Warsztaty komiksowe

Will be back :)
Awatar użytkownika
Damaris
Pała nie topór
Pała nie topór
Posty: 16
Rejestracja: 17 sie 2010, 17:45

Warsztaty komiksowe

Post autor: Damaris »

Cześć!
Jako że szef też człowiek i dał mi urlop na Toporiadę, chciałabym Was wszystkich zaprosić na "Damarisowe Warsztaty Komiksowe"(nie mangowe) :)
Temat: Ludzie.

Moje warsztaty będą składać się z 3 części:
1) Teoria (2h), brzmi strasznie ale tak nie jest. Wykład-prezentacja o tym jak zbudowane jest ludzkie ciało, jak działa ("mechanika" czyli jak zginają się stawy, gdzie ma najważniejsze narządy itp.), jak "zkomiksować" postać (które linie są ważne a które mniej, co warto podkreślić), jak przedstawić postać w ruchu, jak stworzyć mimikę twarzy, czym różnią się mężczyźni i kobiety oraz deformacjo-mutacje.
2) Praktyka - tworzymy własną postać (2h). Po mam nadzieję dobrze przyswojonej teorii wspólnie stworzymy (na rozgrzewkę) bohatera/bohaterkę Toporiady (lub oboje), później każdy z was postara się stworzyć swojego bohatera. Nie bójcie się pytać i prosić o pomoc - warsztaty są po to żeby się czegoś nauczyć.
3) Praktyka zakończenie - tworzymy wspólnie komiks! (3h). Wszyscy uczestnicy warsztatów wspólnie najpierw przygotują kadr po kadrze historię którą przeniesiemy na wielką kartkę papieru.

To taki krótki opis, więcej dowiecie się już na samych warsztatach.
W miarę możliwości byłabym niezmiernie uradowana gdybyście uczestniczyli w każdej części, bo przychodząc pod koniec wiele się nie nauczycie. Fajna też by była jakaś wcześniejsza deklaracja czy ktokolwiek się pojawi...

Ze spraw organizacyjnych - osoby pod widocznym i wyczuwalnym wpływem alkoholu będą z warsztatów wypraszane.

Dziękuję,
kobieta pracująca Damaris
ODPOWIEDZ