Toporiada 2008 - wrażenia

Tak było!
Awatar użytkownika
Sekret
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 613
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:46
Lokalizacja: ŁDZ

Re: Toporiada 2008 - wrażenia

Post autor: Sekret »

Toporiada, Toporiada i po Toporiadzie... :D

Miałem to szczęście, że byłem na wszystkich edycjach i wszystkie były ŚWIETNE. Na każdej pojawia się coś nowego i ktoś nowy i to jest moim zdaniem wielką zaletą naszego konwentu.
Nie będą zdawał relacji złożonej z 1000 zdań bo i po co? :) Tak więc krótko:

Dziękuję...
...Wszystkim oraganizatorom za wszystko. Gdyby nie wy, nie byłoby po prostu Toporiady. Świetna robota, zresztą jak co roku.
...Orkom za ich obóz, grog, najpiękniejsze orczyce jakie widziałem i klimat, który wytworzyli na całej Topo. :D
...Siekierkom kochanym za nocleg, kawę, obiadki i wymyślenie terminu "Kukurydz". :P
...Drwicielowi za to, że dzięki niemu w końcu poznałem i zagrałem w Deadlands. Świetny system, gdybyś szukał kiedyś graczy, jestem do dyspozycji.
...moim sobotnim graczom za świetną grę i wytrwałość - chcieli grać dłużej ode mnie. :P
Podpisy są fajne, więc mam i ja. :P
Awatar użytkownika
Craven
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 100
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:18

Re: Toporiada 2008 - wrażenia

Post autor: Craven »

Długo odwlekałem podziękowania, bo nie chciałem nikogo pominąć. Dlatego dziękuję wszystkim:
- Za zaproszenie
- Za punkty programu
- Za nocleg
- Za ogórki i naleśniki
- Za udział w sesji SCRPG
- Za udział w prelekcjach
- Za zagranie ze mną w L5K
- Za wspólne imprezowanie
- Za cały wyborny weekend w Głuchowie

Mości Mochocki okazał się znacznie szybszy i przygotował już relację:

http://valkiria.net/index.php?type=colu ... s&id=14257
Mateusz "Craven" Wielgosz
PRZYJACIEL TOPORÓW
Sonic
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 263
Rejestracja: 11 wrz 2008, 12:29

Re: Toporiada 2008 - wrażenia

Post autor: Sonic »

A więc podziękowania....(nie zaczyna się idiotko zdania od "a więc")
przepraszam. Podziękowania,które zaraz wypiszę są dosyć dziwne, nie polecam czytania.
Dziękuję:
-Organizatorom i pozostałym za jakże dziwną spontaniczność członków obozu orczego oraz za ten post
-Sąsiadowi za emocje dostarczone podczas spożywania kiełbaski
-Dafiemu za brudne uszy
-Orkom za przyciągnięcie 70% znajdujących się much na terenie Toporiady
-Dzieciom kukurydzy za pana po prawej
-uczestnikom gry w "kibel" za odwagę
-Sadamowi za paprykarz na czole
-Dzikiej za mieszanie głowum bigosu(bez czepka)
-Tęczy za "agylygylygyly"
-Natalce za zaparzenie herbatki
-Matiemu za udostępnienie miejsca dla moich nóg w śpiworze
-ChaosowiUC za pana bez koszulki
-Aćce i Brosi za skuteczną pobudkę megafonem
-Prozakowi za to że mamy kogo nienawidzić
-Oli za gąbkę używaną przez wiele osób
-Jankosiowi że spełniał rolę...to już może na privie
-Panu Andrzejowi za cierpliwość
-Bączkowi za kreatywność w wymyślaniu kar
-Toy Toyowi za to że był.
Miło było spędzić z Wami te pare dni w ciągu których zapomniałam co oznacza słowo nuda.
Serdecznie Pozdrawiam.
Obrazek
Unshine
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 53
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:13
Lokalizacja: Warszawice
Kontakt:

Re: Toporiada 2008 - wrażenia

Post autor: Unshine »

To ja też napiszę. A, że mam naturę krytyka, zacznę od wymienienia kilku drobnych wad i jednej bardzo poważnej.

