Wrażenia z Toporiady

A co!
Awatar użytkownika
Bączek
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 603
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:03

Re: Wrażenia z Toporiady

Post autor: Bączek »

To i ja dopiszę parę słów, skoro uzupełniłam już nieco snu i strawy ;).

Przede wszystkim pragnę podziękować mojej wspaniałej sekcji II (czyli Hunterowi, HotShotowi, Gerberowi, Rudej, Amelce, Phishy, Drwicielowi, Tysi, Mafefce, Sarence, Suji )za wspaniałą współpracę !! Cieszę się, że nie było między nami spięć , że każdy angażował się w to, co robił, a na Toporiadzie stawiał się na dyżury ;). Wiewka, zostałaś nieformalnym członkiem tej sekcji - dziękuję za pomoc przy akredytacji !! ;)

Podziękowania gorące kieruję również do MG i graczy, z którymi miałam przyjemność grać. Piątkowa sesja u Nurglinga (w składzie: Cichy, Sadi i 2 Samurajów, z których jeden był moim osobistym,nieposłusznym ochroniarzem ;) ,a drugi dzielnym wojownikiem, który niestety stanął po niewłaściwej stronie i ratował honor rytuałem seppuku ;) ) oraz sobotnia sesja u Anheliusa ( w składzie: Badi, Galtan, Krzychu) były tymi sesjami, które poprzez bardzo dobrze wykreowany świat, wprowadzony klimat i spójną grę graczy pozwoliły mi swobodnie odgrywać swoją postać :) . Bez Was nie dostałabym wyróżnienia ;) .

Myślę, że więcej rozdrabniać się nie będę, poprzednicy napisali dostatecznie dużo.
Jako jeden z organizatorów serdecznie podziękuje za miłe słowa kierowane w naszą stronę :!: ;) Na pewno w przyszłym roku dołożymy wszelkich starań, by konwent stał się jeszcze lepszy :!:

Cieszę się, że miałam możliwość:
- zawarcia wielu ciekawych znajomości, które (mam nadzieję) zostaną podtrzymane :)
- skosztowania kotletów do hamburgerów przysmażonych na orczej maczecie nad ogniskiem
- poprawienia kondycji przy rekreacyjnym bieganiu wokół ogniska w sobotni poranek
- bycia świadkiem kolejnej, poważnej kompromitacji Sąsiada
- uczestniczenia w ceremonii przyjęcia sympatycznego stworzonka o imieniu Przemo do Orczego Obozu
- zaznania chwil relaksu przy niedzielnym ognisku
- obserwowania ekshibicjonistycznych zapędów Mrocznych w Pilicy (yyy... wróc ... nie cieszyć! nie cieszyć! :P )
itd. ...

Nie sposób jest wymienić wszystkiego. Trudno było wrócić do szarej rzeczywistości. Chyba nawet nie udało mi się całkowicie tego uczynić..

VIVAT TOPORIADA :!: :!: :) :)
Awatar użytkownika
Brox
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 26
Rejestracja: 11 sie 2009, 21:11
Lokalizacja: Mosty

Re: Wrażenia z Toporiady

Post autor: Brox »

Wrażenia z Toporiady?

Wspaniałe! Bardzo się cieszę, że pojechałem i wielkie podziękowania dla Hotshota za wkręcenie w imprezę!


Jako, że byłem pierwszy raz na Toporiadzie, ciężko mi jest porównać z poprzednimi edycjami, opiszę więc bez żadnych odniesień:P

Pierwsza rzecz, która mnie bardzo mile zaskoczyła to podejście do nowych takich jak ja... Myślałem, że będę musiał się jakoś wkupić w łaski konwentowiczów, ale jak się okazało zostałem przyjęty bardzo ciepło i dosyć szybko wkręciłem się w klimat. Poczułem się jakbym wrócił do domu. Po prostu jakby starzy przyjaciele, tylko trzeba było się przedstawić. :D

Druga bardzo ważna dla mnie rzecz to duuuży wybór prelekcji, konkursów itd. Zarówno poryte konkursy, jak i poważne prelekcje mocno zapadły mi w pamięć, były niezwykłym przeżyciem, które powtórzyłbym jeszcze wiele razy.

Dłuugo by jeszcze wymieniać tego co mi się podobało, ale muszę też ponarzekać, niestety.

Przede wszystkim źle rozplanowany był cały konwent. Ognisko, sklepik, domek organizatorów powinny być w centrum, a obozy dookoła. Przejście z orczego do sklepiku zajmowało sporo czasu, a nigdy nie wiedziałem, kto siedzi przy ognisku.

Kolejna sprawa to organizacja... niestety zmiany, przesuwanie planu itd. nie powinny mieć miejsca, chyba, że dzieje się jeszcze więcej i jeszcze dłużej. Nic jednak na to nie poradzimy i tak będzie zawsze...


Teraz przejdę do podziękowań, tak więc:


Wielkie dzięki dla Hotshota, za wkręcenie na Toporiadę (mogłeś szybciej mówić :D ) i za przepyszny orczy wywar!

Kolejne podziękowania dla Huntera za miejsce w namiocie.

Dziękować wypada także wspaniałym mistrzom gry: Gerberowi i Tęczy, a także osobom, z którymi grałem.

Wielkie dzięki wszystkim orkusom, za przyjęcie do obozu i spaczenie umysłu.

Oczywiście swoje zasłużyli także ludzie ze sklepiku, którym także należą się dziękczynne słowa. :D

Dzięki Artutowi za LARP'a "Galeony Wojny" i prelekcję, podczas której ciężko było mi złapać oddech.

