KinderTopo

Awatar użytkownika
Tęcza
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 830
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:45

Re: KinderTopo

Post autor: Tęcza »

Dziczek pisze:moze zrobimy sekcje pedagogiczną:D
To wiąże się z odstawieniem alkoholu więc ja odpadam!

A tak serio to jeszcze raz napiszę, że chętnie pomogę. Będę trzeźwy! :)
"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5228
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: KinderTopo

Post autor: Jankoś »

Pomysł Dziczka bardzo dobry ,mogę też podpisać pod tym co napisał Ślimak w tej sprawie.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
^sadam
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 795
Rejestracja: 05 wrz 2008, 15:20
Lokalizacja: Ułan Bator!
Kontakt:

Re: KinderTopo

Post autor: ^sadam »

Obrazek

I totally approve this message :twisted: .


Tak na poważnie, to dobry pomysł, chociaż podobało mi się jak szkraby wmieszały się w tłum (albo jak nieco większe przysporzyły nam dużo radości na Konkursie Piosenki Krasnoludzkiej :P). Wiem, że będzie łatwiej je kontrolować itd., ale czy warto je izolować i zabawiać tym co mają w domu? Niech się przyzwyczajają i oglądają "dziwnych głośnych i poprzebieranych ludzi" :). Zresztą, jak chcecie.. mnie to nie przeszkadza :).
Obrazek
Unshine
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 53
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:13
Lokalizacja: Warszawice
Kontakt:

Re: KinderTopo

Post autor: Unshine »

Wydaje mi się, że zrozumieliście moją wypowiedź jako sprzeciw wobec pomysłu lub obecności dzieci jako takiej. A ja tylko wyraziłem życzenie, żeby ten obóz był jakoś w bezpiecznej akustycznie odległości od miejsc, gdzie gromada dzieci mogłaby przeszkadzać. Np. pomysł Urbana Ninji, żeby koło akredytacji, wydaje mi się nienajgorszym.

Ślimaku, chyba nie wziąłeś pod uwagę, że oprócz imprezy Toporiada jest również w jakimśtam stopniu konwentem. Ja nie spędzam jej wywrzeszczając tarło w obozie orkusów. Zamiast tego uczestniczę w prelekcjach, konkursach, prowadzę i gram w RPG. W takich czynnościach zbyt blisko położony obóz dziecięcy będzie faktycznie przeszkadzał. Dlatego poprosiłem tylko i wyłącznie o "rozsądek geograficzny" i o nic więcej.

Ślimaku raz jeszcze, wierzę, że ogólnie i teoretycznie da się zrobić obóz dziecięcy tak, aby było cicho. Tylko że jestem człowiekiem patrzącym raczej na praktykę, niż teorię. Mniej mnie interesuje, czy się da. a bardzije, czy się uda. Niestety, jeszcze nigdy nie widziałem gromady małych dzieci liczniejszej niż 6 osób, która byłaby w miarę cicho przez dwie godzinki. Konwent potrwa, miejmy nadzieję, nieco dłużej.

Dzika, albo się z gettem nie zrozumeiliśmy, albo zupełnie inaczej patrzymy na pewne gatunki muzyczne. Mi się wydało, że w kontekście magnetofonu jest w miarę jasne, że mam na myśli raczej czarne dzielnice amerykańskich miast, niż miejsce przymusowego pobytu z okresu WWII. Jeśli się nie zrozumieliśmy, to wyjaśniam, o to mi chodziło.
A jeżeli poszło o podejście do muzyki, to niestety, mnie nawet hiphop nie irytuje tak, jak smerfne hity. Mam nadzieję, że to Ciebie nie dotknęło tak, jak napisałaś ;o).

Urban Ninja, nie napisałem jak dotąd niczego, czemu zaprzeczyłeś w swoim poście. Z czym się dokładnie nie zgodziłeś? :P

A przy okazji. Może nie robić tego obozu jako zamkniętej przestrzeni, tylko raczej wędrowny po całym konwencie. Wówczas byłyby ogólnie blisko rodziców i na widoku (dla niektórych to może być ważne), oglądałyby całą Toporiadę (postulat Sadama), a potencjał przeszkadzania byłby zminimalizowany przez fakt, że zaraz gdzieś pójdą dalej. Nie twierdzę, że to dobre rozwiązanie, bo się nie znam, ale pod rozwagę może się nada?
Wódki nie pijam, ja nią duszę dezynfekuję!
Awatar użytkownika
Dziczek
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 111
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:41
Lokalizacja: Orczy obós
Kontakt:

Re: KinderTopo

Post autor: Dziczek »

^sadam pisze:Obrazek

I totally approve this message :twisted: .


