Zwiastun tegorocznej Toporiady

Po orczymy!
Awatar użytkownika
Rijel
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1611
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:02
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Zwiastun tegorocznej Toporiady

Post autor: Rijel »

Phishy pisze:Mam wrażenie, że nieco na odwal się, byle by było.
Nie rozumiem, to Twoja kolejna Toporiada, znasz stąd wielu ludzi. Dlaczego myślisz, że istnieje jakikolwiek przymus (nawet wewnętrzny autora) zrobienia zwiastunu? To zawsze była zabawa, która w miarę obecnych sił, chęci, możliwości i pomysłów przeradzała się w coś konkretnego. Moment w którym narodziłby się tego typu przymus, nie spowodowałby zrobienia czegoś na odwal się, ale sprawiłby, że zwiastun nie ukazałby się w ogóle.
Gdy nadejdzie dzień sądu najładniejszy z najładniejszych przyzwie zapomnianych. W lewą dłoń weźmie on magiczne figury, w prawicy będzie dzierżył księgę złą i słowami swymi sprawi że klan bez nazwy z popiołów powstanie.
Awatar użytkownika
Phishy
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 135
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:14

Re: Zwiastun tegorocznej Toporiady

Post autor: Phishy »

Rijel pisze:
Phishy pisze:Mam wrażenie, że nieco na odwal się, byle by było.
Nie rozumiem, to Twoja kolejna Toporiada, znasz stąd wielu ludzi. Dlaczego myślisz, że istnieje jakikolwiek przymus (nawet wewnętrzny autora) zrobienia zwiastunu? To zawsze była zabawa, która w miarę obecnych sił, chęci, możliwości i pomysłów przeradzała się w coś konkretnego. Moment w którym narodziłby się tego typu przymus, nie spowodowałby zrobienia czegoś na odwal się, ale sprawiłby, że zwiastun nie ukazałby się w ogóle.
Ryjku, nie rozumiem argumentu "to nie twoja pierwsza Toporiada" - jak to się ma do tego, że filmik mi się po prostu nie podoba. Widać na nim, że osoby występujące dobrze się bawią, no ale - nic poza tym. Stąd moje wrażenie, że bardziej zrobione było "for fun" niż jako faktyczny film reklamowy. Oceniam jako widz i osoba, która widziała wcześniejsze "dzieła".
Czy jeśli mi się nie podoba, to mam siedzieć cicho i klaskać, kiedy król jest nagi?
Liczba graczy. Nie ilość. Na mój ogon! <><
Awatar użytkownika
Cadogan
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 237
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:06
Lokalizacja: Wawa

Re: Zwiastun tegorocznej Toporiady

Post autor: Cadogan »

Wartość filmiku jako materiału reklamowego jest rzeczywiście znikoma, jeśli oceniać go bez odniesienia do Toporiady i poprzednich filmów.
Jednak ponieważ film pojawił się w przeddzień Toporiady, można wywnioskować, że nie miał reklamować konwentu w tym roku. Natomiast wartość emocjonalną może mieć dla wielu całkiem sporą, a w połączeniu z resztą filmików do reklamowania następnych Toporiad (choćby na innych konwentach) nadaje się imo dobrze.
Jędrzej "Cadogan" Maciejczyk - Toporowy Przyjaciel
Awatar użytkownika
Rijel
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1611
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:02
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Zwiastun tegorocznej Toporiady

Post autor: Rijel »

Phishy pisze:
Rijel pisze:Ryjku, nie rozumiem argumentu "to nie twoja pierwsza Toporiada" - jak to się ma do tego, że filmik mi się po prostu nie podoba.
Argument ten miał pokazać, że nas znasz, więc powinnaś wiedzieć, że tak jak napisał Cado, zwiastuny nie mają funkcji marketingowej.
Gdy nadejdzie dzień sądu najładniejszy z najładniejszych przyzwie zapomnianych. W lewą dłoń weźmie on magiczne figury, w prawicy będzie dzierżył księgę złą i słowami swymi sprawi że klan bez nazwy z popiołów powstanie.
Diabeł

Re: Zwiastun tegorocznej Toporiady

Post autor: Diabeł »

Rijel pisze:
Phishy pisze:
Rijel pisze:Ryjku, nie rozumiem argumentu "to nie twoja pierwsza Toporiada" - jak to się ma do tego, że filmik mi się po prostu nie podoba.
Argument ten miał pokazać, że nas znasz, więc powinnaś wiedzieć, że tak jak napisał Cado, zwiastuny nie mają funkcji marketingowej.
Więc ja jako osoba która przed konwentem was nie znała, też uważam że filmik jest na odwal się. I nie zachęca w żaden sposób. A filmik jak byk jest nazwany zwiastunem. A jaki cel ma taki trailer? ;)
Awatar użytkownika
Phishy
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 135
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:14

Re: Zwiastun tegorocznej Toporiady

Post autor: Phishy »

