Nalewki na Toporiadzie - opinie, wspomnienia, plany

Po orczymy!
Awatar użytkownika
Thorsten
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 76
Rejestracja: 19 wrz 2008, 21:25
Lokalizacja: Nysa

Re: Nalewki na Toporiadzie - opinie, wspomnienia, plany

Post autor: Thorsten »

Bo ja wiem... Trucicieli powinno się generalnie wygotować we wrzącym oleju, co moim zdaniem, jako metoda wychowawcza jest bardziej skuteczne niż niezapraszanie na Toporiadę.

Jeśli Twój kolega mówił poważnie (w co aż boję się uwierzyć) to najlepiej niech swoje destylaty degustuje samotnie w zaciszu własnego domostwa. Nikogo nie otruje ani nie obarczy obowiązkiem udzielania pierwszej pomocy.
Awatar użytkownika
GrothuN
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 47
Rejestracja: 18 paź 2009, 13:14
Lokalizacja: DalaraN

Re: Nalewki na Toporiadzie - opinie, wspomnienia, plany

Post autor: GrothuN »

to raczej mówił w żartach niż poważnie
I LOVE A COMBAT

FOR THE HORDE
TROLL MAGE
Awatar użytkownika
Grzybek
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 58
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:58
Lokalizacja: Wawka

Re: Nalewki na Toporiadzie - opinie, wspomnienia, plany

Post autor: Grzybek »

Thorsten pisze:Bo ja wiem... Trucicieli powinno się generalnie wygotować we wrzącym oleju
Thorsten, wiedziałam, że kiedyś wyjdzie na jaw, że tak naprawdę jesteś Mrocznym Elfem :twisted: A tak się dobrze maskował ;)
Wszyscy mamy źle w głowach...
Awatar użytkownika
GrothuN
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 47
Rejestracja: 18 paź 2009, 13:14
Lokalizacja: DalaraN

Re: Nalewki na Toporiadzie - opinie, wspomnienia, plany

Post autor: GrothuN »

prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw
I LOVE A COMBAT

FOR THE HORDE
TROLL MAGE
Boin
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 59
Rejestracja: 18 sie 2010, 11:33

Re: Nalewki na Toporiadzie - opinie, wspomnienia, plany

Post autor: Boin »

Wedle mojej wiedzy denaturat jest to mieszanina 92% etanolu, 5% toluenu, % 3% wody z środkiem psujacym smak. Srodek można usunac przez kilkukrotne wygotowanie z węglem aktywnym i odsączenie, natomiast nie widzę prostej możliwości usunięcia toluenu. Azeotrop trójskładnikowy etanol - woda - toluen wrze okolo 3 - 4 stopnie niżej niż azeotrop etanol - woda. W kazdym razie bez bardzo profesjonalnego sprzetu tego sie nie da rozdzielic :(
Awatar użytkownika
Bananidło
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 702
Rejestracja: 16 maja 2008, 15:38
Kontakt:

Re: Nalewki na Toporiadzie - opinie, wspomnienia, plany

Post autor: Bananidło »

"Ze względu na to, że stosunkowo często denaturat jest spożywany przez niektóre osoby (alkoholików oraz ludzi z tzw. marginesu społecznego), zaprzestano dodawania do denaturatu substancji trujących (np. metanolu) całkowicie uniemożliwiających wykorzystywanie denaturatu jako substytutu napoju alkoholowego. Drugim powodem tej decyzji jest zabezpieczenie przed przypadkowym zatruciem, co może wydarzyć się, ponieważ denaturat jest stosowany w gospodarstwach domowych." - Za ciocią Wikipedią. 8-)
Kto gra w RPG, żyje podwójnie
Awatar użytkownika
GrothuN
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 47
Rejestracja: 18 paź 2009, 13:14
Lokalizacja: DalaraN

Re: Nalewki na Toporiadzie - opinie, wspomnienia, plany

Post autor: GrothuN »

O zgubnych skutkach palenia przekonał się pewien 60-latek z Lęborka. Palenia i picia trunków nie przeznaczonych do spożycia. Mężczyzna stanął w płomieniach po tym jak chciał zapalić papierosa po głębszy łyku denaturatu. Na szczęście w tym przypadku palenie nie zabiło, ale skończyło się na ciężkich obrażeniach.

za wujkiem google :P
I LOVE A COMBAT

FOR THE HORDE
TROLL MAGE
Awatar użytkownika
Jankes
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 986
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:35
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Nalewki na Toporiadzie - opinie, wspomnienia, plany

Post autor: Jankes »

Świat RPG-ów się kończy, zaczęliśmy tak pięknie o nalewkach a skończyliśmy na denaturacie, a fe.
Nikt nie jest doskonały.
Awatar użytkownika
cybul
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 29
Rejestracja: 06 wrz 2008, 16:44
Lokalizacja: Białobrzegi
Kontakt:

Re: Nalewki na Toporiadzie - opinie, wspomnienia, plany

Post autor: cybul »

e tam denat... Jak dobrze pójdzie i wedle dalszej hisoryji.. związanej z Obozem Panteonu ,,, gdy nie udało nam się odesłać przyzwanego cthulhu i zawładnął umysłami tamtejszych ludzi.. sam odszedł pozwalając ewoluować chaosowi umysłów i spaczeniu ciał... to w naszym obozie pojawi sie ((( oczywiście po topo)) TURBOKISIEL.. i zaprzyjaźjnieni fanatycy zakosztować bedą mogli :" siorbania turbokiśla"

Ale wiele jeszcze przed nami i cały czas. z ogniska na ognisko udoskonalamy przepis by osiągnąć idealną konsystencję rozmiękczonego mózgu... a ja jeszcze pół roku czekać muszę. na gruszkóweczke.. i oczywiście Jankes licze na Twą cytrynóweczkę....
Napis w szkolnej toalecie:
Olej system - sraj przez okno.
Awatar użytkownika
Anhelius
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 31
Rejestracja: 24 wrz 2008, 11:13

Re: Nalewki na Toporiadzie - opinie, wspomnienia, plany

Post autor: Anhelius »

Turbo kisiel, mocna rzecz :)
ODPOWIEDZ