Larp Dzikie Pola

Po orczymy!
Greg
Pała nie topór
Pała nie topór
Posty: 19
Rejestracja: 10 sie 2009, 12:57

Larp Dzikie Pola

Post autor: Greg »

Witam wszystkich,
mam kilka pytań związanego z tym larpem:
-czy jest to larp główny (tak jak zeszłoroczny larp ala warhammer)
-domyślał się że duża część gości może mieć problem ze znalezieniem/zrobieniem odpowiedniego stroju (a to nie jest porytkonowy larp J. Komudy z kilkoma osobami na którym sam zadbał o stroje; również nie da rady zrobić stroju według porad M. Mochockiego - 2000zł), tak więc miło byłoby usłyszeć jakieś porad odnośnie przygotowań

PS Jankoś: Nie dostałem żadnego maila z newsami, ale po prostu kopiuję je z waszej stronki, wiec chyba nie ma problemu?
Awatar użytkownika
Tomasz Smok Wolski
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 215
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:30
Lokalizacja: Piastów

Re: Larp Dzikie Pola

Post autor: Tomasz Smok Wolski »

Larp będzie raczej dostosowany do ekipy a nie ekipa do Larpa ;)

Do DP Laprowania wystarczy koszula lniana i portki kozackie o co nie jest trudno i zamknąć się może w kosztach nawet 80zł z matriałem i szyciem ;)
Jakby co ze swej strony będę miał choćby 1 żupan więcej jakieś inne elementy stroju uzbrojenia do użyczenia też się pewnie znajdą ;)

A licząc np po 20zł za metr materiału to normalna osoba może się w całym stroju zmieścić po niżej 200zł - koszula - żupan- spodnie - forma letnia lniana

Ja obecnie sobie taki zestaw szyję choć mnie oczywista ze względów na gabaryty wyniesie więcej.
Czołem biję będąc w tak zacnym gronie RPG-owym.
Jeno trza mi uważać na ostrza coby się nie pozacinać.
Oj pohulamy My pohulamy, na Dzikich Polach i w krwi pohańca zamoczym Topory
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5228
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Larp Dzikie Pola

Post autor: Jankoś »

Tak to jest główny LARP ,z tą różnicą ,że będzie odbywał się w piątek, anie w czwartek.
Co do strojów to z tego co się orientuję to strój jest mile widziany ,ale nie jest konieczny żeby wziąć udział w LARPie.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
Phishy
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 135
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:14

Re: Larp Dzikie Pola

Post autor: Phishy »

Kusi mnie ten larp, kusi. Tylko skąd ja jakiś habit wytrzasnę? ;)
Liczba graczy. Nie ilość. Na mój ogon! <><
Awatar użytkownika
^sadam
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 795
Rejestracja: 05 wrz 2008, 15:20
Lokalizacja: Ułan Bator!
Kontakt:

Re: Larp Dzikie Pola

Post autor: ^sadam »

Dwa worki na ziemniaki i do przodu :P!
Obrazek
Awatar użytkownika
Przemas
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 211
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:22
Lokalizacja: Miasto kwarciane Rawa

Re: Larp Dzikie Pola

Post autor: Przemas »

Sadi tak to klechy chodziły. O ile mnie pamięc nie myli to zakony żebracze :)
Niemiec Moskal Nie Osiędzie,
Gdy Jąwszy Pałasza,
Hasłem Wszystkich Zgoda Będzie
I Ojczyzna Nasza.
Awatar użytkownika
^sadam
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 795
Rejestracja: 05 wrz 2008, 15:20
Lokalizacja: Ułan Bator!
Kontakt:

Re: Larp Dzikie Pola

Post autor: ^sadam »

Nie wnikam w historię. Po prostu widziałem jakąś stronę kiedyś, na której pokazano jak uszyć z materiałów po workach całkiem przyzwoity habit (+kaptur) :P.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mardock
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 515
Rejestracja: 06 wrz 2008, 15:49

Re: Larp Dzikie Pola

Post autor: Mardock »

Czy koniecznym jest przebranie się?
O o!
Awatar użytkownika
^sadam
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 795
Rejestracja: 05 wrz 2008, 15:20
Lokalizacja: Ułan Bator!
Kontakt:

Re: Larp Dzikie Pola

Post autor: ^sadam »

Jankoś pisze:...strój jest mile widziany ,ale nie jest konieczny żeby wziąć udział w LARPie.

Proszę :).


Ja sądzę, że LARP w klimacie DP to nie jest najlepszy pomysł. Dosyć specyficzny to system i nie każdy się w tym może odnaleźć. Gro osób pewnie by coś bardziej ogólnego wolało, ale ok, też się w to pobawię, zobaczymy jak wyjdzie :). Z tego co wiem, to pomysł Michała Mochockiego i Artuta, więc może nie będzie tak źle. Mam nadzieję, że będzie mniej zamieszania jak rok temu, a i gracze będą respektować zasady i nie uskuteczniać samowolki :).
Obrazek
MMochocki
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 24
Rejestracja: 10 sie 2009, 22:14

Re: Larp Dzikie Pola

Post autor: MMochocki »

Witajcie

Kostium nie jest konieczny. Zachęcam, oczywiście, do sprawienia sobie czegoś "na kształt", ale będzie to LARP raczej masowy i trudno oczekiwać, że przy tej liczbie grających przebrani będą wszyscy. Dla tych, którym się chce, oto garść porad:

Strój kozacki (myśląc o Kozakach, liczę zwłaszcza na ekipę z obozu orków) - wystarczą luźne, obszerne portki na kształt hajdawerów i płócienna koszula, albo i goła klata dla upału. Takie niby-ukraińskie, niby-wiejskie haftowane koszule bywają po kilka złotych na targowiskach czy w sklepach z używanymi ciuchami. Mogą być dodatki typu baranie czy wojłokowe czapki. U kobiet takaż sama koszula (albo długa koszula nocna jako giezło) i długa spódnica.

Strój duchowny - workowaty habit z kapturem lub bez, albo coś w stylu sutanny. Ewentualnie jakakolwiek długa, powłóczysta szata z innych larpów.

Strój szlachecki męski - jeśli nie masz skąd zdobyć żupana, od biedy ujdzie szlafrok przepasany szalikiem. Byle nie był to babski szlafrok w różyczki, bo to już chyba ponad larpową tolerancję. Gładki, błyszczący szlafrok ujdzie. Także mile widziana czapka obszyta futerkiem.

Strój szlachecki damski - długa spódnica, koszula płócienna (albo znów: koszula nocna jako giezło), a na koszulę albo jakiś staroświecki żakiecik, albo gorsecik bez rękawów. Mile widziana czapka szlachecka albo biały, płócienny czepek. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby niewiasty wystąpiły w stroju męskim; w realiach obozowych nie było to nic dziwnego.
ODPOWIEDZ