TOPORIADA 2011 - pomysł

Po orczymy!
Diabeł

Re: TOPORIADA 2011 - pomysł

Post autor: Diabeł »

Ślimak pisze:
Jednego uniwersum (gdzie każdy do diabła miałby pole do planowania i realizacji własnej koncepcji i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej) nie będzie bo jest be. J
Tak, będzie miał pole do planowania. Ale o wiele węższe, bo ograniczone do jednego uniwersum. Realizacja własnej koncepcji odpada jeśli tylko nie pasuje ona do tego uniwersum. Bo zasada jest prosta, jak bawimy się w WFRP, to nie bawimy się w elementy w nim nie występujące. Jeśli podchodzimy do tego inaczej, wracamy do punktu wejściowego, czyli każdy robi co chce ;) .
Awatar użytkownika
Avril
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 59
Rejestracja: 02 sie 2009, 16:26

Re: TOPORIADA 2011 - pomysł

Post autor: Avril »

Jako rzekłam, zostawiam Toporom robienie Toporiady, ale pozwolę sobie zabrać jeszcze głos w tym wątku.
Olynka Badi pisze: A samej konwencji Wędrowyczowskiej jestem przeciwna.
I to Twoje najświętsze prawo. Nie lubisz - nie zjadaj.
Olynka Badi pisze: Z mojej perspektywy wygląda to jak zupełnie niepotrzebne i siłą łechtane ego pana Pilipiuka... Jeżeli mamy tego pana zaprosić i robić cały konwent pod jego osobę, jego twórczość, to wygląda dla mnie lekko żałośnie, takie podlizywanie się w największy możliwy sposób.
Więc tak:

- z mojej strony wygląda to tak, że ogromnie lubię czytać cykl o Wędrowyczu i bardzo chętnie pobawiłabym się przy współtworzeniu np. takiego LARPa; nikt by mnie "na siłę" do takiego nie prosił; wydawało mi się, że sporo ludzi podobnie odbiera prozę Andrzeja i że ta proza ma potencjał do stworzenia dobrej, wspólnej zabawy,

- ego pana Pilipiuka nie trzeba łechtać, bo to normalny facet i na przerost ego nie narzeka, wręcz przeciwnie,

- dalej, nikt nikomu nie miał zamiaru się
podlizywać
Co to w ogóle za sformułowanie jest?

Czy jak zapraszacie współtwórcę Dzikich Pól i pozwalacie mu zrobić LARPa to jest podlizywanie się? robienie całego konwentu pod DzP? no nie wiedziałam... :?

No daj spokój. Byłby Pilipiuk, pomógłby rozkręcić niezłego LARPa. To jest człowiek, który mógłby coś konkretnego zrobić. Moglibyście go pozytywnie wykorzystać w 200%. Faktycznie, facet ma pełen kalendarz i 1001 obowiązków i żeby chciało mu się jechać na jakiś mały konwent gdzieś w chaszcze, trzeba by dać mu jakąś inspirację - ja myślę, że opcja na LARPa byłaby fajnym motywatorem - jeśli dla Ciebie to jest podlizywanie się... no sorry.

Do tej pory myślałam, że zależy Wam na podnoszeniu poziomu zabawy na konwencie - stąd pomysł, aby do zrobienia exclusive-tylko-na-Toporiadzie LARPa namówić chyba najpoczytniejszego (a nie bez powodu!) i najbardziej jajcarskiego autora dostępnego w kraju... Ja bym nie wpadła na to, że wstępny pomysł zaproszenia bardzo kreatywnego pisarza humorysty i zrobienia LARPa (jednorazowego lub/oraz nieustającego/obozu) w konwencji jego tekstów tak może urazić honor Topora... no ale jeśli tak, to pokornie proszę o wybaczenie.
Centrum znajduje się w centrum całości, a jednak, ponieważ centrum do całości nie należy (nie jest częścią całości), całość ma swoje centrum gdzie indziej. Centrum nie jest centrum.

Jacques Derrida
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: TOPORIADA 2011 - pomysł

Post autor: Ślimak »

@ Diabeł

Rozumiem to co napisałeś, ale nie przyjmuje tego do wiadomości. :lol: Serio, jako człowiek rozumny zdaję sobie sprawę z powyższego. Postulowałem tylko najpierw wybrać konwencję a później koncepcje poszczególnych obozów, lub też zgoła stworzyć takie universum, w którym wszystkie proponowane koncepcje by się zmieściły, a nawet wspólnie tworzyć świat z autorami obozów, a nie im cokolwiek z góry narzucać. Fantasy tez nie jedno ma imię (Diuna i Gwiezdne Wojny to też fantasy). Jak już pisałem wcześniej - czy nie można podejść do tego tak, że obozy są elementem gry w jakiś system? Ja przychodząc na sesję WFRP nie czuję się ograniczony faktem, że muszę grać orkiem lub krasnoludem a nie dajmy na to rycerzem Jedi. Tak czy inaczej ja przekonywać nikogo nie mam zamiaru bo mi się zwyczajnie nie chce.

