Toporiada 2010 WRAŻENIA

Po orczymy!
Awatar użytkownika
Galtan
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 25
Rejestracja: 09 sie 2009, 12:40
Lokalizacja: Białobrzegi
Kontakt:

Re: Toporiada 2010 WRAŻENIA

Post autor: Galtan »

Co do Topo 2010 to spoko, duzo śmiechu jak zwykle, co prawda mniej atrkcji niż rok temu, ale itak bawilem się świetnie
Fight is my live!!!
Awatar użytkownika
Jankes
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 986
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:35
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Toporiada 2010 WRAŻENIA

Post autor: Jankes »

Jak za pewnie zauważyliście w organizowanie TOPORIADY powoli włączamy wszystkich zaproszonych i to jest nasz sposób na dobry konwent, tak wiec pretensje o ilość atrakcji kierować również do samych siebie.
PS Szczególne pozdrowienia do ekipy z Białobrzegów, która od paru lat jest z nami i mam nadzieje świetnie się bawi na każdej TOPORIADZIE mimo pewnych niedociągnięć z naszej strony.
Pozdrawiam chyba Cybula z którym rozmawiałem przy nalewce na zakończenie konwentu, mam nadzieje do zobaczenia za rok.
Nikt nie jest doskonały.
Awatar użytkownika
Duqlazul / Seweryn
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 21
Rejestracja: 15 sie 2010, 15:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Toporiada 2010 WRAŻENIA

Post autor: Duqlazul / Seweryn »

Nic dodać, nic ująć, Jankesie - po moim pierwsyzm Topo już mam ochotę dużo robić na następnym :D
GG - 716146
Awatar użytkownika
Rijel
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1611
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:02
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Toporiada 2010 WRAŻENIA

Post autor: Rijel »

Jankes pisze:Jak za pewnie zauważyliście w organizowanie TOPORIADY powoli włączamy wszystkich zaproszonych i to jest nasz sposób na dobry konwent, tak wiec pretensje o ilość atrakcji kierować również do samych siebie.
Prawda, ale niecała. Nauczeni zeszłorocznym doświadczeniem, nie chcieliśmy robić aż tak bogatej ścieżki programowej. Myślę, że cztery równoległe linie +atrakcje obozowe, punkty spontaniczne, Toporiada jako taka, Pilica i las w zupełności wystarczyły :) .
Gdy nadejdzie dzień sądu najładniejszy z najładniejszych przyzwie zapomnianych. W lewą dłoń weźmie on magiczne figury, w prawicy będzie dzierżył księgę złą i słowami swymi sprawi że klan bez nazwy z popiołów powstanie.
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5228
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Toporiada 2010 WRAŻENIA

Post autor: Jankoś »

Galtan pisze:Co do Topo 2010 to spoko, duzo śmiechu jak zwykle, co prawda mniej atrkcji niż rok temu, ale itak bawilem się świetnie

Ja się nie mogę zgodzić z tą opinią. Było dokładnie tyle samo ścieżek programowych co rok temu, plus atrakcje obozowe ,których poprzednio nie było.
Sesji także było więcej ,niewiele ,ale jednak.
Oczywiście subiektywny odbiór może być inny ,ale obiektywnie atrakcji było więcej.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5228
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Toporiada 2010 WRAŻENIA

Post autor: Jankoś »