Tak na poważnie, to dobry pomysł, chociaż podobało mi się jak szkraby wmieszały się w tłum (albo jak nieco większe przysporzyły nam dużo radości na Konkursie Piosenki Krasnoludzkiej :P). Wiem, że będzie łatwiej je kontrolować itd., ale czy warto je izolować i zabawiać tym co mają w domu? Niech się przyzwyczajają i oglądają "dziwnych głośnych i poprzebieranych ludzi" :). Zresztą, jak chcecie.. mnie to nie przeszkadza :).



Sadam masz racje ale mi to chodzi zeby np 3-4 h dziennie te dyzury porobic zeby rodzice mieli troche czasu ale reszte czasu tak jak zawsze Dzieci beda spedzac ze wszystkimi:)
Obrazek


Amasa kajooo Tęcza!!!!
Awatar użytkownika
^sadam
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 795
Rejestracja: 05 wrz 2008, 15:20
Lokalizacja: Ułan Bator!
Kontakt:

Re: KinderTopo

Post autor: ^sadam »

Ja tam się nie znam, ale zawsze myślałem, że jest dwójka rodziców zawsze :P. Jak jedno chce iść na prelekcję, to drugie zostaje z dzieckiem. Natomiast jak oboje chcą iść na to samo to... no cóż, posiadanie dziecka to masa wyrzeczeń :D. Nawet dało by się tak z sesjami zrobić. Pierwszego dnia mamusia idzie zagrać sesję, a tatuś pilnuje małego, natomiast drugiego dnia zmiana :).
Obrazek
Awatar użytkownika
daf
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1151
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:17
Lokalizacja: Rawa, Rawa Mazowiecka, kocham miasto to od dziecka

Re: KinderTopo

Post autor: daf »

Sadam, jak bym Cie nie znał to bym po przeczytaniu Twoich postów stwierdził że coś Ci się stało kiedyś w głowę...

....taki joke mały ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Dziczek
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 111
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:41
Lokalizacja: Orczy obós
Kontakt:

Re: KinderTopo

Post autor: Dziczek »

^sadam pisze:Ja tam się nie znam, ale zawsze myślałem, że jest dwójka rodziców zawsze :P. Jak jedno chce iść na prelekcję, to drugie zostaje z dzieckiem. Natomiast jak oboje chcą iść na to samo to... no cóż, posiadanie dziecka to masa wyrzeczeń :D. Nawet dało by się tak z sesjami zrobić. Pierwszego dnia mamusia idzie zagrać sesję, a tatuś pilnuje małego, natomiast drugiego dnia zmiana :).


nie wiem czy zauwazyles ale mojego Macka nie ma na zdecydowanej wiekszosci tpr bo pracuje....wiec...nie zawsze jest tak kolorowo ze obydwoje rodzice maja czas na Toporiade....
Obrazek


Amasa kajooo Tęcza!!!!
Awatar użytkownika
Tęcza
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 830
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:45

Re: KinderTopo

Post autor: Tęcza »

Shunshine. Troszkę błędnie zinterpretowałem Twojego posta.

Jeżeli chodzi o czas, w którym KinderTopo będzie aktywne, czy o dyżury to myślę, że tą sprawę powinni omówić ze sobą rodzice. To w końcu ich dzieci, ich czas wolny i to oni najlepiej będą wiedzieli co, jak, gdzie i kiedy zrobić!
:)
"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Awatar użytkownika
^sadam
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 795
Rejestracja: 05 wrz 2008, 15:20
Lokalizacja: Ułan Bator!
Kontakt:

Re: KinderTopo

Post autor: ^sadam »

Dziczek pisze:
^sadam pisze:Ja tam się nie znam, ale zawsze myślałem, że jest dwójka rodziców zawsze :P. Jak jedno chce iść na prelekcję, to drugie zostaje z dzieckiem. Natomiast jak oboje chcą iść na to samo to... no cóż, posiadanie dziecka to masa wyrzeczeń :D. Nawet dało by się tak z sesjami zrobić. Pierwszego dnia mamusia idzie zagrać sesję, a tatuś pilnuje małego, natomiast drugiego dnia zmiana :).

nie wiem czy zauwazyles ale mojego Macka nie ma na zdecydowanej wiekszosci tpr bo pracuje....wiec...nie zawsze jest tak kolorowo ze obydwoje rodzice maja czas na Toporiade....
W sumie masz rację, po prostu zapadł mi w pamięć obrazek "dzieci + tatuś i mamusia" przechadzający się po Toporiadzie :). Zawsze też można we własnym zakresie poprosić kogoś zaufanego o popilnowanie brzdąca przez 2 godzinki na przykład.. Ale ja się nie wtrącam już :).
Obrazek
ODPOWIEDZ