Wrażenia z Toporiady

A co!
Awatar użytkownika
Phishy
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 135
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:14

Re: Wrażenia z Toporiady

Post autor: Phishy »

Na początek będę marudzić - za duży teren! Za dużo ludzi :D Pewnie z połowy nie poznałam.

Cieszy mnie, że drugi raz miałam okazję nawiedzić Toporiadę.
Cieszy mnie, że znów zobaczyłam te same twarze, że ruszyło na konwent swe leniwe dupska tylu allserończyków. Co by nie mówić, dzięki temu serwerowi poznałam szacowne towarzystwo Toporów (i przyległości).
Cieszy mnie, że byłam na pierwszej sesji Atharii, Daszka i Sevalda (tyr! tyr! tyr!).
Będę miło wspominać ognisko, gdzie z rąk mi jedli (nie byle co - dziczyznę, którą wspominał Smok), rozczulające wspominki ze Smokiem "jak to poznaliśmy swoje połówki", picie miodu, Lożę Szyderców (Ness - brzuch mnie bolał przez ciebie!), wiedźmy na kanadyjce wcinające kiełbachę ("teraz ty masz okres, trzymaj").

Rozbroił mnie LARP - chcąc nie chcąc trzeba było w nim uczestniczyć - luby mój chciał z łuku postrzelać, to musiałam tę cholerę skrybę szukać! Znalazłam, zbałamuciłam, zadłużyłam się u karczmarza, ale Sidian postrzelał! I chcieli mnie gwałcić! (czy ktoś jeszcze wątpi w pojemność moich płuc? ;)). No a to przeszukiwanie - Karen: po nocach będzie mi się śniło :P A imć Mochocki na koniec jeszcze w łeb mi dał :)

Uwaga organizacyjna na przyszły rok: opisy sesji i prelekcji miesiąc wcześniej, limit słów, albo molestujemy Margara, żeby było więcej stron ;) Nie będę więcej siedzieć do 3 w nocy w tygodniu! :)

Uściski i ucałowania.

Phishy
Liczba graczy. Nie ilość. Na mój ogon! <><
Awatar użytkownika
Mardock
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 515
Rejestracja: 06 wrz 2008, 15:49

Re: Wrażenia z Toporiady

Post autor: Mardock »

Tarło 2009.

Miejsce-Świetne,aczkolwiek za duże.Brakowało Placu,częstszych spotkań z ludźmi na ścieżkach i ogólnie.Z drugiej strony świetny klimat,super miejsce na Orczy Obus,Pilica,drzewa,las,Przemek.Bezkonfliktowi właściciele dodający smaczku :)

Program-Nie zapoznałem się z nim mocno,gdyż głownie orkowałem,ale te na których byłem przyniosły mi ogrom zabawy :)
[Kraszan dostarczył Orkusom powoda do chwała,dziękować.Moja dziękować tera Ziemek za tolerowanie orkus,i luźne podejście.Bananowi za rozchorować się.To być zemsta za za mało liczba pytań za 6 punktów. :) Prozacowi że doprowadzić mnie na skraj wymiota(po cholera moja gryźć ta wątroba).Emilce i Tysi za to,że kazały mi rysować(i Zawiszy za zaciągnięcie mnie tam)].Jankosiowi i Ślimakowi,za autokompromitację naszego grona.

Ludzie-Tacy jacy być powinni.Świetni.

Tera moja dziękować i pozdrawiać i robić wazelina jak która zasłużyć.

Orczy Obus,że byliśmy,za tarło,beke i za to,że dzięki nasza pojawiać się na Toporiada,moja myśleć tak,nowa tradycja obozów.

Thorstenowi za bycie elfią pipą,za znoszenie szyderstw,szyszek,itd.Ty pokazać,że być elfia pipa z Orcza jaja.