Jak zawsze ,”krótka” relacja z zupełnie abstrakcyjnych i szalonych wydarzeń ,które miały miejsce na Toporiadzie 2010
W tym roku widziałem Toporiadę z trochę innej strony ,moja rola jako koordynatora kończyła się na programie i przygotowaniach wszystkiego przed konwentem, na samej Toporiadzie miałem znacznie więcej czasu i sił żeby poznać piękną choć niebezpieczną kobietę jaką jest Toporiada.
Czwartek
Na pierwszy rzut oka było widać ,że wynajęcie ośrodka dzień wcześniej aby wszystko przygotować przyniosło zamierzony efekt. W sztabie organizatorów panował niespotykany spokój. Wielu uczestników zjechało tradycyjnie przed czasem, rozbijało namioty ,przygotowywało obozy , które zresztą robiły ogromne wrażenie ,ale o tym później…
Pomogłem trochę przy przygotowaniu akredytacji i sklepiku i właściwie od razu zaczęły się sesje. Piąty raz już miałem przyjemność oceniać Mistrzów Gry i Graczy biorących udział w konkursie „Złote Topory” i mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić ,że nigdy nie zbliżyliśmy się do takiego poziomu sesji jaki był w czwartek. Sesje finalistów czyli Inkwizytora, Smoka , Banana ,ale także Chochlika(piąty na naszej liście) ,ByBusa, Ito, właściwie wszystkie sesje były co najmniej dobre.
Po długich obradach czas wolny ,usiadłem na akredytacji i wtedy Toporiada zaczęła się dla mnie naprawdę. Od strony obozów usłyszałem znane wszystkim bywalcom RPG-owej „Good morning” i po chwili ujrzałem bączkującą* Księżniczkę RPG-owej. Wiedziałem już ,że jest dobrze.
Jeśli mnie pamięć nie myli to Z Rijelem, Olką i Wojtkiem Rzadkiem długo w nocy dyskutowaliśmy ;)
Piątek
Szalona jazda z Rawy do Fryszerki żeby zdążyć na przygotowywaną wspólnie z Jarkiem prelekcję dla RPG-owych nekrofili**. Opowiadaliśmy na niej o początkach RPG w Polsce. Prelekcje cieszyła się sporym zainteresowaniem i wyszło całkiem fajnie.
Następnie prowadziłem wraz z Rudą konkurs narracyjny, poziom był niezły ,ale Wojtek Rzadek zupełnie zdeklasował rywali. Miło było na to popatrzeć. Po konkursie tradycyjny ,wspólny obiad i rozpoczęcie konwentu.
Wydawało mi się ,że Głuchowa(Topo 2008) nic nie jest w stanie przebić ,że to był szczyt możliwości. Myliłem się. Wiś i Mardok + Prozac(filmik) stworzyli coś niesamowitego. Nawet przez chwilę nie przestawałem się śmiać. Humor był być może trochę hermetyczny ,ale dla Toporów nie mogło być lepszego otwarcia. Ogromne brawa dla twórców!!! Musicie to nagrać!!!
LARP dziko polowy. Początkowo wyglądało to nienajlepiej, wydawało się ,że uczestnicy przestraszą się konwencji i w LARP szumnie zapowiadanym jako wielki weźmie udział garstka ludzi. Na szczęście zebrało się w końcu około 8-100 osób i zaczęła się zabawa. Do momentu kiedy pogoda i brak przyzwyczajenia zmusiły mnie do rezygnacji bawiłem się świetnie. Szczególnie dobrze grało mi się z Molem ,Isobel(fatalne zauroczenie),Kraszanem. Zakończenie znam tylko z opowiadań ,ale było ponoć zaskakujące i epickie. Artut i Mardok nadawali kolorytu całemu LARP.
Dwa wnioski na przyszły rok: więcej MG i jednak podczas trwania LARP muszą być też inne atrakcje tak żeby nikt się nie nudził.
Piątkowe sesje nie zachwyciły aż tak jak czwartkowe, ale też było naprawdę fajnie. Wyróżnili się moim zdaniem Hex, znowu Chochlik i oczywiście późniejszy zwycięzca Wojtek Rzadek, a także Tęcza prowadzący dla początkujących.
Po sesjach jak to zwykle na Topo delikatna imprezka słowem: było grubo.
Sobota
Poranek sobotni rozpoczął się raczej nieprzyjemnie bo obudził mnie zamówiony wcześniej przez nas ratownik medyczny poszukujący swojej kwatery. Dzięki niemu jednak zdążyłem na konkurs pieśni krasnoludzkiej, tego nie da się opowiedzieć to trzeba było zobaczyć ,a przede wszystkim usłyszeć. Konkurs był tak udany ,że pochłonął mój czas przeznaczony na tolkienowski. Następnie prelekcja ,której wiedziałem ,że nie mogę opuścić - Alicja "Amixia" Mochocka - Opowieść 10-letniej MG. Prelegentka bije wszystkie rekordy jeśli chodzi o wiek twórcy programu na konwencie ,a niejedna dużo starsza osoba mogłaby się od Niej uczyć.
Kalambury Toporowe były chyba najfajniejszym punktem programu jaki prowadziłem na konwencie(wspólnie z Rudą). Ogromne gratulacje dla krakowskiej ekipy, wydawało się ,że hasła są zbyt hermetyczne dla ludzi z poza Stowarzyszenia ,a Wy świetnie daliście radę. Pokazanie hasła:” Nie wiem jak Ty ,ale ja zdejmuję spodnie to mistrzostwo świata i okolic”. Doceniły to Orki wręczając krakusom po puszce Totem-Potem. Przy okazji: opowiadanie historii tłumaczących kalamburowe hasła było dobrym pomysłem bo sprawiało ,że stawały się śmieszne dla wszystkich ,ale niektóre historie były naprawdę grube. Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam.
Od 16 do oficjalnego zamknięcia konwentu grałem jako sędzia na jednej z sesji finałowych. Sesja Inkwizytora był jedną z najlepszych jakie grałem. Zabawa w ruskiego żołnierza z załogi czołgu podczas ofensywy 1945 roku była przednia. Ja chcę znowu po napierdalać w Niemców z czołgu!!!
Potem już tylko bardzo burzliwe obrady i finał czyli oficjalne zamknięcie ,wręczenie nagród, podziękowania itp. Mam wrażenie ,że lepiej to wyszło niż rok temu bo po prostu krócej.
Kantyczka w wykonaniu chaosów jak zawsze rzuca na kolana ,a potem wiosło w dupie czyli Gr0m and Kaczor i niesamowita po prostu absolutnie szalona zabawa(Mochocki wspinający pod dachem ,Puszon wirujący na parkiecie jak w tańcu z gwiazdami,można by tak jeszcze długo wymieniać) która nad ranem przeniosła się do obozu orków ,a potem do krakowskiego domku(tu szczególne podziękowania dla Joe ,a zwłaszcza dla jego ręki ,która dała nam… ,a właściwie jemu… wiele radości. Lepiej zresztą nie zagłębiać się w ten temat :D
Niedziela
Krótki powrót do domu i błyskawiczna decyzja:tu nie jest normalnie ,trzeba wracać do lepszego świata czyli na Topo. Impreza u Smoka oraz w byłym już sklepiku też była świetna. Bohaterkami były :Avril, Wiedźmai Armia Pingwinów. Było przegrubo ,kto nie był i nie widział niech żałuje!!!
Poniedziałek
Czyli z Toporiady nie da się wyjechać. Tym razem impreza u Mochockich. Poważnie obawiamy się czy wrócimy do domu.

