Obóz A&D

Awatar użytkownika
Bonsai
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 43
Rejestracja: 17 sie 2010, 09:23
Lokalizacja: BB

Obóz A&D

Post autor: Bonsai »

Lejdis end dżentelmens, panie i panowie, metale i niemetale, tłuszcze nasycone i nienasycone!

Widziałam, że już jakiś obóz nam się kroi na tegoroczną edycję Toporiady, więc ja także postanowiłam się zareklamować.
Razem z Damaris już jakiś kawał czasu temu zaczęłyśmy planować obóz w klimatach może trochę niecodziennym (jeśli o Topo chodzi), a mianowicie obóz Aniołów i Demonów. Żeby jednak stworzyć coś co ma ręce i nogi potrzebujemy ludzi do współpracy. Podstawy fabularne, które razem wymyśliłyśmy, a na których opierać się ma obóz, nieco różnią się od powszechnej wizji skrzydlatych i rogatych. Również raczej do jakiegoś konkretnego uniwersum wcisnąć go trudno, więc z naszych pertraktacji z Jankosiem wynika, że do jakiegoś Maja obóz ma 95% szanse w ogóle na powstanie :P
No, ale zbierać się i planować nie zaszkodzi, więc pytam się już teraz - czy byłby ktoś chętny do zabawy w przebieranki i klimacenie jako Anioł lub Demon?
Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy.
Awatar użytkownika
Mała
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 54
Rejestracja: 17 lut 2011, 15:35
Kontakt:

Re: Obóz A&D

Post autor: Mała »

Bonsai pisze:Podstawy fabularne, które razem wymyśliłyśmy, a na których opierać się ma obóz, nieco różnią się od powszechnej wizji skrzydlatych i rogatych.
Tak nieśmiało się zapytam... to znaczy?
Mmmm...
Awatar użytkownika
Bonsai
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 43
Rejestracja: 17 sie 2010, 09:23
Lokalizacja: BB

Re: Obóz A&D

Post autor: Bonsai »

To znaczy, że same wymyśliłyśmy jak mogłyby wyglądać światy aniołów i demonów, ale nasza wizja może się trochę różnić od ogólnoprzyjętej wizji piekła i nieba.
Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy.
Awatar użytkownika
Tęcza
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 830
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:45

Re: Obóz A&D

Post autor: Tęcza »

Bonsai pisze:To znaczy, że same wymyśliłyśmy jak mogłyby wyglądać światy aniołów i demonów, ale nasza wizja może się trochę różnić od ogólnoprzyjętej wizji piekła i nieba.
Myślę, że Mała chciała poznać, właśnie, te różnice. :)

Pisz pisz bo sam jestem ciekaw. Mam nadzieję, że będzie sporo z "Siewcy Wiatru". ;)
"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Awatar użytkownika
Damaris
Pała nie topór
Pała nie topór
Posty: 16
Rejestracja: 17 sie 2010, 17:45

Re: Obóz A&D

Post autor: Damaris »

"Siewcy Wiatru" przyznaję się że nie czytałam bo moje przyszłe studia mi na to nie pozwalają ale teraz postaram się nieco przybliżyć nasz pomysł.


Jak wiadomo - nie uniknie się kojarzenia skrzydlatych i rogatych istot z ich odpowiednikami z religii monoteistycznych (niektórych mitologii też) i aby stworzyć coś w klimacie fantasy musiałyśmy się sporo natrudzić. Dlaczego więc nazwa "Anioł" i "Demon"? W pierwszych wiekach naszej ery na kamiennej ścianie jednego z domów bogatego mieszczanina namazane krwią zdanie dość ciężkie do przeczytania oraz ciało z głębokimi ranami na plecach, które były przyczyną wykrwawienia się tego kogoś. Ręce umazane w krwi sugerowały że to właśnie ta osoba leżąca pod napisem jest autorem tych słów. Zaniepokojeni służący poinformowali o tym swego pana. Po przeczytaniu owej inskrypcji mieszczaninowi, będącemu chrześcijaninem, ukazała się kraina będąca żywym obrazem biblijnego Nieba, jednak został z niej wypędzony przez skrzydlatych strażników z powrotem na Ziemię. Zafascynowany swoim odkryciem spisał całą inskrypcję i przechowywał ją w tajemnicy nawet przed swoimi bliskimi, i nakazał wyczyścić mur tak, aby nie pozostała najmniejsza plama zastygłej krwi. W czasach średniowiecza jeden z zakonników natknął się na tekst będący tak jakby pamiętnikiem owego mieszczanina i zachęcony opisywaną wizją bez zastanowienia sam też spróbował. Przekręcając jedno słowo znalazł się na planie będącym dla niego ilustracją piekła z lodu i płomieni, a na widok jego mieszkańców, przypominających potwory, cisnęło mu się tylko jedno słowo na usta - "Demony!"
Rozpowszechnienie obu wersji swoistego "biletu" do "nieba" lub "piekła" stało się uciążliwe dla mieszkańców obu planów prowadzących ze sobą odwieczną wojnę, postanowili zawrzeć pakt o chwilowym zawieszeniu broni i udać się na Ziemię w celu zniszczenia wszystkich źródeł pisanych oraz wszystkich, który znają bramę do owych światów.
Więc to jest ogólny zarys fabularny.

Tworząc od nowa lany oraz uzasadniając logicznie wygląd oraz charakter istot nazywanych przez ludzi Aniołami i Demonami, brałyśmy pod uwagę wiele czynników począwszy od klimatu panującego na obu planach po poszczególne prawa fizyki. W razie pytań oraz w celu uzyskania większej ilości informacji zapraszam na pw do mnie lub do Bonsai.