Po pierwsze: ruchomość programu. Jak Wam wparuje za rok więcej luda (a po tegorocznym sukcesie jest to prawdopodobne), to zacznie to przeszkadzać. Na razie było spoko (choć nie załapałem się na żadną z prelekcji Cravena, których byłem ciekaw), zresztą to była jedyna wtopa (czy raczej wtopiątko) Orgów. Popracujcie nad tym, a Toporka'09 będzie doskonała.

Po drugie: LARP. Bawiłem się na nim zaledwie bardzo dobrze. Być może bardziej dopracowany scenariusz czy zasady spowodowałyby, że byłoby to istne arcydzieło.

Na koniec najważniejsza wada Toporki: była zdecydowanie za krótka!


Serdecznie dziękuję i gratuluję wszystkim Orgom za zrobienie tak pięknego i wspaniałego konwentu.
Dziękuję całemu personelowi za ogrom pracy, jaki włożyli ku wygodzie nas - uczestników.
Dziękuję wszystkim, którzy tam byli, za zbudowanie wspaniałego klimatu - ta Toporka idealnie łączyła w sobie wszystkie najlepsze cechy konwentów małych i dużych!

Dziękuję Sąsiadowi i Bananowi za poprowadzenie świetnych sesji. Dziękuję też wszystkim moim współgraczom, dzięki którym tak dobrze się bawiłem.
Sąsiad: PC to świetny system, żałuję że dotąd nie miałem czasu go przeczytać, ale dzięki Tobie wreszcie go poznałem.
Banan i spółka: trzeba ogłosić konkurs na narysowanie ostatniej sceny z udziałem połowy stopy!
Przemas: Kapturek powinien dobrze wiedzieć, za co dostał. Jak nie pamięta, niech po prostu spyta. Zgodnie z opisem, Orik potrafi składać zdania ;o)

Dziękuję Tatarom i Chaosom za niesamowity występ. Dziękuję prelegentom za ciekawy program. Dziękuję Orkom za wspaniały klimat. Orczycom dziękuję za jeszcze wspanialszy.

Dziękuję za przepyszne jadło, którym dane mi było się raczyć - pyszności!

Dziękuję Rijelowi za dołączenie się do Armii Goblinów. Dziękuję również naszemu partyzantowi z Obozu Orków. Dziękuję wszystkim, z którymi Armia miała przyjemność konkurować na rozmaitych polach. Gratuluję wszystkim, którzy okazywali się lepsi.

Dziękuję autorom LARPa. Mimo lekkiego chaosu, bawiłem się świetnie.

Dziękuję Zawiszy za fenomenalny pokaz mózgożerstwa - dokonałeś niemożliwego, Krasnolucie.

Przepraszam ze swojej strony za zamieszanie z prowadzeniem Warhammera. Głupio wyszło. Niestety nie miałbym szans poprowadzić dobrej sesji na tej Toporce. Na następnej obiecuję być przygotowany.

W imieniu Armii Goblinów dziękuję raz jeszcze absolutnie wszystkim i każdemu z osobna! Armia już wie, gdzie spędzi kilka dni za rok (chociaż, gdybyście robili coś przed za-rokiem, to też wpadamy). Obiecujemy, że będzie nas więcej i więcej z siebie damy.
Wódki nie pijam, ja nią duszę dezynfekuję!
Awatar użytkownika
Wiś
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 679
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:03
Lokalizacja: Tatar

Re: Toporiada 2008 - wrażenia

Post autor: Wiś »

Kilka słów odemnie:

Zacznę od ogólnych wrażeń związanych z konwentem. Było super! Organizacja nie pozostawiała praktycznie nic do życzenia, prócz paru obsów, których nie da się jednak uniknąć. Teraz może przejdę do poszczególnych punktów programu:

LARP: Myślę, że się udał (tak wnioskuje po opiniach osób grających). Przy okazji serdeczne podziękowania dla larpowych Misiów Gry, "mojego" pocztu (K8 - knight) i dla koordynatora tego całego czwartowego bajzlu - Sleem'a. :)

