Toporiada 2008, Film

Tak było!
Awatar użytkownika
Cadogan
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 237
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:06
Lokalizacja: Wawa

Re: Toporiada 2008, Film

Post autor: Cadogan »

Wojtku- DivX Player odtwarza bez problemów (dźwięk się nie rypie przy przewijaniu)
Jędrzej "Cadogan" Maciejczyk - Toporowy Przyjaciel
Awatar użytkownika
Bananidło
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 702
Rejestracja: 16 maja 2008, 15:38
Kontakt:

Re: Toporiada 2008, Film

Post autor: Bananidło »

Wreszcie udało mi się ściągnąć film i obejrzeć go. Nie rozumiem zupełnie krytycznych uwag na jego temat. Wydaje mi się, że pochodzą one tylko z niezrozumienia tegorocznej formy jaką film przyjął.

Mi osobiście film się bardzo podobał. Naprawdę kawał dobrej roboty. Rzec by można, że to taka Toporiadowa pigułka, która bardzo dobrze oddaje klimat Toporiad jak i atmosferę naszego towarzystwa.

Chylę czoła!
Kto gra w RPG, żyje podwójnie
Awatar użytkownika
Hotshot
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 421
Rejestracja: 16 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Toporiada 2008, Film

Post autor: Hotshot »

Jeśli o mnie idzie, to nie napisałem, żadnej krytycznej uwagi. Napisałem wręcz, że jestem pod wrażeniem talentu Prozaca. Film jest świetny, wizja super, będzie się nadawał do promocji Toporiady itd. Mi też się podobał, oglądałem już ze 4 razy :P

Natomiast ja oczekiwałem, czegoś co wróci mi wspomnienia z tamtej Toporiady, co będę mógł pokazać wnuczkom kiedyś, bo chciałbym im pokazać "jak było na Toporiadzie", a nie "co to jest Toporiada". Zrobiłbym sam sobie taki film, chociażby kiczowaty i nie tak dobry jak ten, ale niestety nie mam kamery :(. Jakby Pan Reżyser Wojciech zechciał udostępnić jakieś materiały, to ja w wolnym czasie z chęcią bym spróbował swoich sił w montażu.
Hotshot Biały
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Toporiada 2008, Film

Post autor: Ślimak »

Bardzo ładnie Wojciesze.

Film na poważnie, chyba pierwszy, rzeczywiście jest to "co to jest Toporiada", a nie "jak było na Toporiadzie", i chyba trzeba było uprzedzić publikę co się kręci przed prezentacją to nie byłoby głosów o tym, że oczekiwania były inne. Ja wiedziałem mniej więcej co będzie kręcone i odebrałem film zupełnie inaczej, bez zawodu. Co do moich oczekiwań - myślałem, że będziesz bardziej "wyciskał", a tu patosu nie było, ale i tak bardzo przemyślana i dobrze zrealizowana kompozycja, chociaż z tym twoim rzekomym talentem to lekka przesada. Talent to się mierzy ilością wykrzykników. :twisted:

Jest kilka momentów, które naprawdę rozwalają - Człowiek-Namiot, "Przepraszam bardzo, kto ma namiot 14?", czy też piękny i subtelny przytyk w kierunku znanego pisarza. :twisted: Ogólnie główną gwiazdą tego filmu jest Wiking ze Skierniewic ("Prozac kręci film, jeeeej"). Te rzeczy są genialne reszta tylko bardzo dobra :)

Minusy, moim subiektywnym zdaniem, wypisuję je tylko dlatego, że takie uwagi mogą się przydać:

- ścieżka dźwiękowa - dla mnie nie do strawienia i wprowadzająca jakiś dziwny klimat - bębenki i czołówka w miarę okej, później już coraz gorzej, Ave Maria jeszcze obleci, chociaż trochę niestosownie użyte, to pitu pitu na ujęciach krzaczków w Kaleniu coniebądź irytujące i kojarzące się z nudnymi polskimi reportażami rodem z jedynki, natomiast to guano, które było na końcu (nie wiem skąd to wziąłeś) pozostawię bez komentarza - to jednak wszystko można wyjaśnić moim odmiennym gustem muzycznym, jednakowoż zdaje mnie się, że muzyka mnie bardziej przeszkadzała niż pomagała w odbiorze produkcji.

- miks dźwięku - niestety niektóre rzeczy za cicho nie które za głośno (szczególnie za głośno to kozie guano na końcu) - koniec końców oglądając film muszę kręcić potencjometrem.

