Sesje dla początkujących

Po orczymy!
Awatar użytkownika
Tęcza
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 830
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:45

Sesje dla początkujących

Post autor: Tęcza »

Witam. Ostatnio rozmawiałem z Gerbeerem. Jak większość z Was wie, on i ja prowadzimy na Toporiadzie sesje dla początkujących. Po krótkiej rozmowie dostrzegliśmy pewien problem. Na czym on polega? Już tłumaczę.

Z każdą edycją Toporiady przybywa nowicjuszy, graczy niedoświadczonych, dla których odbywają się te właśnie sesje. Oczywiście żaden z nas nie ma z tym problemu bo to właśnie jest ideą Topo. Problemem jest ilość wspomnianych przeze mnie osób. Myślę, że założenie tego tematu było kwestią czasu.

W tym roku nie miałem z tym problemu bo zapisało się do mnie 5 osób i tej właśnie piątce prowadziłem. Sesja mi się podobała, odgrywanie i myślenie także więc sesyjkę ogólnie uznaję za udaną. Natomiast w roku 2008, w Głuchowie, w pewnym momencie musiałem odmówić przyjęcia graczy do namiotu bo gdybym się zgodził miałbym ich trzynastu(wtedy w namiocie siedziało już jedenaście osób + ja). Nie pamiętam jak w Głuchowie wyglądała sesja Gerbeera ale w 2009 roku z tego co wiem prowadził ośmiu osobom.

Podsumowując. Bardzo fajnie prowadzi mi się te sesje. Co nie zmienia faktu, że trzeba znaleźć jeszcze jednego mistrza gry albo zorganizować w tym czasie jakaś rozrywkę dla "młodych". Moim zdaniem lepiej będzie jeżeli ktoś nowy dołączy do mnie i Gerbiego.

Oczywiście, można poprowadzić sesję dla ośmiu czy dziesięciu osób ale to traci swój klimat. Trzeba też wziąć pod uwagę to, że ktoś kto pierwszy, drugi czy nawet siódmy raz gra w RPG, dopiero zaczyna swoją przygodę ze światem fantasy. Dlatego też, moim zdaniem, na te sesje powinno się zwracać szczególną uwagę. Ja jako niedoświadczony MG nie jestem w stanie poprowadzić sesji dla większej ilości osób tak żeby była ona sesją dobrą.

P.S. Bardzo proszę żeby w tym temacie zgłosił się ktoś kto czuje się na siłach i uważa, że byłby w stanie poprowadzić sesyjkę dla początkujących.

Pozdrawiam.
"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Mag
Ciupozka ch... zbója
Ciupozka ch... zbója
Posty: 150
Rejestracja: 09 sie 2009, 18:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sesje dla początkujących

Post autor: Mag »

To ja się przyznam, że się nad tym zastanawiam, ale nie trzymajcie mnie za słowo dopóki tego oficjalnie nie zgłosze... przede wszystkim muszę zobaczyć czy będę w stanie przygotować odpowiedni scenariusz... ale wstępnie mam pomysł poprowadzenia początkującym przynajmniej raz tej Toporiady
http://asg-yesnomaybe.blogspot.com/
-----
- Co robi elf na goblińskim ognisku?
- Piecze się!
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5228
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Sesje dla początkujących

Post autor: Jankoś »

Przypominam ,że sesje dla początkujących w 2008 i 2009 prowadziła także Shila ,ale warto rzeczywiście powiększyć liczbę takich sesji do czterech.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
Shila
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 239
Rejestracja: 17 maja 2008, 17:24
Lokalizacja: Katowice

Re: Sesje dla początkujących

Post autor: Shila »

Gdzie w 2008 roku także miałam chyba z 7 czy 8 graczy ;)

Jankosiu, czy swoją wypowiedzią sugerujesz, że i w tym roku poprowadzę?

Ja się do tego nie nadaję zwyczajnie.
Awatar użytkownika
Tęcza
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 830
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:45

Re: Sesje dla początkujących

Post autor: Tęcza »

Shila przepraszam za pominięcie ale nie dysponowałem taką wiedzą. :)

Co do nadawania się to nie pitol mi tu głupot. Też tak mówiłem ale prowadzić ktoś musi. Ogólnie brakuje MG na Topo i musisz nam pomóc. Bez wymówek. :) Jak mówi pierwsze RPG-owe przykazanie. "Nigdy nie odwracaj się plecami od Topora w potrzebie" :)

Prowadzisz i już! ;)
"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Awatar użytkownika
Shila
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 239
Rejestracja: 17 maja 2008, 17:24
Lokalizacja: Katowice

Re: Sesje dla początkujących

Post autor: Shila »

Nic się nie stało, Tęczo ;)

Dwa fragmenty mojej wypowiedzi z dn. 17.08.2009 r., po powrocie z urlopu:
Shila pisze:(i nie, nie poprowadzę za rok :P )
Shila pisze:P.S.2.: Nie prowadzę za rok. Się nie dam.
Nie róbcie mi tego. Proszę, nie namawiajcie mnie na to...

... bo znowu się zgodzę :| Nie umiem Wam odmawiać.
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5228
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Sesje dla początkujących

Post autor: Jankoś »

Shila pisze:Gdzie w 2008 roku także miałam chyba z 7 czy 8 graczy ;)

Jankosiu, czy swoją wypowiedzią sugerujesz, że i w tym roku poprowadzę?

Ja się do tego nie nadaję zwyczajnie.
I to właśnie dlatego ,że się nie nadajesz na każdej edycji właśnie z Twojej sesji pochodzi zwycięzca konkursu na najlepszego początkującego gracza? :D
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
Shila
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 239
Rejestracja: 17 maja 2008, 17:24
Lokalizacja: Katowice

Re: Sesje dla początkujących

Post autor: Shila »

To już kwestia bardzo dobrych, świetnie się zapowiadających i fajnych graczy, a nie prowadzącego MG :P
Po prostu miałam szczęście.
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5228
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Sesje dla początkujących

Post autor: Jankoś »

Kokietka :P
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Gary
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 92
Rejestracja: 06 wrz 2008, 14:11

Re: Sesje dla początkujących

Post autor: Gary »

Ja się zgłaszam cobyk niopierzonym poprowadzić sesyjkę na Topo(jakiś czes temu chyba udało mi się{gasnące świece i horrorowe akcje} a kocham wyzwania) więc popróbuję raz jeszcze.Mój plan przewiduje naturalnie Kryształy Czasu dla początkujących i innej maści chętnych
ODPOWIEDZ