Tatarski konkurs talentów - Także udany, jak już pisał Sąsiad, poziom przerósł nasze najśmielsze oczekiwania i tutaj jeszcze raz czapki z głów dla Cinka i Haruka. Byliście genialni! Przy tej okazji mogę przeprosić za jednego z "członków" komisji. Cóż, taka jego rola. :)

Deadland's: W piątek myślę, że było bardzo udanie, w sobotę trochę gorzej, przez niestety też moją słabszą dyspozycje. Chciałem podziękować wszystkim graczom, czyli Sekretowi, Sadamowi, Sknerusowi, Avril, Julkowi, Jankowi i Żuczkowi. Miło mi, że jeden z wyróżnionych w konkursie o Złote Topry dla najlepszego gracza (czytaj - Sknerus) bral udział także w mojej sesji. Należało Ci się, Luigi! :)

A teraz podziękowania osoobne:
- Organizatorzy: za znakomitą współpracę i ogólny efekt dzieła Toporiada 2008. Dzięki!
- Prozac: Za "Dzieci Kukurydzy" i "tą co grała w dwójce". :D Było zajebiście!
- Little: za bezbłędne dowodzenie komisją na konkursie. :)
- Chaosom: za koncert na którym nie byłem. :D Ale znam Wasze możliwości z tarasu nas Zalewem, więc wiem, że było dobrze.

I na koniec wszystkim uczestnikom, których miałem okazję poznać na tego rocznej TPR. Do zobaczenia za rok!
Awatar użytkownika
Prozac
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 441
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:57
Lokalizacja: z dna beczki

Re: Toporiada 2008 - wrażenia

Post autor: Prozac »

Brak mi słów. Mości Mochocki, ten sam, który o świcie grał mewą ( niektórzy powiadają, że kuropatwą) u Kryki w "Kryształy Zalewu", ten sam, który współtworzył "Dzikie Pola", napisał nam relację tak pozytywną, że właściwie bardziej się nie da. Wiwat Toporiada, Wiwat Organizatory i Wiwat Mochocki
Wasze płyty? Sru, kurwa, klozet.
Awatar użytkownika
kryka
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 125
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:05
Lokalizacja: Rawa Maz Bijacz.

Re: Toporiada 2008 - wrażenia

Post autor: kryka »

No to i ja coś napisze, chociaż niektórzy wiedzą że nie umiem. :D Wiec tak miałem zaszczyt być na 4 edycjach Toporiady i muszę stwierdzić, że ta była najlepsza :D .Świetny klimat i wspaniali ludzie. LARP czwartkowy był zajebisty, nawet trochę chaosu nie popsuło zabawy. Co do sesji to grałem tylko 1 u Prozaca.Sesyjka wyjebana gracze wspaniali i nasz MG również. Dla Chaosów bo niezł koncercik dali tylko dlaczego nikt nie chciał brać udziału w "pongo" no może z wyjątkiem paru osób.

Podziękowania:
Dla organizatorów za to ze wszystko się jakoś udało.
Dla wszystkich wspaniałych ludzi, których znałem i poznałem :D
Dla ekipy z neuroshimy, bo jest za co dziękować.
Dla dziewczyn które tam kucharzyły nam jedzonko.
Dla Dzikiej i Soni, że mi głowę popsuły.
Dla pazi z orczego obozu :wink:


PS.Dzieci kukurydzy owned.
PS2.Prozacu pamiętaj paprotka żyje i nas uratuje :twisted:
A tak ogólnie to było fantastycznie cieszyliśmy się bawiliśmy się była impreza było super!!
THX
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
Smoke
Pała nie topór
Pała nie topór
Posty: 1
Rejestracja: 09 wrz 2008, 19:41

Re: Toporiada 2008 - wrażenia

Post autor: Smoke »

No to może teraz moja kolej ....

- Jak było?
Kto był ten wie, a kto nie był ten niech żałuje :twisted:
A tak na poważnie było naprawdę zaje...... świetna zabawa nie było czasu na nudę. W ogóle brak słów mi słów ażeby powiedzieć jak świetnie się bawiłem. W zasadzie nie mam większych zastrzeżeń co do Toporiady, no może poza jednym malutkim: :wink:

Dlaczego tak krótko ???