- wygląd mojej mordy - wiem niewiele można było zrobić, ale trza było chociaż bimbru nie otwierać :)

- scena z moim udziałem - za duża różnica w oświetleniu w porównaniu z resztą, rozmówców, nie wiem czy tak powinno być, ale mnie trochę wizualnie przeszkadzały te ciągłe zmiany natężenia oświetlenia.

Nie wiem na ile cenne są te uwagi, ale jak chociaż jedna się przyda to znaczy, że warto je było napisać.

Na koniec do Ryjka: człowiek inteligentny nie szuka dziury w całym - to czyni człowiek upierdliwy, człowiek inteligentny w lot pojmuje gdzie są dziury a gdzie ich nie ma. :twisted:
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Awatar użytkownika
Zawisza
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 64
Rejestracja: 29 paź 2008, 15:58
Lokalizacja: Gród Jomsborg

Re: Toporiada 2008, Film

Post autor: Zawisza »

Film wygląda dobrze.Gratulacje dla "Prozaca".
Może tylko dźwięk trochę szwankuje.
(A "Ślimak" czepia się muzyki wiadomo dlaczego! :P )
Podziękowania dla Rijela za linki na Armii Goblinów.
"Et In Arcadia Ego"
Do zobaczenia tam...
Awatar użytkownika
daf
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1151
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:17
Lokalizacja: Rawa, Rawa Mazowiecka, kocham miasto to od dziecka

Re: Toporiada 2008, Film

Post autor: daf »

Gestapo, przenoszenia ani nawet zakręcanie kurków przez Rosjan nie powstrzyma mnie przed umieszczeniem tego posta.
WERSJA 2.0

A ja natomiast jawnie i z pełną świadomością skrytykuję film :D
Po pierwsze primo, zbyt krótka rola Jurka&Sknerusa, czyli najbardziej oczekiwanego duetu ostatnich lat.
Po drugie promi, zbyt krótka scenka "Sońki - seksualnej niewolnicy Krwiożerczej Hordy"
Po trzecie primo, nie dostałem darmowego popcornu na premierze Mega Produkcji! A składki to się zbiera...
Brakuje wątku miłosnego, chociaż no dobra, powiedzmy że wątek Soni można pod to podciągnąć.

Natomiast
Bardzo podobały mi się umiejętności aktorskie konia, prowadzonego przez Komudę, widać że skończył studia a nie technikum gastronomiczne.
Również uwagę należy zwrócić na płynne, nieskazitelne, niesplugawione hardkorowym rapem słownictwo Ślimaka. Chłopak aż bije przykładem. Od dziś jest moim namber łan bohaterem romantycznym.
Jako ocenę zastosuję warzywa
Film dostaje ode mnie TRZY MARCHEWKI
Obrazek
Awatar użytkownika
Tęcza(BHZR)
Pała nie topór
Pała nie topór
Posty: 17
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:16
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Toporiada 2008, Film

Post autor: Tęcza(BHZR) »

Z wielkim trudem udało mi się wreszcie ściągnąć film, ale za to z dużą przyjemnością mi się go oglądało. Naprawdę jest niezły i idealnie ukazuje kim są Topory i co to jest Toporiada. Fajnie było zobaczyć siebie, usłyszeć dobre słowo o BHZR i zobaczyć szczekanie Lonia.
I tak naprawdę dopiero teraz dowiedziałem się, że pomysł z konwentem i stowarzyszeniem był pomysłem Ślimaka, a przez cały ten czas byłem przekonany, że kogoś innego.
Filmik też, wywołał u mnie uczucie żalu, że nie dane mi było uczestniczyć w II i IV toporiadzie. Cóż, tak już niestety bywa...

A z technicznych uwag, to popieram Ślimaka - raz jest cicho, a raz głośno.
Sonic
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 263
Rejestracja: 11 wrz 2008, 12:29

Re: Toporiada 2008, Film

Post autor: Sonic »

Twoja stara cieszy się,że Prozac kręci film jeeeeeeejjjj
Obrazek
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5229
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Toporiada 2008, Film

Post autor: Jankoś »

Soniu fragment filmu o którym pisze Dafi z Tobą w roli głównej skłanie mnie do stwierdzenia ,że przed Tobą wielka kariera filmowa 8-)
To zdecydowanie najlepsza scena!!!

P.S.Fajny Avatar.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Sonic
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 263
Rejestracja: 11 wrz 2008, 12:29

Re: Toporiada 2008, Film

Post autor: Sonic »

tak,przygotowywanie się do tej roli było dla mnie ciężką pracą.godziny spędzone na planie...
PS.i tak nie przebijam Twojego;)
Obrazek
ODPOWIEDZ