Ekipie z Piotrkowa za Ditrojd.Za rok spodziewam się kontynuacji :D

Michałowi Mochockiemu za robienie tarło z Orczy Obus,za pomoc Thorstenowi,dzięki której zaistniał mini larp,i za całokształt przede wszystkim,tyś być Orczy przyjaciel.Nie muszę chyba pisać,że dla Ali oraz Avril za nasze potoporiadowe tarło w Orczym również :)

Smokowi Bogdan już dziękować,ale moja też podziękować.Za bycie fajnym,przyjaznym gościem,i że zapewnić nasza szaman nietykalność :D

Bogdanowi,że ze mną pił.

Organizatorom-Tu szczególnie k8.Nabiegałeś się,doceniam to :)

Ludziom którzy wkręcili się w Orcze rozrywki,pokazywali podeszwy,robili pompki,przysiady,a szczególnie parze która zjadła pokrzywę :)

Ekipie sklepikowej,ona,wie już za co :D

Kupującym za dowcipy i wszystko inne.

Wszystkim Goblinom za wiele fajnych akcji i,że ich lubię.No i,że mieć sojusza :)

Dziki beż,za wszystkie wymiany szyderstw.

Ekipie znad rzeki za dobre tarło. :)

Panu co pokazać dupa też.

Gasinowi i Dominikowi za zepsucie mi głowy muzyką i za to,że właśnie ćwiczę granie :D

Dominikowi jeszcze za to ,że móc z nim wygrać czelendża,i za ogół :)

No i na końcu Suji,za to,że dać orkom powód do zemsta...

Tarło 2009 dało radę!
Tar!
Ło!
O o!
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Wrażenia z Toporiady

Post autor: Ślimak »

Ave Szatan gospodarzu!

Jako, że w tym roku, na Toporiadzie robiłem w pieluchach oraz byłem członkiem gangu wózkowego, mogę rzucić kilka słów od osoby, będącej poniekąd z boku.

Panie i Panowie - stworzyliśmy, a raczej mimo wszystko stworzyliście, ze względu na mój mizerny tegoroczny wkład, w pełni profesjonalny konwent. Nic to, że zasoby ludzkie w stosunku do programu niewielkie, nic to, że obsuwy czasowe, wszak to nasza tradycja. Atrakcje (które dane mi było zobaczyć) na wysokim poziomie, obsługa wbrew utyskiwaniu Jankosia na wysokim poziomie i biorąc pod uwagę okoliczności (znacznie więcej do ogarnięcia niż w Głuchowie) zdaje się, że organizatorzy bardziej się sprężyli (mimo iż może nie było tego widać).

Wielkie brawa dla wszystkich organizatorów - sprawdziliście się na medal. Koordynatorzy jak co roku - wybuchowa mieszanka tytanicznej pracy i odrobiny nieodpowiedzialności - czyli pełna profeska :) Wielki szacunek dla reszty Toporów - każdy dał coś od siebie.

Nie wydaje się wam, że trochę oschle?

Cóż dla mnie tak właśnie było. Trochę w tym przedsięwzięciu, jak na nasze niewielkie możliwości wielkim, zaginął duch. To byłą najmniej Toporowa z dotychczasowych Toporiad. Dużo nas brakowało, dużo z nas rozlazło się po terenie, dużo poginęło w gąszczu prelekcji i konkursów. Summa summarum brakowało, nie tylko mnie, poczucia wspólnoty oraz tego uczucia, że "RPG to coś naprawdę wyjątkowego, jakby świątecznego". Nie twierdzę, że tegoroczna Toporiada była zła, co to to nie - była bardzo dobra. Chciałbym zwrócić jednak uwagę na fakt, że aktualnie stoimy na rozstajach, i musimy wybrać, gdzie chcemy iść dalej.

Kilka luźnych obserwacji dotyczących tego co dane mi było obejrzeć:

Nie wiedzieć czemu najlepiej przygotowany LARP w historii Toporiady wypadł podobnie do najgorzej przygotowanego LARPa w historii Toporiady - wnioski do wyciągnięcia.

