Toporiada 2008, Film

Tak było!
Awatar użytkownika
Rijel
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1611
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:02
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Toporiada 2008, Film

Post autor: Rijel »

Człowiek inteligentny zawsze szuka dziury w całym, a że jesteśmy towarzystwem ludzi niegłupich... :twisted:
Sformalizowaliśmy stowarzyszenie, Toporiada IV była już na dobrą sprawę konwentem otwartym, Toporiada V będzie taka w jeszcze większym stopniu. Istnieje zapotrzebowanie na film w takiej właśnie formie i Wojciech w swoim "reżyserskim geniuszu" doskonale to wyczuł.
"film jest rewelacyjny, a wręcz klimatyczny" ...a wierzę Wojtkowi, że będzie jeszcze rewelacyjniejszy i klimatyczniejszy!
Gdy nadejdzie dzień sądu najładniejszy z najładniejszych przyzwie zapomnianych. W lewą dłoń weźmie on magiczne figury, w prawicy będzie dzierżył księgę złą i słowami swymi sprawi że klan bez nazwy z popiołów powstanie.
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5229
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Toporiada 2008, Film

Post autor: Jankoś »

Film po raz pierwszy jest czymś więcej niż prostym reportażem. Widać ,że jest to od początku do końca przemyślana kompozycja.
W gruncie rzeczy to film nie tylko o Toporiadzie 2008 ,ale o Toporach i Toporiadach w ogóle.
Myślę, że udało się oddać chociaż w pewny stopniu atmosferę naszego konwentu, a jednocześnie film może pełnić funkcje reklamowe. Jest po prostu bardzo dobry, jedyne czego mi zabrakło to jakiegoś "mocniejszego" zakończenia. Niby drobiazg ,le zakończenie pozostaje w pamięci.

Co do relacji z otwarcia to o ile mi wiadomo ma powstać oddzielny film tak jak w 2007.

W wielu postach i rozmowach spotkałem się ze swego rodzaju narzekaniem ,że filmy z Toporiad są za krótkie, że za mało jest takiej ciągłej relacji z poszczególnych wydarzeń itd. Myślę ,że kręcąc i montując film z Toporiady Prozac dąży do czegoś innego. Taką prostą relację jak się kręci z komunii czy wesela każdy może sobie nakręcić sam.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
Bączek
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 603
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:03

Re: Toporiada 2008, Film

Post autor: Bączek »

Film bardzo udany :D . Sama nie wiedziałam , czego mam się spodziewać, więc nie jestem na szczęście niczym zawiedziona :P . Prozac, teraz mam wolne ręce , więc mogę Ci parę razy zaklaskać :P :P :P .
Awatar użytkownika
Craven
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 100
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:18

Re: Toporiada 2008, Film

Post autor: Craven »

Filmik totalnie daje radę. Szakunec za przemyślaną, konsekwentną, kompletną i zamknięta formę. Nie wiem czy taki był plan, czy to projekcja doświadczeń Prozaka, czy po prostu tak wyszło, ale istotnie film powinien nieźle promować konwent. Tylko co za wieśniak udziela wywiadu z pełną paszczą?


Weeeee gonna party 'till the petrol runs out!
Mateusz "Craven" Wielgosz
PRZYJACIEL TOPORÓW
Awatar użytkownika
Shila
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 239
Rejestracja: 17 maja 2008, 17:24
Lokalizacja: Katowice

Re: Toporiada 2008, Film

Post autor: Shila »

Jak dla mnie filmik świetny :)

Sąsiad! Czytałeś z kartki! ;<
Awatar użytkownika
Gerber
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 426
Rejestracja: 16 maja 2008, 19:38
Lokalizacja: Rawa

Re: Toporiada 2008, Film

Post autor: Gerber »

Gdy po raz pierwszy odpalałem film z Toporiady 2008 spodziewałem się czegoś w stylu poprzednich jego edycji. Miłym zaskoczeniem było, więc zobaczyć coś w zupełnie innej koncepcji... i nie da się ukryć - bardzo dobrej koncepcji.

Wojtas, z roku na rok składanie tego całego materiału idzie Ci coraz lepiej. Gratulacje i oby tak dalej.
Awatar użytkownika
Skner
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 460
Rejestracja: 16 maja 2008, 11:30
Lokalizacja: Ztamtondtu (Zimbabwe)

Re: Toporiada 2008, Film

Post autor: Skner »

ogólnie film jest uber pro i koxsi

P.S i te sceny Jurka ze Sknerusem.... piękne....... :shock:
a ja klade lahe nato czy zygasz na widok moich błeduw ortograficznych... jesli umiesz je wylapac znaczy ze umiesz odczytac sens tego co napisalem bo gówno i guwno zawsze śmierdzi tak samo
Awatar użytkownika
Anhelius
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 31
Rejestracja: 24 wrz 2008, 11:13

Re: Toporiada 2008, Film

Post autor: Anhelius »

Film jako prezentacja Toporiady jest doskonały. Ale jak by powstał film pokazujący niektore wydarzenia z Toporiady 2008, to bybyło dobre, bo takie coś bybyło miłą pamiątką.
Awatar użytkownika
Człowiek-Namiot
Ciupozka ch... zbója
Ciupozka ch... zbója
Posty: 188
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:59
Lokalizacja: _!_S_T_O_L_Y_C_A_!_
Kontakt:

Re: Toporiada 2008, Film

Post autor: Człowiek-Namiot »

Nie wiem, czy to tylko u mnie się dźwięk sypał wciąż i wciąż?
Nieistotne.
Na kinematografii się nie znam, więc ograniczę się do stwierdzenia:
Film bardzo fajny, bardzo mi się podobał.
Brawo, panie Rezyszeze! :geek:

PS. w następnej części wepchnę się w jeszcze więcej ujęć :mrgreen:
Człowiek Namiot pie***li zasady!
I nie jest frajerem!

Obrazek
Sąsiad
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 731
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:58
Lokalizacja: Tatar-a-Karak

Re: Toporiada 2008, Film

Post autor: Sąsiad »

Shila pisze:Sąsiad! Czytałeś z kartki! ;<
Reżyser kazał. Co reżyser poleci, aktor wykonuje. Takie jest zbójeckie prawo.

Film naprawdę niezły, najlepszy z dotychczasowych. Uwe Boll już z tyłu, teraz czas na Tarantino. Prozac, do boju!
"Kiedyś obudzicie się ze zdziwieniem, że dymają was z każdej strony na zmiany. Raz dobre, raz lepsze".
ODPOWIEDZ