol. fan boys, fan boys, fan boys.
(...)gdyż erpegi drogi Graczu są jak śilnik w odkurzaczu
wciągną ciebie i twych ziomali lecz wyjdziecie z tego cali
bo cóż może być lepszego niż SESYJA na CAŁEGO?!
ODPOWIEDZ