@ Avril

I tu rozbijasz się dokładnie o to samo co ja. Jest koncepcja, nie ma chęci, bo nie, bo zło, bo be. Mnie się nie chce, zobaczymy jak ty długo wytrzymasz :)
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Awatar użytkownika
Olynka Badi
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 754
Rejestracja: 13 wrz 2008, 09:48
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/HollyŁódź

Re: TOPORIADA 2011 - pomysł

Post autor: Olynka Badi »

LARP a cały konwent to dwie zupełnie rozbieżne sprawy. Mówiłam o organizowaniu całości Toporiady po kontekstem literatury pana Pilipiuka, bo to jest TOPORIADA, a nie ogólnokrajowy zlot miłośników Wędrowycza... Może za ostro, ale chciałabym przestrzec przed popadaniem w skrajności.
Tegoroczny LARP był ciekawy, mimo że (tak sądzę) większość chociażby Kozaków nie zna dobrze albo wcale (jak ja) Dzikich Pól bawiłam się dobrze.
Najbardziej mi się podobało,że były role w sumie dla wszystkich i LARP był podporządkowany pod ludzi, a nie ludzie pod LARPa.

Koniec końców swoje poprzednie zdanie i tak utrzymuję.
A poza tym jesteśmy dopiero miesiąc po Toporiadzie. Jeszcze nie zdążyłam się nacieszyć i nazachwycać Toporiadą 2010. I niestety myślę, że chwilowo Twój Avril pomysł siłą rzeczy musiał spotkać się z dezaprobatą, bo ja sama napisałaś trudno sobie wyobrazić, że Toporiada może być jeszcze lepsza. Dajmy sobie jeszcze trochę czasu.
"Ten prezydent o nazwisku Komorowski pewnie rozzłościłby się, gdyby się dowiedział, że jest taki obywatel najniższej kategorii, który pisze, szanując zasady ortografii."
Awatar użytkownika
Avril
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 59
Rejestracja: 02 sie 2009, 16:26

Re: TOPORIADA 2011 - pomysł

Post autor: Avril »

@Badi

(Nawiasem mówiąc, pomysł sam w sobie nie mój osobisty, zobacz pierwszy post w wątku, ale to nieważne ;) i nie chodziło o jeden obóz, tylko o być może jeden lub dwa z obozów i wykorzystanie każdego innego, co by tam ludzie nie wymyślili sami, w Wędrowyczowskim wieloświecie.)
Koniec końców swoje poprzednie zdanie i tak utrzymuję.
Jeśli zdanie o podlizywaniu się... to wiesz, szkoda. Serio.

@Ślimak

Ależ, ja naprawdę nie pcham paluszków do sokowirówki. Macie nad czym myśleć, albo o czym szybko zapomnieć, ja idę dalej :)
Centrum znajduje się w centrum całości, a jednak, ponieważ centrum do całości nie należy (nie jest częścią całości), całość ma swoje centrum gdzie indziej. Centrum nie jest centrum.

Jacques Derrida
Awatar użytkownika
Kraszan
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 391
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: TOPORIADA 2011 - pomysł

Post autor: Kraszan »

Slimo nie wymiękaj przecież to dopiero pierwsza Topo na Twoich zacnych barkach - zostało jeszcze 4 do pyknięcia :evil: :evil: - Dasz rade chłopie mówie Ci dasz rade.

A tak jeśli mogę zabrać mój skromny głoś w tej jakże zacnej sprawie to pomysł jednego uniwersum istniał od początku i nawet raz prawie sie udało choćby LARP niezapomniany wojskowy made in Kaleń był jakby początkiem wszystkiego, niestety umarło przez ludzików bo be bo złe bo mnie sie nie podobie. Szkoda bo istnieje sporo uniwersumów :evil: które dało by się przy odrobinie chęci przekształcić na wsio co komu podobie siem. :evil: No ale przecież każdy musi być inny i CHUJ . :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Duqlazul / Seweryn
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 21
Rejestracja: 15 sie 2010, 15:33
Lokalizacja: Łódź

Re: TOPORIADA 2011 - pomysł

Post autor: Duqlazul / Seweryn »

ja moim zdaniem bym nie robił całego konwentu pod wedrowycza, za to np dzien wedrowyczowy z tym larpem jako wisieńką byłby już fajowy. zwłąszcza, jeśli pan Pilipiuk chciałby wtrącić swoje 3 grosze i by mu sie pomysł spodobał ;p
GG - 716146
Awatar użytkownika
Jankes
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 986
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:35
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: TOPORIADA 2011 - pomysł

Post autor: Jankes »

Kraszan dobrze reszta źle.
Masz rację Rafale, my potrafimy uwalić każdy dobry pomysł, bo on nie jest mój, a nic lepszego nie potrafię wymyślić. Niestety to funkcjonuje również w naszym zacnym towarzystwie, ale jak pamiętasz robiliśmy swoje i było dobrze.
Nikt nie jest doskonały.
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: TOPORIADA 2011 - pomysł

Post autor: Ślimak »

Kraszan pisze:Slimo nie wymiękaj przecież to dopiero pierwsza Topo na Twoich zacnych barkach - zostało jeszcze 4 do pyknięcia :evil: :evil: - Dasz rade chłopie mówie Ci dasz rade.
Milcz jak do mnie mówisz zdrajco. :P Wbijać na miny to ja a nie mnie. Koordynowanie Toporiady? Byłem, widziałem, nic specjalnego. Teraz Witczak! :)
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Sąsiad
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 731
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:58
Lokalizacja: Tatar-a-Karak

Re: TOPORIADA 2011 - pomysł

Post autor: Sąsiad »

Ślimak pisze:Teraz Witczak! :)
oj, żeby się Pan nie zdziwił...
"Kiedyś obudzicie się ze zdziwieniem, że dymają was z każdej strony na zmiany. Raz dobre, raz lepsze".
ODPOWIEDZ