Podsumowując Toporiada 2010 była z mojego bardzo subiektywnego punktu widzenia najlepsza pod każdym względem: programu, organizacji, atmosfery.
Teraz czas na podziękowania ,najpierw te merytoryczne czyli za wkład w organizację Topo:

Bączek - pod Jej adresem padło już tyle komplementów ,że postaram się skupić na jednej konkretnej rzeczy. Bączek w porównaniu z poprzednimi latami stała się bardziej samodzielna ,pewna siebie i zorientowana w temacie. W poprzednich latach każdy krok konsultowała ze mną, teraz tylko kluczowe sprawy, poza tym świetnie radziła sobie sama. Całą promocję konwentu wzięła na siebie.
Hunter - tu także widzą progres. Maciek zawsze świetnie wywiązywał się ze swojej roli admina strony(której nadal nam wszyscy zazdroszczą), ale w tym roku reagował na wszystko po prostu błyskawicznie(poza ankietą .Nie zdążyłem wysłać maila z newsem, a on już był na stronie
Rijel - Ryjek nie był w sekcji Bączka ,ale pomagał we wszystkim co akurat było do zrobienia. Zaproszenia, identyfikatory,regulaminy. To o co się go poprosiło było zrobione.
GerBer - w tym roku wykonał ogromną pracę ,szybko i z entuzjazmem Program, zaproszenia, totem-potem,Gała.
HotShot - w tym roku nie tak aktywny jak w poprzednim ,ale i tak zawdzięczamy mu wszystkie banery i przepiękne dyplomy
Nemron - pomoc przy programie ,pośredniczenie między nami i Sidianem.
Sidian i Phishy - programy i gała, Sidian ma po prostu anielską cierpliwość ,chyba z 10 razy dostawał maila zaczynającego się od słów:"To już naprawdę ostateczna wersja programu"... Swoją drogą programy robiły wrażenie.
Aćka - dzięki Jej i mojej determinacji powstała Gała.
k8 - ogarnięcie nagród i ubezpieczenia konwentu
Jankes - dla mnie cichy bohater Toporiady i nie piszę tego ze względów rodzinnych. Przed Topo był ze mną wszędzie jako kierowca ,negocjator, pomysłodawca. Służył doświadczeniem i znajomościami. Właściwie do każdej załatwionej przed Topo sprawy dołożył swój wkład.
Prozac ,Amelka- Pomoc przy drukowaniu i składaniu programów -