Mimo wszystko nie jest to bardzo skomplikowane i tak jak napisała Bonsai - jeśli macie ochotę na klimacenie jako Anioł lub Demon zapraszamy ^_^.




p.s. mogę i tu opisywać wszystko po kolei jeśli chcecie, wystarczy powiedzieć :).
Awatar użytkownika
Mała
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 54
Rejestracja: 17 lut 2011, 15:35
Kontakt:

Re: Obóz A&D

Post autor: Mała »

Damaris pisze:"Siewcy Wiatru" przyznaję się że nie czytałam bo moje przyszłe studia mi na to nie pozwalają ale teraz postaram się nieco przybliżyć nasz pomysł.
Koniecznie nadrób. Po mildiardkroć warto.
Damaris pisze:p.s. mogę i tu opisywać wszystko po kolei jeśli chcecie, wystarczy powiedzieć :).
Chcę, chcę, ja, wybierz mnie! ;)
[Znaczy, chcę więcej opisów :) ]
Mmmm...
Shadus
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 24
Rejestracja: 15 lip 2009, 07:50
Lokalizacja: Białobrzegi Radomskie

Re: Obóz A&D

Post autor: Shadus »

No Damarisq i Bonsaiq niezły pomysł i zarys ogólny wysnuły:) No to teraz potrzebni są chętni do obozu:) Zgłaszam się na Anioła:P Hm... wydaje mi się że anioł śmierci do będzie lepsza nazwa:> Oczywiście pomogę w reszcie przygotowań. Zapraszam kobiety do obozu Demonów:> będziemy mieli najseksowniejszy obóz na całym Topo:P
Awatar użytkownika
^sadam
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 795
Rejestracja: 05 wrz 2008, 15:20
Lokalizacja: Ułan Bator!
Kontakt:

Re: Obóz A&D

Post autor: ^sadam »

Nasze "Laski & Gnaty" i tak wymiatają :D.
Obrazek
Awatar użytkownika
Damaris
Pała nie topór
Pała nie topór
Posty: 16
Rejestracja: 17 sie 2010, 17:45

Re: Obóz A&D

Post autor: Damaris »

^sadam pisze:Nasze "Laski & Gnaty" i tak wymiatają :D.
Jeżeli ktoś lubi laski a zamiast gnatów woli miecze to z pewnością powinien odwiedzić obóz A&D ^_^


~~


Postaram się teraz przybliżyć planowany wygląd obozowej części anielskiej.
Kolorystyka planu ojczystego odbija swoje piętno zarówno w strojach Skrzydlatych jak i wystroju ich tymczasowego azylu, czyli biel i odcienie złota przypominające im ogromne stepowe przestrzenie falujące delikatnie na ciepłym wietrze. Spokój, jaki wprowadza obraz muskanych powiewem wszelakich materiałów, będzie przeniesiony do wystroju obozu jako granica pomiędzy harmonią Aniołów a resztą świata. Zwisające szerokie pasy białego materiału starannie zdobione symbolami będą stanowiły rodzaj "ogrodzenia" wyznaczającego granice obozu. Blisko "ogrodzenia" rozstawione będą namioty uczestników a bliżej planowanego środka znajdzie się część główna, utrzymana w kolorystyce, gdzie znajdzie się coś do siedzenia, gdzie można będzie wysłuchać ciekawych historii snutych przez Anioły wsłuchując się w cichy szelest złotych liści. Przewidywana jest też bardzo ambitna niespodzianka wystroju, ale aby się dowiedzieć co to jest, trzeba będzie przyjść do obozu ^_^.
Tyle odnośnie wyglądu.
Jednak nie tylko samym wyglądem będziemy starać się przyciągnąć uwagę uczestników Toporiady. W planach jest też kilka obozowych atrakcji i co najmniej jedna sesja w klimatach wykreowanego przeze mnie i Bonsai świata.



(na razie chyba tyle, jak o czymś sobie przypomnę lub ktoś coś wymyśli to dopiszę)
Ostatnio zmieniony 16 mar 2011, 14:47 przez Damaris, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bonsai
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 43
Rejestracja: 17 sie 2010, 09:23
Lokalizacja: BB

Re: Obóz A&D

Post autor: Bonsai »

Co do wyglądu części demonicznej, podobnie jak po stronie sąsiadów elementy krajobrazu ojczyzny Demonów wyraźnie odbija się na obozie. Kolory dominujące to czerń i czerwień, mimowolnie przywodzące na myśl mroczną pustkę, z jednej strony zimną, z drugiej pełną buchających płomieni. Odgrodzenie obozu stanowią niedbale powiewające na wietrze pasy materiału, sprawiając wrażenie jakby to ciemne splamione krwią macki demonicznego świata wkradały się do świata ludzi.
Tak jak i w przypadku aniołów, część "sypialna" znajdzie się bliżej granic, a bliżej środka część "rekreacyjna".

(dobra, przynajmniej starałam się trochę porozpisywać... GEEZ...)

Jakieś pytania? Uwagi? Nie będziemy zdradzać wszystkich szczegółów na publicznym forum, więc jak jest ktoś zainteresowany to odsyłam serdecznie do PW.
Damaris jest naczelnym pierzastym, więc do niej wszystkie pytania o stronie anielskiej.
Jam zaś pierwszym rogatym badassem z dużym widelcem w boku, więc analogicznie :P
Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy.
ODPOWIEDZ