Program Toporiady 2011

Riff
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 29
Rejestracja: 20 cze 2011, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Program Toporiady 2011

Post autor: Riff »

Witam
Jako toporowy świeżak chętnie przychylę się do wypowiedzi Smoka dotyczącej ogólno - toporowego larpa w stylu western. Moim zdaniem jest to fajny pomysł a i urozmaicenie spore.

Fryszerka jest miejscem które sprzyja rozegraniu takiego scenariusza gry. Można pokusić się o odegranie, lub przynajmniej próbę odtworzenia, okoliczności bitwy pod Little Big Horn, gdzie po jednej stronie staneły plemiona Lakota, Cheyenne i Arapaho, dowodzili nimi Sitting Bull, Crazy Horse i Chief Gall. po drugiej Arma stanów Zjednoczonych pod dowództwem Generała Custer'a.

Ja osobiście chętnie przyłącze się do projektu chodź mój staż w larpach jest nikły.

Niech tomahawki latają nisko i boleśnie :twisted:
Tego świata, jednego i tego samego świata wszechrzeczy, nie stworzył ni żaden z bogów, ani żaden z ludzi, lecz był on, jest i będzie wiecznie żyjącym ogniem za­palającym się według miary i według miary gasnącym.
Sąsiad
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 731
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:58
Lokalizacja: Tatar-a-Karak

Re: Program Toporiady 2011

Post autor: Sąsiad »

A może strzelanina w O.K. Corral na 100 osób? Paintball we Fryszerce? :P
"Kiedyś obudzicie się ze zdziwieniem, że dymają was z każdej strony na zmiany. Raz dobre, raz lepsze".
Riff
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 29
Rejestracja: 20 cze 2011, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Program Toporiady 2011

Post autor: Riff »

Sąsiad, nie chodziło mi o sama bitwę a o okoliczności jej powstania - czyli konflikt pomiędzy USA a Indianami. O to jaki impakt miał owy spór na strony konfliktu w przeciętnych miasteczkach.

Jak blade twarze żyjący w miasteczkach radzili sobie z plemionami mieszkającymi tuz za ich domostwem.

Mi osobiście ogólno - Toporowy larp w stylu western się spodobał i jestem za.
Jest to moja luźna propozycja.
Tego świata, jednego i tego samego świata wszechrzeczy, nie stworzył ni żaden z bogów, ani żaden z ludzi, lecz był on, jest i będzie wiecznie żyjącym ogniem za­palającym się według miary i według miary gasnącym.
Sąsiad
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 731
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:58
Lokalizacja: Tatar-a-Karak

Re: Program Toporiady 2011

Post autor: Sąsiad »

Użyty przeze mnie emotikon mógł wprowadzić w błąd - moja propozycja nie była sardoniczna i nie nawiązywała do poprzedniej. Osobiście jestem fanem dzikozachodnich klimatów, więc koncept mi się podoba. Gdybym miał czas (a nie będę go miał w trakcie ewentualnego Larp-a) to mógłbym zagrać Crazy Horse'a, przytupywać i potrząsać tomahawkiem :)

Obawiam się jednocześnie, że nie znajdziesz dużo ludzi skłonnych zająć się organizacją Larp-a w tej konwencji. Pozostaje zakasać rękawy...
"Kiedyś obudzicie się ze zdziwieniem, że dymają was z każdej strony na zmiany. Raz dobre, raz lepsze".
Riff
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 29
Rejestracja: 20 cze 2011, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Program Toporiady 2011

Post autor: Riff »

Z chęcią podjąłbym się zorganizowania Larp-a, jednak jest kilka powodów dla których to mi nie wyjdzie:
1. Nigdy nie organizowałem żadnego Larp-a, i nie mam pojęcia jak się za to zabrać.
2. Organizujemy obóz Banitów, a co za tym idzie szyjemy stroje i opracowujemy konkursy, bo wiele ich będzie.
3. Przygotowuję sesje na konwent.
I wiele jeszcze innych zajęć związanych z samą Fryszerką i wyjazdem, a tych poza konwentowych tez nie mało.

z chęcią bym wziął udział nawet jako pomocnik w organizacji takiego Larp-a, ale nie wiem z czy się takowa rola wiąże.

P.S. Dzięki za wyjaśnienie Sąsiad
Tego świata, jednego i tego samego świata wszechrzeczy, nie stworzył ni żaden z bogów, ani żaden z ludzi, lecz był on, jest i będzie wiecznie żyjącym ogniem za­palającym się według miary i według miary gasnącym.
Awatar użytkownika
Tomasz Smok Wolski
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 215
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:30
Lokalizacja: Piastów

Re: Program Toporiady 2011

Post autor: Tomasz Smok Wolski »

Larpa Westernowego na 100% zrobię - tego sobie nie popuszczę :). Już siedzę nad wstępnymi założeniami etc. Nie będzie zbyt wielki zatem pewnie z Asią ogarniemy go we dwie osoby.
Za niedługo będzie założony temat na forum dotyczący tylko tego larpa. Tam będą się zapisywali chętni - którzy na bieżąco będą otrzymywali role. I z chęcią przyjmę każą pomoc w jego prowadzeniu
Czołem biję będąc w tak zacnym gronie RPG-owym.
Jeno trza mi uważać na ostrza coby się nie pozacinać.
Oj pohulamy My pohulamy, na Dzikich Polach i w krwi pohańca zamoczym Topory
Awatar użytkownika
Kraszan
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 391
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Program Toporiady 2011

Post autor: Kraszan »

Poprowadze 1 strzała, sesje, kontynuacje według Kraszana zrobioną,kultowej starej przygody z 1987 roku z Games Day. Mała wstawka poleciała już na zgłoszenie. :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5228
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Program Toporiady 2011

Post autor: Jankoś »

Lista punktów programu pojawiła się już na stronie konwentu.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
ODPOWIEDZ