Oddzielne podziękowania należą się wszystkim Toporowym twórcą programu,a zwłaszcza Rudej za punkty ,które przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy wspólnie.
Teraz jeszcze wyrazy szacunku i podziwu dla ekipy organizatorów na Topo:
Sąsiad – po raz pierwszy w historii wszystko na Topo odbywało się zgodnie z planem ,nie wiem jak tego dokonałeś ,ale czapki z głów.
Gasin – siła spokoju ,zresztą tak jak Sąsiad, jego praca była przez zwykłych uczestników niedostrzegalna ,ale bardzo duża. Powiem tylko ,że to jemu zawdzięczamy ,że na Topo powrócił prąd.
Jankes – ogarnięcie spraw finansowych w naszym totalnie szalonym i roztargnionym gronie to wielka sztuka.
Praca Bączka(akredytacja) i Badi(sklepik)była tak widoczna i doskonała ,że nie muszę chyba nic dodawać. Kto był ten wie.
Gratki dla Orków ,a zwłaszcza Aćki i GerBeera za "Gałę" i "Totem-Potem"
Szczególne podziękowania dla Mamy Xariona i k8 za wspaniałe obiady!!!

Na koniec najważniejsze. Ogromne gratulacje dla Ślimaka!!! Jak to zawsze mawialiśmy z Kraszanem po skończonej Topo: stary daliśmy radę!!!, a w trakcie Topo po prostu Ty dałeś radę!!!
Podziękowania dla tych dzięki którym dla mnie osobiście ten konwent miał tak wspaniałą atmosferę:
Bączek – Księżniczka przeszła samą siebie, w dzień pracowała nad akredytacją, w nocy nad atmosferą. Bączkowanie na najwyższym poziomie.
Paula – za Ooo i nieustanny uśmiech, świetnie się z Tobą bawiłem!!!
Inkwizytor – z tekst: „Jankoś wracaj do domu, do Krakowa!”
Wiś – za akredytację komercyjną
Sąsiad - za sklepik charytatywny
Lucek vel Ketotifen – za śliwowicę
Ekipa krakowska – za wspólne imprezy i za to ,że przestali się alienować ;)
Artut – za piosenki świńskie i coraz bardziej nieprawdziwe ;) ,a zarazem zajmujące opowieści fandomowe
Chochlik – nie wiem jak opisać to co robiłeś ,ale dzięki
ByBus,Wiedźma i Boin – bo zostaliście do końca
Mochocki – za to co robiłeś na koncercie, do tej pory jestem w szoku
Avril – za niedzielę
Rijel ,Ruda, Olka, Wojtek Rzadek - za nocne rozmowy cytrynowe
Tęcza - bo namówiłeś mnie na powrót w niedzielę
Sonic – bo obroniłaś nasz honor w „Złotych Topoach”
Ania Howaniec – za wspóną zabawę na koncercie
Cinek - bo się zorczył i biegał po dachach ze sztandarami
Molu - za to ,że już mnie chyba namówiłeś na udział w reko
Vivant Toporiada!!!