Konkurs Monastyrowy - SMOK! Po prostu zdejmuję czapkę z głowy i chylę czoła. Tym bardziej czułem się niesamowicie dumny, że Kraszan skopał rzyć tak zacnej personie :)

Rozpoczęcie - ja się wzruszyłem nieco, szczególnie gdy zobaczyłem Sąsiada jako Benka po raz wtóry - piękna spinająca cztery lata klamra i otwarte pytanie - co dalej?

Tatarski konkurs dla mądrych inaczej - co najmniej tak dobry jak rok temu jeśli nie lepszy - Paker (a przepraszam Pakera nie było, ale świetny debiut), szacun dla Suji, a zwycięzcom wieczna chwała, byli genialni. Jagu nareszcie pokazał na co go stać, postawa Wojtasa raczej nie była zaskoczeniem więc kadził mu nie będę :P

Orczy obus - jednym zdaniem - w tym roku był lepszy.

Rocznicowy konwent jak dla mnie nieco nostalgiczny. Zza każdego rogu wychylały się zamykające się klamry. Zobaczymy co przyszłość przyniesie, jednak cokolwiek by to nie było już teraz mówię: dziękuję Wam wszystkim, co do jednego, za wspaniałe pięć lat realizacji mojego marzenia. Do zobaczenia za rok :)

P.S. Najmocniej przepraszam Sadama, za nie umieszczenie go w prelekcji - miał być duży epizod, a przez to, że pisałem późno w nocy i zawieruszyła się kartka z Twoimi dokonaniami wyszła straszna dupa. Nawet nie wiesz jak mi przykro.
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Alicja
Pała nie topór
Pała nie topór
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2009, 21:08

Re: Wrażenia z Toporiady

Post autor: Alicja »

Czołem! Krótko : te 3(4?)dni to maaaaaaało.


Dzięki Orgom za Toporiade
Dzięki Orkom za Totem-Potem
Dzięki Wszystkim za przybycie


P.S.
Uwaga! Pomysł dla orczego obozu:przeróbcie pismo GALA na orczą wersję GAŁA :D
MMochocki
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 24
Rejestracja: 10 sie 2009, 22:14

Re: Wrażenia z Toporiady

Post autor: MMochocki »

Witajcie! Jak i rok temu, tak i teraz wracam zachwycony. Z dłuższymi podziękowaniami i wrażeniami zaofiaruję się jutro, bośmy z familią dopiero dziś popołudniem dotarli do domu i teraz główna rzecz - wyspać się. Ostatnimi dniami nie było czasu. Na Toporiadzie sen to zły nałóg, z którym pragniesz zerwać. Kilka słów wszakże rzeknę o koncepcji GALA -> GAŁA , którą tu rzuciła moja Panna Córka. W podróży powrotnej jakaś reklama radiowa szumnie wołała "Magazyn GALA poleca..." - a że myśmy dopiero co żegnali się z orczym obozem, to inaczej być nie mogło: słyszysz "gala" - myślisz "gała". I wyobraziliśmy sobie orkowy codziennik (albo co-nocnik) toporiadowy będący parodią eleganckiej http://www.gala.pl , z Córką Wodza na okładce i plotkami obozowymi w środku. Co Orkusy na to? Trzeba by nad tym popracować-popracować, ale że ork umieć tak pracować, to wie każdy kto oglądał Totem Potem. Weźcie tedy sobie GAŁĘ do banku pomysłów na nową Toporiadę, a jak zechcecie, to i ja ręki przyłożę.
Ostatnio zmieniony 10 sie 2009, 22:41 przez MMochocki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Avril
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 59
Rejestracja: 02 sie 2009, 16:26

Re: Wrażenia z Toporiady

Post autor: Avril »

Dołączę się i podziękuję wszystkim uczestnikom, a w szczególności organizatorom, za te dni relaksu tak doskonałego, że aż mi się daty poprzestawiały 8-)

Drodzy orgowie - chcieliście zrobić duży konwent, tradycyjny acz niepozbawiony wyjątkowej atmosfery, i udało się Wam to w 100%.

