Szlachetna Paczka 2015

Tutaj będzie wieści wszelakie można przeczytać.
Awatar użytkownika
Walentyna
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 53
Rejestracja: 15 lip 2014, 17:48

Szlachetna Paczka 2015

Post autor: Walentyna »

Jakoż, iż na wlanym zdecydowałam się podjąć temat Szlachetnej Paczki to dziś się odzywam. Wybrałam już rodzinę, przepraszam, że bez konsultacji, ale jak mówiłam znam wolontariusza, sama nim zostać nie mogłam z wiadomych względów, chociaż by mojej matury. Współpraca ze znanym mi wolontariuszem znacznie ułatwi robotę, chyba nie chodzi o wybór jakiejś mega rodziny ale o czystą ideę pomocy, czyż nie? Koniec wstępu, wstawiam opis rodziny i teraz pozostało nam móżdżenie, kiedy i jak zorganizujemy zbiórkę. Może w klubie postawić jakieś pudło na rzeczy? Jestem otwarta na propozycję. :)


Pani Janina (75 l.) i pan Mieczysław (70 l.) sprawują opiekę nad wspaniałymi wnukami Szymonem (12 l.) i Izą (4 l.), wspomagając tym swojego syna pana Roberta (37 l.) - ojca dzieci. Żona pana Roberta kilka miesięcy temu wyprowadziła się z domu. Sporadycznie pojawia się w życiu Szymka i Izy. Ojciec i dziadkowie starają się stworzyć dzieciom ciepły, kochający dom.ytuacja rodziny od dawna nie była idealna, jednak dość stabilna. Spokój rodziny został zachwiany, gdy żona pana Roberta zachorowała, a następnie wyprowadziła się z domu. Bardzo zaburzyło to dotychczasowe funkcjonowanie rodziny. Pani Janina i pan Mieczysław podjęli się opieki nad wnukami. Małe gospodarstwo, które prowadzili nie przynosiło dochodów. Pan Robert starał się podejmować prace dorywcze. Warunki mieszkaniowe rodziny są bardzo trudne, w starym, dawno nieremontowanym domu nie ma łazienki ani bieżącej wody. Pan Mieczysław codziennie traktorem wozi Izunię do przedszkola, Szymek do szkoły dojeżdża kilka kilometrów rowerem pokonując ruchliwą drogę. Pani Janina i pan Mieczysław mając na uwadze dobro, bezpieczeństwo i właściwy rozwój wnuków podjęli trudną decyzję o sprzedaży gospodarstwa. Za uzyskane pieniądze kupili niewielki dom (usytuowany w sąsiedniej miejscowości, bliżej szkoły i przedszkola), do którego mają się niebawem przeprowadzić. Pieniądze ze sprzedaży gospodarstwa wystarczyły jedynie na pobieżne odświeżenie kupionego domu. Obecnie rodzina utrzymuje się z renty pani Janiny i pana Mieczysława oraz z tego co zarobi pan Robert, pracując dorywczo, w sumie jest to ok. 1800. Po odliczeniu bieżących kosztów utrzymania mieszkania na jednego członka rodziny pozostaje niecałe 300 zł.Pani Janina i pan Mieczysław wierzą, że w nowym miejscu dzieci odzyskają spokój, będą wreszcie miały swoje miejsce do nauki, prawdziwą łazienkę. Iza i Szymek są dla nich całym światem. Pan Robert wierzy w to, że nadchodzące zmiany to zmiany na lepsze i on także znajdzie stałą pracę.Wśród najistotniejszych potrzeb pani Janina wymienia żywność a także nieśmiało mówi o pościeli, kołdrach i poduszkach dla dzieci. W nowym domu Iza i Szymek będą wreszcie mieli swoje własne łóżka, a co za tym idzie potrzebne będą dwa dodatkowe komplety pościeli.
Część 4. NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY RODZINY
Wśród najistotniejszych potrzeb pani Janina wymienia żywność a także nieśmiało mówi o pościeli, kołdrach i poduszkach dla dzieci. W nowym domu Iza i Szymek będą wreszcie mieli swoje własne łóżka, a co za tym idzie potrzebne będą dwa dodatkowe komplety pościeli.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione
Potrzeby rodziny:
I ŻYWNOŚĆ TRWAŁA:
Podstawowe produkty żywnościowe:
Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach
Inne:
płatki do mleka
II ŚRODKI CZYSTOŚCI I ARTYKUŁY HIGIENICZNE
Potrzebne środki czystości:
Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów
III ODZIEŻ I OBUWIE
ODZIEŻ
Lp Imię Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Sylwetka Uwagi
1 Iza przejściowe bluza, bluzki bawełniane, rajstopy 128 dobrze zbudowana
2 Szymon przejściowe bluza, spodnie 160 przeciętny
OBUWIE
Lp Imię Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe) Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.) Rozmiar Uwagi
1 Iza przejściowe adidasy 32
2 Szymon przejściowe adidasy 41
3 Szymon zimowe trapery 41/42
IV MATERIAŁY SZKOLNE:
Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Bloki, Klej, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina
V WYPOSAŻENIE MIESZKANIA:
Kołdra, Koc, Pościel, Poduszka
Inne:
Rodzina bardzo potrzebuje dwóch kompletów pościeli, dwóch kołder i dwóch poduszek, aby dzieci w nowym miejscu miały pod czym spać. Przydałyby się jakieś nawet używane firanki, zasłonki. Rodzina podkreśla, że ucieszy się z każdych używanych (w dobrym stanie) ubrań dla dzieci.