Przypisy
*bączkowanie – jest to zjawisko występujące w przyrodzie wyjątkowo rzadko, jedyną znaną istotą ,która bączkuje jest Katarzyna „Bączek” Jastrzębska zwana też księżniczką RPG-owej. Trudno opisać bączkowania dokładnie ,jest mieszanina tańca ,śpiewu, wyjątkowej urody i uroku osobistego Bączka, wiąże się też nieodłącznie z wchodzeniem Kasi na najwyższe możliwe miejsce znajdujące się w zasięgu wzroku. Efektem bączkowania jest wprawianie w zachwyt i doskonały nastrój płci przeciwnej. Zdarzają się jednak reakcję bardziej skrajne np. tańczenie na stołach, a nawet bieganie po dachach budynków czy drzewach – wszystko to oczywiście aby Bączkowi zaimponować.
**nekrofil RPG-owy gatunek wymierający ,jego przedstawiciele grają ,prowadzą, a nawet piszą scenariusze do takich systemów jak :MERP,Aphalon,KC itp. Znani przedstawicie gatunku to Savarian i Gary.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
Tęcza(BHZR)
Pała nie topór
Pała nie topór
Posty: 17
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:16
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Toporiada 2010 WRAŻENIA

Post autor: Tęcza(BHZR) »

Znalazłem chwilę spokoju, a zatem...

Na wstępie chciał bym bardzo podziękować organizatorom za spełnianie naszych dziwacznych zachcianek i wielką pomoc tj. świeża słoma w dużej ilości (ostatnio to rzadkość na imprezach rekonstrukcyjnych), oraz transport ciężkiego sprzętu w tą i z powrotem. Dzięki temu mogliśmy w pełni rozstawić się naszym obozem.

Ostatni raz na Topo byłem w 2007 roku, a od tego czasu cholernie dużo się zmieniło, przez to odczułem jak wiele straciłem przez te 2 ostatnie lata. Nowe miejsce, nowe twarze, obozy tematyczne, obfitość punktów programu i mnogość sesji. Mógł bym rzec, że chwilami czułem się jak jakiś nowicjusz, który przybył pierwszy raz na Toporiadę.
Ogólnie rzecz biorąc podobało się i mojej piękniejszej połówce też, mamy nadzieję, że odwiedzimy Was za rok.
Super, że mieliśmy publikę podczas naszego pokazu i chętnych do konkursu artyleryjskiego. Dzięki Wam warto było przybyć w pełni uzbrojonym.
Pozdrowienia i podziękowania ślemy dla Wszystkich z którymi udało się spotkać i pogadać, a w szczególności Pigmejowi za częste odwiedziny i ciekawe dyskusje przy ognisku, oraz dla Krakowiaków z Pospolitego Ruszenia za wspólne obozowanie.
Od "Małej" podziękowania dla Smoka Wolskiego za możliwość gry w Dzikie Pola pomimo tego, że sesja była przygotowana tylko dla facetów.
Grzybek pisze: - Braci Herbowej, dzięki której po raz pierwszy miałam okazję strzelić z moździerza (bo to był moździerz, prawda?) i przekonać się, jak fajnie jest coś wysadzać (nawet jeśli tylko krzaki)
Tak to jest moździerz zwany Łokietkiem ;)
Awatar użytkownika
Bączek
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 603
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:03

Re: Toporiada 2010 WRAŻENIA

Post autor: Bączek »

Myślę, że i moje siły zostały już wystarczająco zregenerowane, by móc stworzyć dłuższą wypowiedź. Tylko od czego tu zacząć...

Dziękuje koordynatorom za zaufanie i powierzenie, już po raz drugi, odpowiedzialności nad jedną z sekcji. Dziękuję zwłaszcza Tobie, Jankosiu, za wsparcie i pomoc, bo bez Twojej cennej rady i skrupulatnych wskazówek, nie osiągnęlibyśmy takich efektów. Chociaż mógłbyś przestać spamować już moją szkrzynkę ;) . Minął ponad tydzień od Toporiady,a ja nadal dostaje maile (wtf? ;) ).

Dziękuję mojej sekcji za pierwszorzędne wywiązywanie się ze wszystkich zadań. Mam na myśli tutaj : Gerbera, HotShota, Huntera, Amelkę, Phishy, Sidiana, Rusałkę, a także Tysię , która wyraziła chęć wspierania nas, ale niestety problemy zdrowotne nie pozwoliły jej na to. Podziękowania należą się też Ryjkowi, który również miał wkład w nasz sukces ;).