Podziękowania dla organizatorów za stworzenie tak świetnego konwentu,
jak i dla mych towarzyszy z zwichrowanego wzgórka :)

Spotkamy się zapewne za rok....
Vivat Toporiada !

Ps. Zapomnialbym pozdrawiam również pania z carrefoura :P
Awatar użytkownika
Jankes
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 986
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:35
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Toporiada 2008 - wrażenia

Post autor: Jankes »

Chciałbym napisać z punktu widzenia jednego z organizatorów:

1. Czwarta edycja "Toporiady 2008" zakończyła się sukcesem - dokładnie o 23.00 w poniedziałek byłem nareszcie w domu - to lepiej niż w ubiegłym roku.
2. Osobiste wrażenia - Ja stary "pryk" przeżyłem kilka niesamowitych momentów - autentycznie wzruszyłem się podczas koncertu "Chaosów" w gajówce - dzięki wam za to chłopaki, jesteście wielcy. Pozdrowienia dla Krzysia, Domina, Gasina i oczywiście Maćka. Domin nie wiem czy zauważyłeś, że masz rzeszę nowych fanek? Następne wzruszenie a w zasadzie pierwsze podczas oficjalnego zakończenia, kiedy "Jankoś z Kraszanem wręczyli mi koszulkę, będę ją nosił z dumą.
3. Goście - to był strzał w dziesiątkę: Ola i Michał Mochoccy, bardzo się cieszę, że moglem Was poznać, Wasza córeczka to osobny temat będę się kiedyś chwalił, że poznałem taką osobę na "Toporiadzie". Ala pozdrawiam Cię. Wreszcie Jacek Komuda , niesamowita postać, ostatni prawdziwy sarmata - chwała Ci za to Jacku.
4. Organizacja - byłem odpowiedzialny za logistykę i przyznaję się do paru potknięć, szczególnie jeśli chodzi o pole namiotowe i parking dla samochodów.
5. Uczestnicy - poznałem dzięki "Toporiadzie kilku niesamowitych ludzi o gościach już pisałem, ale muszę jeszcze wymienić Zawiszę i armie goblinów - szkoda, że nie mogłem się z wami pożegnać, ale cóż zmęczenie materiału, jesteście po prostu wielcy, Chaosy jesteście niesamowici, pozdrawiam jeszcze raz Krzysia i Domina. Do zobaczenia za rok.
6. Podziękowania - przede wszystkim mojemu synowi "Jankosiowi" za tygodniową dawkę "stresów' , Kraszanowi za asertywność, Dziadkowi za ogarnięcie dyżurów i dyspozycyjność, "Tatarom" za niesamowitę przeżycia artystyczne - jesteście zawodowcami!!!, Orkusom za pomysł i realizację "Orczego obozu", Siekierką za aprowizacje - Madzia kocham Cię, Pauli za sklepik, Skierką za to że są zawsze z nami, Madfefce za pogodę ducha i niesamowity uśmiech, Bączkowi, Aćce, Soni za ogarniencie gajówki po konwencie, pozostałym "Toporom" za całokształt.
PS. Kocham Was wszystkich


EDIT: Jeszcze raz ja - zapomniałem podziękować "Feniksom", bez nich 'Toporiada2008" po prostu by się nie odbyła. Kłaniam się w pas i do nóg padam. Proponuje oficjalnie "Feniksów" jako współorganizatorów przyszłorocznej Toporiady gdziekolwiek by ona nie była.
Nikt nie jest doskonały.
Awatar użytkownika
Dziczek
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 111
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:41
Lokalizacja: Orczy obós
Kontakt:

Re: Toporiada 2008 - wrażenia

Post autor: Dziczek »

Panie Andrzejku...to imienne wyznanie milosci....nie wiem czym sobie na to zasłużylam.w kazdym badz razie az mi sie cieplutko na duchu zrobilo:)pozdrawiam
Obrazek


Amasa kajooo Tęcza!!!!
ODPOWIEDZ