VI BRAKUJĄCE SPRZĘTY GOSPODARSTWA DOMOWEGO:
deska do prasowania
VII. INNE POTRZEBY:
biurko i dwa krzesła do biurka, okna (190:140, 124:143), węgiel
VIII SZCZEGÓLNE UPOMINKI:
Iza - lalka Szymek - piłka

Przepraszam za swoiste kopiuj wklej, jednak mam dziś maturę i starałam się wyrobić w czasie między :)
"Mówienie jest rzeczą głupców, milczenie - tchórzy słuchanie rzeczą mędrców"
"Niewiele rzeczy tak bardzo oszukuje jak wspomnienia"
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5228
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Szlachetna Paczka 2015

Post autor: Jankoś »

Bardzo sensownie wybrałaś bo taka zbiórka jest w naszym zasięgu finansowo-organizacyjnym, wiele rodzin mam dużo droższe potrzeby kuchnie gazowe ,pralki itp.
Do kiedy trwa zbiórka ? Od tego zależy sposób w jaki to zorganizujemy.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
Rijel
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1611
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:02
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Szlachetna Paczka 2015

Post autor: Rijel »

A nr konta?
Gdy nadejdzie dzień sądu najładniejszy z najładniejszych przyzwie zapomnianych. W lewą dłoń weźmie on magiczne figury, w prawicy będzie dzierżył księgę złą i słowami swymi sprawi że klan bez nazwy z popiołów powstanie.
Awatar użytkownika
daf
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1151
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:17
Lokalizacja: Rawa, Rawa Mazowiecka, kocham miasto to od dziecka

Re: Szlachetna Paczka 2015

Post autor: daf »

Hajs na konto Toporowe można wpłacać w tytule "szlachetna Paczka?"
Obrazek
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5228
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Szlachetna Paczka 2015

Post autor: Jankoś »

daf pisze:Hajs na konto Toporowe można wpłacać w tytule "szlachetna Paczka?"
Nie bo nie bardzo wiadomo jak to rozliczać , poza tym pewne rzeczy można np. na rynku kupić bez faktury dlatego wpłacamy na prywatne konto Walentyny.
Potem przedstawi z tego rozliczenie, już Jej pisałem żeby wstawiła numer konta.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
Walentyna
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 53
Rejestracja: 15 lip 2014, 17:48

Re: Szlachetna Paczka 2015

Post autor: Walentyna »

Jeśli ktoś by chciał wspomóc pieniężnie też jest taka opcja, numer konta; 45 1940 1076 4544 2253 0000 0000 odbiorca to Walentyna Juszczak. Tytułem "wsparcia szlachetnej paczki.

Przepraszam że dopiero teraz teraz ale mój komputer nie luby naszego forum i nie wstawiała postów. ;)
"Mówienie jest rzeczą głupców, milczenie - tchórzy słuchanie rzeczą mędrców"
"Niewiele rzeczy tak bardzo oszukuje jak wspomnienia"
ODPOWIEDZ