Goście na Toporiadzie

Po orczymy!
Awatar użytkownika
Cadogan
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 237
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:06
Lokalizacja: Wawa

Goście na Toporiadzie

Post autor: Cadogan »

Proponuję, tak samo jak w zeszłym roku, zastanowić się, jakich gości specjalnych zaprosimy w tym roku. Zakładam, że wszystkie osoby, które już Toporiadę odwiedziły są zapraszane automatycznie, dlatego chciałbym aby w tym wątku proponowane były osoby, które nie miały doznały jeszcze tego szczęścia :lol:

Osobiście proponuję:
- Artur 'Garnek' Ganszyniec: garnek@wolsung.pl
- Maciej 'lucek' Sabat: lucek@wolsung.pl

Są to autorzy nowego systemu RPG, Wolsunga (http://www.wolsung.pl/page/2009/05/proj ... kompendium), z którymi część z nas miała styczność na Zjavie. U Garnka miałem przyjemność zagrać sesję wolsungową i ponakłaniać go nieco do przyjazdu na Toporiadę. Zarówno system jest bardzo ciekawy, jak i powyżsi panowie zacni nad wyraz.

Co o tym sądzicie? Kogo proponujecie zaprosić?
Jędrzej "Cadogan" Maciejczyk - Toporowy Przyjaciel
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5229
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Goście na Toporiadzie

Post autor: Jankoś »

Z Luckiem znam się dobrze, był zaproszony zresztą w zezszłym roku ,ale nie mógł dojechać.
Generalnie chciałbym zaprosić kogoś kto będzie w stanie kompetentnie opowiedzieć o Wolsungu i go poprowadzić, a więc pewnie ktoś z Kuźni Gier.
Z autorów gier na pewno ktoś z Portalu ,po Zjavie jest wreszcie na to realna szansa.
Z pisarzy ponowimy zaproszenie do Andrzeja Pilipiuka i Jacka Piekary.
W zeszłym roku zbyt późno były znane termin i szczegóły konwentu i zaproszenia otrzymali za późno.
Poza tym zapewne Ci goście co w roku ubiegłym.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
Olynka Badi
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 754
Rejestracja: 13 wrz 2008, 09:48
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/HollyŁódź

Re: Goście na Toporiadzie

Post autor: Olynka Badi »

Jankosiu jak wyląduje znowu na prelekcji u Jabłońskiego, to już nikt mnie nie zmusi, żebym tam zostałam. Dialogi, które okazywały się monologami, mimo całego szacunku z tym panem również będę starała się pominąć.
Pilipiuk i Piekara jak najbardziej na tak. Ktoś z Kuźni gier oczywiście też. No i wiadomo, że goście z wcześniejszych edycji są już stałymi bywalcami :]
"Ten prezydent o nazwisku Komorowski pewnie rozzłościłby się, gdyby się dowiedział, że jest taki obywatel najniższej kategorii, który pisze, szanując zasady ortografii."
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5229
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Goście na Toporiadzie

Post autor: Jankoś »

Nieprecyzyjnie się wyraziłem ,mówiąc o gościach z poprzednich edycji raczej nie miałem na myśli Witka Jabłońskiego, raczej o naszych DzikoPolowych znajomych i przyjaciołach.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
^sadam
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 795
Rejestracja: 05 wrz 2008, 15:20
Lokalizacja: Ułan Bator!
Kontakt:

Re: Goście na Toporiadzie

Post autor: ^sadam »

Jankoś pisze:Generalnie chciałbym zaprosić kogoś kto będzie w stanie kompetentnie opowiedzieć o Wolsungu i go poprowadzić
Jeśli chodzi o Wolsunga, to mamy takiego eksperta - Nurgling. Zarówno jeśli chodzi o obrazowe przedstawienie Świata i mechaniki, jak i o poprowadzenie porządnej, jednostrzałowej sesji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5229
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Goście na Toporiadzie

Post autor: Jankoś »

Owszem ,ale miło by było gdyby pojawiłsię ktoś związany z tworzeniem systemu.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
Sekret
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 613
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:46
Lokalizacja: ŁDZ

Re: Goście na Toporiadzie

Post autor: Sekret »

Hubercie zaproś w końcu kogoś z Portala ( jest ich kilku, może by chociaż jeden przyjechał - Trzewiczek, Oracz, Szyma, Blacha)!!! Prosze Cię. To są prawdziwi ojcowie RPG w Polsce, to są ludzie, którzy stworzyli takie cuda jak: "Władca zimy", "Monastyr", "Neuroshima". O naszym, polskim, mrocznym, spaczonym i tym samym wspaniałym, wywodzącym się z "Jesiennej Gawędy" WFRP już nawet nie wspominam. Mimo całego szacunku dla wszystkich innych polskich autorów, to ja bym chciał w końcu posłuchać ludzi, którzy wg. mnie stworzyli rzeczy fundamentalne w polskim światku RPG. I wybaczcie, ale uważam, że taki Wolsung nigdy im nie dorówna. To oczywiście moje mocno subiektywne zdanie.

PS. I może jeszcze spróbować zaprosić jakiś twórców ostatnich hitów, np. autora Klanarchii?
Podpisy są fajne, więc mam i ja. :P
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5229
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Goście na Toporiadzie

Post autor: Jankoś »

Jak pisałem jest duża szansa na Portal po Zjavie kiedy to zaprosili Nas i podziękowali za promowanie ich systemu poprzez prelekcje i konkursy na różnych konwentach.
Mam nadzieję ,że Multidej czyli Rafał Szyma dotrzyma słowa i przyjedzie.

Co do autorów Klanarchii to byli zapraszani w zeszłym roku i generalnie temat olali nawet nie racząc odpisać(Furiath) więc raczej w tym roku dam sobie spokój.
Chyba ,że ma ktoś jakieś dojście prwatne.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
Cadogan
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 237
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:06
Lokalizacja: Wawa

Re: Goście na Toporiadzie

Post autor: Cadogan »

Toporiada za dwa tygodnie, więc może dałoby się przedstawić jakąś krótką (albo dłuższą, nie pogniewam się ;) ) listę osób, które odpowiedziały na zaproszenia, a nie zostały wymienione na stronie głównej. Oczywiście jeśli są takowe.
Jędrzej "Cadogan" Maciejczyk - Toporowy Przyjaciel
ODPOWIEDZ