Pokazaliście, że jak chcecie, to możecie, a co.

Pewne obsuwy zrozumiałe są same przez się i nie zaszkodziły odbiorowi całości. Jednakże głosy krytyczne pojawiły się już w niektórych postach powyżej i powiem tak, cóż, obawiam się, że może zachodzić prawdopodobieństwo, że we pewnym stopniu przyjąć należy, iż zgadzam się z niektórymi z nich (vide wpis Ślimaka).

Ponieważ jesteście jacy jesteście, czyli cudowni, zwarci i gotowi na wszystko, wierzę głęboko i ufam, że dacie radę także i za rok, i że za rok porzucicie błędy i wypaczenia. Co nas nie zabija, to nas wzmacnia - i tak będzie z Toporiadą, oby wiecznie żyła i nie stała się nigdy Snujkonem czy Zdechkonem czy Ględzęozadziemarynikonem.

Jeszcze raz dziękuję - wszystkim, a zwłaszcza orgom (za ciepełko i tradycyjne już dopieszczanie jedzonkiem), orkom (za Totem-Potem, za całokształt, za kiełbaski i za porażający prądem deserek dla niegrzecznych dzieci), moim dzielnym graczom (...byliście zbyt dobrze wychowani, aby powiedzieć, że już najwyższa pora dać na luz i spać, prawda? :roll: ), oraz Ślimakom za udostępnianie Ślimaczka celem zachwycania się. Jeśli kogo pominęłam, to jeno ze znużenia daleką drogą na Kujawy. Jak się dojdę do się, może napiszę jaką dłuższą coś.

Dzięki - pozdrawiam - polecam się na przyszłość (konkurs jakiś? coś zgrywnego? sesje?).
Centrum znajduje się w centrum całości, a jednak, ponieważ centrum do całości nie należy (nie jest częścią całości), całość ma swoje centrum gdzie indziej. Centrum nie jest centrum.

Jacques Derrida
Wiedźma(Gobliny)
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 145
Rejestracja: 15 cze 2009, 17:15

Re: Wrażenia z Toporiady

Post autor: Wiedźma(Gobliny) »

Wrażenie jedyne, niepowtarzalne... miło było oderwać się od zwykłego życia i żyć tylko Konwentem.. Dziękuję zatem Wszystkim Organizatorom, Gościom i uczestnikom!!

Epilog
poniedziałek 18.00 wreszcie idę do lekarza - Ostry Dyżur - po odstaniu swojego w 4 różnych kolejkach o godz 21.00 wychodzę ze Szpitala - Złamanie głowy kości promieniowej - ale bez gipsu :) - 10 dni na chuście, później do kontroli..

i pytanie - czy gdybym znała koniec przygody, pojechałabym na Toporiadę?
- Oczywiście!!Tak!! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Tarkis
Pała nie topór
Pała nie topór
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2009, 00:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Wrażenia z Toporiady

Post autor: Tarkis »

Zaczne moze od lekkiego opitolenia Cravena - myslales, ze nie zorientujemy sie ze zwalasz na nas wine, za swoje umilowanie do foteli? :P Przez grzecznosc nie bede mowil, kogo najbardziej ciagnelo do naszej miejscowki "na rozstoju domkow":)

A teraz juz o Toporiadzie:

O Toporiadzie slyszalem juz od jakiegos czasu, lecz dopiero w tym roku udalo mi sie na wybrac- i zaluje ze nie zdecydowalem sie na to wczesniej.

