Sesje dla początkujących

Po orczymy!
Awatar użytkownika
Mardock
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 515
Rejestracja: 06 wrz 2008, 15:49

Re: Sesje dla początkujących

Post autor: Mardock »

Rafał a nie lepiej poprowadzić im WFRP z prostą mechaniką?KC mogą ich przytłoczyć swoją...Oczywiście Ty prowadzisz,Ty wybierasz ;)
O o!
Gary
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 92
Rejestracja: 06 wrz 2008, 14:11

Re: Sesje dla początkujących

Post autor: Gary »

Mardoczku wiesz dla mnie to i Młotek może być mi to bez różnicy>Zaś co do KC to ja jade na swojej mechanice znacznie uproszczonej a postacie będę miał gotowe do wyboru bez względu na system.Według mnie lepiej pójdzie mi z klimatem świata i wszelkimi opisami w Kryształach bo je lepiej znam tak mi się wydaje nieskromnie jednak zastanowię się nad Młotkiem i chyba przygotuję jedno i drugie bo przygody mam własnego autorstwa i bez problemu przekonwersuje je na jeden lub drugi system.Wyjaśniłem tyle ile umiem w tej kwestii a wniosek jest wszak prosty JA KOCHAM KRYSZTAŁY CZASU ;) ale Młotek też będzię do wyboru niech decydują sami :twisted:
Awatar użytkownika
Rijel
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1611
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:02
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Sesje dla początkujących

Post autor: Rijel »

I jaka to będzie frajda dla tych świezoupieczonych graczy.
- Jaki był pierwszy system, w który grałeś?
- Kryształy Czasu!
Gdy nadejdzie dzień sądu najładniejszy z najładniejszych przyzwie zapomnianych. W lewą dłoń weźmie on magiczne figury, w prawicy będzie dzierżył księgę złą i słowami swymi sprawi że klan bez nazwy z popiołów powstanie.
Gary
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 92
Rejestracja: 06 wrz 2008, 14:11

Re: Sesje dla początkujących

Post autor: Gary »

Ryjku to czy im się spodoba zależy od ichniego nastawienia na RPG od MG no i tu może być tak sobie niestety :( bo wirtuozem niestety nie jestem zaś system to tylko dodatek do ogółu.Jednak przyznaję że miło byłoby jeśli kogoś udało by mi się zarazić bakcylem KC
Awatar użytkownika
Phishy
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 135
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:14

Re: Sesje dla początkujących

Post autor: Phishy »

Się wtrącę jako "ciągle młody gracz".
Fajnie by było, żeby MG tych sesji przygotowali NA PIŚMIE nieco danych na temat systemu, który będzie podstawą sesji - wprowadzenie do świata zazwyczaj zajmuje za dużo czasu. Jakieś fakty, główne założenia - wtedy sesję można poprowadzić zaczynając od odpowiedzi na pytania, tworząc postaci itd. Nieco to może upierdliwe, ale sądzę, że ułatwi życie "nowym" (powiedzmy na 2 strony a4 drobnym drukiem ;) - koszta będą mniejsze i zawsze łatwo to wydrukować).

Shila - moim zdaniem, sprawdzasz się jako MG dla młodych :) Sesja, na której byłam w zeszłym roku, jest jedna z najlepszych na jakich byłam w ogóle (choć nie jest to jakiś mega wyznacznik, bo jednak tych sesji mam za mało na koncie:P).
Liczba graczy. Nie ilość. Na mój ogon! <><
Awatar użytkownika
Tęcza
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 830
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:45

Re: Sesje dla początkujących

Post autor: Tęcza »

Podoba mnie się ten pomysł. Myślę, że każdy z MG(dla nowicjuszy) powinien coś takiego napisać. Jeżeli chodzi o ilość to myślę, że każdy napisze tyle ile jego zdaniem napisać należy.
Dziękujemy za dobrą radę. Raz jeszcze powiem, że pomysł mi się bardzo podoba. Szczególnie dlatego, że każdy MG prowadzi na swój sposób, tak samo interpretuje świat systemu i jak wiadomo, trzy sesje w WFRP u trzech Misiów będą miały inny klimat.

A co do Shili to proszę Was wszystkich, nie piszcie już postów w stylu "Shila musisz prowadzić" bo na Tegorocznej Topo Shila prowadzi! Koniec, kropka... ;)
"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Awatar użytkownika
Shila
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 239
Rejestracja: 17 maja 2008, 17:24
Lokalizacja: Katowice

Re: Sesje dla początkujących

Post autor: Shila »

...
Awatar użytkownika
Cadogan
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 237
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:06
Lokalizacja: Wawa

Re: Sesje dla początkujących

Post autor: Cadogan »

Gary- twoje sesje są świetne, pamiętam że to właśnie u ciebie zagrałem pierwszą Toporiadową sesję i bardzo miło ją wspominam, więc miej więcej wiary w siebie ;)

Pragnę was jednocześnie ostrzec, że wzbiera w Piotrkowie wzburzona fala młodych RPGowców. Ile z tego wyjdzie, nie wiem, jednakże jeśli przybędzie choć połowa z tego co się zapowiada, to ilość nowicjuszy może wzrosnąć drastycznie :P Kto na zjavie poznał część nowej ekipy piotrkowskiej... Ten miał przedsmak :twisted:
Jędrzej "Cadogan" Maciejczyk - Toporowy Przyjaciel
Awatar użytkownika
Mardock
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 515
Rejestracja: 06 wrz 2008, 15:49

Re: Sesje dla początkujących

Post autor: Mardock »

Cado oni na pewno będą grać a nie pić?:D:D :twisted: :P :lol:
O o!
Awatar użytkownika
Shila
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 239
Rejestracja: 17 maja 2008, 17:24
Lokalizacja: Katowice

Re: Sesje dla początkujących

Post autor: Shila »

Będąc świadomą swoich obowiązków wobec Stowarzyszenia (:P) poprowadzę sesję dla początkujących.

Ale czy mogę prosić żeby odbyło się to tak samo jak w zeszłym roku? Czyt. miałam ustalony skład jeszcze przed sesją. Bo obecnie już mam kilka osób z zerowym pojęciem, które chciałyby u mnie zagrać a ja chciałabym poprowadzić właśnie im ;) Naprawdę będzie mi o wiele łatwiej...
ODPOWIEDZ