Dziękuje koordynatorom (torom! torom!) i organizatorom za współpracę. Wyśmienicie pracowało się w takim gronie. Odpowiedni ludzie na odpowiednim miejscu :!: Nigdy nie widziałam tyle cierpliwości, co w oczach Ślimaka gdy, i tak nie mając już chwili spokoju, dowiadywał się o kolejnym problemie albo kiedy Gasin znowu dostawał informację , że jakiś kierowca nie stawi się na dyżur. Nie zapomnę tego uczucia przerażenia, gdy na moment rzuciłam okiem na Jankosia skrzynkę mailową. Ten ogrom wiadomości niosący ze sobą niezliczoną ilość spraw - poradzić sobie z czymś takim to nie lada wyczyn. Sąsiedzie, strasznie podobały mi się Twoje uprzejme powitania i pożegnania, które wykrzykiwałeś przez megafon :D . Naprawdę miło wyłapywało się Twój głos, płynący gdzieś z oddali :P. Wiem, że są inne sprawy godne uwagi, ale ja musiałam koniecznie o tym wspomnieć. Oluś, to jak ogarnęłaś ten chaos, zwany niekiedy sklepikiem... - chylę czoło. Przy okazji dziękuję Tobie i wszystkim ekspedientom za to, że tak szybko i sprawnie mnie obsługiwali ;). Wielki Skarbniku Toporowy - dziękuję, że podczas konwentu otrzymywałam od Ciebie pomoc w każdej sprawie. Wisiu i Mardocku - jeśli chodzi o Wasze rozpoczęcie... brak słów... Zdarłam głos na tych piosenkach, ale dalej je będę śpiewać :!: Niech cały świat o tym usłyszy :!: :D Jak dla mnie najlepsze rozpoczęcie w historii Toporiady (słyszałam, że miał tutaj wkład pewien osobnik, którego nienawidzimy... Prozac, jak mogłeś? starasz się wzbudzić w nas sympatię ? :P ). k8, dziękuję , że wziąłeś na siebie dyżur, którego nie musiałeś . Pozwoliło mi to obejrzeć "Kalambury Toporowe" (swoją drogą, zacny projekt ;) ).
Ale i tak, Vivat Jankoś! Vivat Ślimak! To Wy sprawiliście, że Toporiada miała taki, a nie inny kształt i to do Was głównie podziękowania winny być kierowane !

Jeszcze kilka podziękowań ;) w stronę:
- Pauli, która przygarnęła mnie i Olę w środową noc do swego namiotu
- Oli, za to , że po raz kolejny cieszyła mnie swoją obecnością na Toporiadzie, była najlepszą współmieszkanką namiotu i jest po prostu cudowna :!:
- Badi, Rudej, Aćce, Soni - nie wiedziałam, że wspólny posiłek może sprawić tyle radośc
- mamy k8 i Xariona - to, co Pani zdziałała z obiadami i kuchnią to po prostu magia :!:
- Prezesowi FGK za plakietkę "Pani Prezes FGK" (niach niach niach niach :twisted: ).
- FGK za to, że nie spał, tylko gnoił :!:
- Orczemu Obozowi za Gałę - wspaniała idea, doskonałe wykonanie, wciągająca lektura :D
- Obozowi Gitów, za to, że powstał ;)
- Tęczy i Badi za wizytę na tomaszowskiej izbie przyjęć (brzmi groźnie, ale w rzeczywistości nie było tak źle ;) )
- Faraiowi i Cinkowi, którzy wciągnęli mnie do swojej złodziejskiej szajki
- Prozacowi za dobrą zabawę przy tworzeniu trailera
- wszystkim ludziom, z którymi miałam okazję bawić się każdego dnia i każdej nocy, zwłaszcza tym, którzy wytrwali do samego końca (impreza w namiocie, po burzowym wieczorze : Wiedźma, ByBus, Boin, Tęcza i śpiący Prozac oraz te wszytskie żarty i żarciki - bezcenne :D :!: )

Jeśli kogoś ominęłam w swoich podziękowaniach - najmocniej przepraszam. Jak tylko mi się coś przypomni, będę starała się aktualizować post.