Forma konwentu terenowego, przyjacielskiego i na luzie zdecydowanie mi odpowiada :) Niestety kilka rzeczy, o ktorych wspomniano juz wczesniej (brak miejsca centralnego, olbrzymi teren, duzo osob i... nasza rewelacyjna miejscowka) nie pozwolilo mi poznac wiekszej ilosci czlonkow Toporow. A szkoda, bo te osoby, ktore poznalismy i obserwowalismy byly przesympatyczne (w tym miejscu podziekowania naleza sie szczegolnie Asi za grzeski, rozmowy i zyczenia powrotu do zdrowia, oraz Karen za wyganianie nas z miejscowki :)) i jak na tak duza spolecznosc rewelacyjnie zgrane i lubiace swoje towarzystwo - co szczegolnie dobrze bylo widac na oficjalnym rozpoczeciu i zakonczeniu.

Zdecydowanie wybiore sie na kolejna Toporiade i moze tym razem, juz nieco obeznany (przynajmniej z widzenia) z Toporami, uda mi sie nieco bardziej pointegrowac.

Wielkie gratulacje dla Orgow i byle tak dalej :)

PS. Nie przejmujcie sie sanitariatami - momentami dostarczaly naszej ekipie "kupe" zabawy (w tym miejscu przepraszam zlodziejke, ktora przez pomylke wzialem za gornika :))

PPS. Niestety nie pomne teraz imienia naszego sasiada, ktory zaoferowal sie kupic mi fajki, za co naleza mu sie ogromne podziekowania. Ogromne dzieki :)
Weekends don't count, unless you spend them doing something completely pointless
-Calvin & Hobbes
Awatar użytkownika
savarian
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 288
Rejestracja: 30 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: The BestOwo Skierkowo
Kontakt:

Re: Wrażenia z Toporiady

Post autor: savarian »

Pisanie jako enta osoba z rzędu ma to do siebie, że wszystko już zostało powiedziane. Toporiada mi się podobała i uważam ją za udaną, choć jak większość zauważyła to, tamto i owamto zmienić należy. Zgodzić się muszę z wypowiedzią Sleema (O zgrozo) a konkretnie jej środkową częścią. I apeluję nie zapominajcie nigdy o Duszy tego konwentu, bo jest ważniejsza od punktualności, zagęszczenia punktów programu i liczby uczestników. Inaczej... jesteście końmi :twisted:

Aby nie powtarzać więcej po innych pojadę teraz prywatą.
Jako pierwsze wielkie Thx dla was chłopaki i dziewoje za kolejną Toporiadę; to wydarzenie to coś więcej niż konwent (dla mnie)
Thx dla moich graczy; nie było ani Zwierzoludzi, ani kultystów ale ogórki i smalec były... :p
Thx dla Sidiana za kolejną "paconcom" sesję. Thx dla Karen, Wojborka, Nemka, Faraia, Haruka i koleżanki, której imienia nie pamiętam niestety. (to chyba wszyscy choć tam się tyle działo, że mogę nie pamiętać)
Tak gram tylko raz w roku... od trzech lat i niech tak będzie póki będą Toporiady.
Thx dla Drwiciela za MERPa. Chętnie zagram u Ciebie jeszcze kiedyś.
Thx dla obsługi sklepiku (nalewaka) :)
Na koniec moje osobiste Thx dla K8. Chłopaku mimo wszystko dałeś rade... widziałem twoje zaangażowanie, doceniam...

Jeśli o czymś/kimś zapomniałem sorki.

Pamiętajcie "Jeść Kotki"!!!
Chyba, że jesteście końmi...
:twisted:
"Na harfach morze gra;
Kłębi się rajów pożoga;
I słońce, mój wróg słońce;
wschodzi wielbiąc Boga!"
Awatar użytkownika
Tęcza
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 830
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:45

Re: Wrażenia z Toporiady

Post autor: Tęcza »

savarian pisze:

Jeśli o czymś/kimś zapomniałem sorki.

O mnie zapomniałeś ale spoko...w końcu jesteś koniem...
:)
"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
ODPOWIEDZ