A "przyjedźcie na Toporiadę" to hasło ma oznaczać co? ;)
Dla mnie możecie teraz definiować jak chcecie takie filmiki, nie zmienia to faktu, że zostanę zakrzyczana, bo nie podpisuję się pod "Jak zwykle genialna!" (ze strony głównej o filmiku jako zapowiedzi konwentu).
Zdania nie zmienię, filmik nadal dla mnie jest taki sobie, hermetyczny i nie oddający klimatu konwentu. Bardziej podobało mi się to coś z otwarcia (chociaż gdyby Suja mi nie wyjasnił historii piosenek, to pewnie bym mało zrozumiała).
EOT z mojej strony.
Liczba graczy. Nie ilość. Na mój ogon! <><
Awatar użytkownika
Rijel
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1611
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:02
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Zwiastun tegorocznej Toporiady

Post autor: Rijel »

Naszej i jednak części osób (bo takie sygnały również do nas dochodziły) zabawy :) . Specjalnie zacytowałem tylko część wypowiedzi Phishy. Nie przyczepiłem się do opinii na temat filmu, tylko do stwierdzenia, że był zrobiony na odwal się.
Phishy pisze:A "przyjedźcie na Toporiadę" to hasło ma oznaczać co? ;)
Tradycja (vide zwiastun z 2005). Niby kogo mielibyśmy przekonać na dwa dni przed rozpoczęciem?
Phishy pisze:EOT z mojej strony.
wow
Gdy nadejdzie dzień sądu najładniejszy z najładniejszych przyzwie zapomnianych. W lewą dłoń weźmie on magiczne figury, w prawicy będzie dzierżył księgę złą i słowami swymi sprawi że klan bez nazwy z popiołów powstanie.
Awatar użytkownika
Duqlazul / Seweryn
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 21
Rejestracja: 15 sie 2010, 15:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Zwiastun tegorocznej Toporiady

Post autor: Duqlazul / Seweryn »

Może jestem świeży i nie mam za bardzo co sie wypowiadać, jednak zgadzam się z phishy. moim zdaniem filmik nie oddaje zaje****ości konwentu. Są też sprawy "puszczania" niektórych barely legal lub nawet not yet na topo - nie wiem po co tyle kadrów z kimś palącym fajki itp - wiecie, ze niektórym matkom nie da sięprzetłumaczyć "już jestem dorosły". ja nie mam tego problemu, bo mam po prostu wyje**ne na to, co moja chciałaby mi zabronić, mimo żę z nią wciąż mieszkam, jednak długo musiałem znosić jej marudzenia jak zobaczyła sobie pod moją nieobecność zwiastun. Poza tym, sam miałem niesmak po obejrzeniu filmiku - bo powiedzcie sobie sami, poza kilkoma kadrami, to mało ma wspólnego z toporiadą. Po krótkim namyśle w sumie ma moja wypowiedź sporą wartość - bo jestem nowy, pierwszy raz pojechałem, a obejrzałem zwiastun juz po topo po raz pierwszy, i chyba bym się mocno zastanawiał tym filmem.

PS. Za to sam montaż bardzo super, Prozac się spisał.
PS2. Kadry z orkusami były epic, no i ta rozbrajająca dziewczynka na końcu ;p Tylko że ilość alkoholu i fajek na filmie dawała raczej skojarzenia z jakimiś prelekcjami policyjnymi. No bo gdyby wyciac reminescencje, no to skrety/fajki, alko i ludzie nieobecni wzrokiem xD

Z góry przepraszam, oburzenia zgłaszać do wyjaśnienia!
GG - 716146
Awatar użytkownika
Yagarn
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 71
Rejestracja: 06 wrz 2008, 11:44

Re: Zwiastun tegorocznej Toporiady

Post autor: Yagarn »

Nie czaicie beki i tyle na ten temat.

Bo lubie!
Awatar użytkownika
Olynka Badi
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 754
Rejestracja: 13 wrz 2008, 09:48
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/HollyŁódź

Re: Zwiastun tegorocznej Toporiady

Post autor: Olynka Badi »

Bezczelnie powiem, że zwiastun był kręcony dla Toporów jako pamiątka, a nie jako film reklamujący Toporiadę, bo póki co uznaliśmy zgodnie, że Toporiada sama się najlepiej reklamuje. Teoria pełnego chaosu jak dla mnie dobra, niepowalająca, ale cieszę się, że zwiastun ma właśnie taką formę. Zrozumiałą w sumie tylko dla Toporów... Wybaczcie, że nie nakręciliśmy prelekcji o tym jak przekonać rodzica o tym, by puścił dziecko na konwent...
Ooł :)
P.S. Nie pozwólcie swoim dzieciom grać w RPGie. RPGi pacą umys rzekł pamiętnie kiedyś Wisiu.
"Ten prezydent o nazwisku Komorowski pewnie rozzłościłby się, gdyby się dowiedział, że jest taki obywatel najniższej kategorii, który pisze, szanując zasady ortografii."
ODPOWIEDZ