Miło czyta się wypowiedzi innych uczestników. To napawa energią na przyszły rok. Poza tym, gdyby tylu wspaniałych ludzi nie przyjechało, nie byłoby tak wspaniałego konwentu. Dziękuję, że byliście Wszyscy :!: :)
Jankoś pisze: *bączkowanie – jest to zjawisko występujące w przyrodzie wyjątkowo rzadko, jedyną znaną istotą ,która bączkuje jest Katarzyna „Bączek” Jastrzębska zwana też księżniczką RPG-owej. Trudno opisać bączkowania dokładnie ,jest mieszanina tańca ,śpiewu, wyjątkowej urody i uroku osobistego Bączka, wiąże się też nieodłącznie z wchodzeniem Kasi na najwyższe możliwe miejsce znajdujące się w zasięgu wzroku. Efektem bączkowania jest wprawianie w zachwyt i doskonały nastrój płci przeciwnej. Zdarzają się jednak reakcję bardziej skrajne np. tańczenie na stołach, a nawet bieganie po dachach budynków czy drzewach – wszystko to oczywiście aby Bączkowi zaimponować.
Chociaż nie zgodzę się w pełni z tą definicją, zastanawia mnie fakt, iż moje zachowanie da się ująć w jakiekolwiek słowa. Myślałam, że "bączkowanie" mówi samo za siebie ;) .
Joe pisze:
Bączek - ja tak naprawdę spałem ;)
Wiem, że spałeś, bo mówiłeś dziwne rzeczy,a takie herezje to tylko przez sen da się wypowiedzieć ! ;)
Człowiek-Namiot pisze: dis dla Sekreta i Bączka, co mnie porzucili śpiącego, jak odciąłem na zakończeniu i nie szukali, choć jako jedyny miałem rejestrację na namiocie
oj tam , oj tam... przynajmniej rano wstałeś rzeźki i wypoczęty . Lepiej podziękuj tym, którzy doprowadzili Ciebie do takiego stanu :P
Awatar użytkownika
cybul
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 29
Rejestracja: 06 wrz 2008, 16:44
Lokalizacja: Białobrzegi
Kontakt:

Re: Toporiada 2010 WRAŻENIA

Post autor: cybul »

Jankes Napisał:

Jak za pewnie zauważyliście w organizowanie TOPORIADY powoli włączamy wszystkich zaproszonych i to jest nasz sposób na dobry konwent, tak wiec pretensje o ilość atrakcji kierować również do samych siebie.
PS Szczególne pozdrowienia do ekipy z Białobrzegów, która od paru lat jest z nami i mam nadzieje świetnie się bawi na każdej TOPORIADZIE mimo pewnych niedociągnięć z naszej strony.
Pozdrawiam chyba Cybula z którym rozmawiałem przy nalewce na zakończenie konwentu, mam nadzieje do zobaczenia za rok.


Tak Ze mną. Gaworzyliśmy chwilkę ((ps daj znać czy wysyłkowo można tej nalewki zamówić..((w jakich ilościach i cenie) Tak ze 2 literki bym Zamówił((ewentualnie jak cena spora to może litr ale to minimum. U nas na sesyjce działkowo-leśno-eRPeGowej znalazłaby miejsce wśród hymnu o Dobrej wiśni.. . ))).

Ja akurat nie narzekałem na brak A raczej na nadmiar bo zazwyczaj kilka ciekawych rzeczy się działy na raz a ja jeszcze nie umiem się rozszczepiać by być w kilku miejscach jednocześnie. ((troszkę za bardzo się wczułem i za często grałem omijając kilka ciekawych atrakcji)) ale liczę że za rok jakoś to sobie odbije.\

Jankes musimy za rok nieco dłużej pogadać.
Chyba że coś będziecie organizować wcześniej (jak coś Czekamy na info))
Napis w szkolnej toalecie:
Olej system - sraj przez okno.
Awatar użytkownika
Jankes
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 986
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:35
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Toporiada 2010 WRAŻENIA

Post autor: Jankes »

Niestety nalewki są tylko do konsumpcji na Toporiadzie albo innym zaprzyjaźnionym konwencie, a że sami je robimy nie mają ceny. Cybul mam nadzieję, że za rok razem porozmawiamy przy nalewce.
Nikt nie jest doskonały.
ODPOWIEDZ