Dzięki Thorstenowi za bycie pipą i dawanie mi powodów do śmiechu (chyba nie tylko mi zresztą...)

Jeżeli o kimś zapomniałem, to opierdzielać, bo mam słabą pamięć. Do zobaczenia za rok, tym razem lepiej się przygotuję :D
Alt, Shift i Słownik Ortograficzny nie gryzą, ja z nich korzystam...
Awatar użytkownika
daf
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1151
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:17
Lokalizacja: Rawa, Rawa Mazowiecka, kocham miasto to od dziecka

Re: Wrażenia z Toporiady

Post autor: daf »

Doczytanie do tego momentu podziękowań zajęło mi trochę czasu i zważając na wszystkich czytających krótko ujmę co mnie urzekło.
Niesamowite poświęcenie i wkład k8 chyba przy każdej możliwej sprawie dotyczącej Topo. Zaimponowałeś mi najbardziej z organizatorów, chociaż wcale nie umniejszam zasług pozostałych orgów którzy też spisali się na medal.
Moim zielonym braciom i siostrom za bycie najlepszymi orkami jakich widziałem na konwencie, charówe przy przygotowaniach do Obozu i jeszcze pani Uli za to że jako jedna z niewielu doceniła naszą pracę.
Ekipie z sesji u Sekreta za naprawdę świetną zabawę. Mam nadzieje że Piotrków, Warszawa i Rawskie tarło będzie miało jeszcze okazję razem przymelanżować i zagrać coś porządnego!
Wielkie dzięki tym którzy wzięli udział w orczych konkurencjach, a w szczególności Suji za bycie przyszłym orczym tatą :twisted:
Ekipie z Ditroid, za mistrzowski obóz, konkretne pomysły , perfekcyjną realizację, miejmy nadzieje że podtrzymacie tradycję w przyszłym orku yyy znaczysie roku. Wpadajcie do Rawy to się razem napijemy 8-)
Elfiej Pipie vel Thorstenowi za znoszenie naszych obelg, kręcenie bek z Bogdanem, szyszkami i wszystkim innym. Nie sądziłem że to kiedyś przyznam elfowi, ale naprawdę dobra robota, oby tak dalej!
Goblinom za przybicie z nami sztamy w czasie odbicia Bogdana i w ogóle za zielonoskórość. Sorry Wiedźma że Cię zabiłem w walce z długouszymi wiewiórkami, ale Ork nie patrzeć kto stać dookoła i czasem targnąć nie potrzebnie.
Karen i Kraszanowi, za zajebisty konkurs, pachy zrywać, wypas wam wyszło.
Smokowi, z którym nie miałem przyjemności porozmawiać, jednak widziałem pana skille GMowe będąc gapiem. Mistrzostwo świata, chylę czoło.
I jeszcze tylko dzięki Izie za Tarło, Badi za Tarło, Lu za Tarło, Twojej Starej za Mega Tarło, Sońce za pokazanie całej prawdy o swoich cyckach i Michałowi Mochockiemu za wytrwanie z nami do końca i kotlety z maczety!
Vivat Maczeta!
Vivat TAR-ŁO!!
Vivat Toporiada!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Rijel
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1611
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:02
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Wrażenia z Toporiady

Post autor: Rijel »

Przyjechałem w poniedziałek o 16. O 16:01 chciałem wracać. Ale że perspektywa wieczoru w towarzystwie, barwnych, prawda, gospodarzy Fryszerki nie była zachęcająca, zakończyło się na małym spotkaniu w Aneczce. W Aneczce gdzie wystarczyło tylko powiedzieć znajomym ryjkom "cześć" i znaczyło to więcej niż wielogodzinna rozmowa z kimś Toporiady pozbawionym...

Ludzie! Kochom Wos! :oops:
Gdy nadejdzie dzień sądu najładniejszy z najładniejszych przyzwie zapomnianych. W lewą dłoń weźmie on magiczne figury, w prawicy będzie dzierżył księgę złą i słowami swymi sprawi że klan bez nazwy z popiołów powstanie.
Awatar użytkownika
ARTUT
Pała nie topór
Pała nie topór
Posty: 6
Rejestracja: 09 sie 2009, 22:29
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wrażenia z Toporiady

Post autor: ARTUT »

Nie chcę wyjść na nadętego bufona i weterana, który pozjadał wszystkie rozumy, ale co mi tam...

ludzie... nie znacie się :P

Toporiada 2009 była ABSOLUTNIE najlepszym konwentem na jakim byłem, a wierzcie mi, że na wielu bywałem. Na masie z nich bawiłem się rewelacyjnie, bo nawet gdy organizatorzy i uczestnicy starali się za wszelką cenę wszystko spieprzyć to wystarczyło kilku znajomych (znanych wcześniej i poznanych dopiero co) by być zadowolonym. Wiele konwentów wspominałem i wspominam bardzo miło, ale jeszcze nigdy nie było mi tak bardzo żal, że muszę wracać do domu. Nie wspomnę o tym, że od trzech dni przeglądam ciągle fotki, wspominam Toporiadę i żal mi się robi, że nie mogę tam wrócić.

Jeszcze nikomu nie udało się i nie uda się stworzyć konwentu idealnego. Ale Toporiada 2009 jest idealnym wzorem do stworzenia właśnie takiej imprezy.

Kłaniam się nisko raz jeszcze przed absolutnie wszystkimi, którzy tam byli bo oczywiście oprócz niewątpliwych zasług organizatorów imprezy i twórców programu to wkład ogromny wnieśli w tą zajebistość wszyscy uczestnicy.

Cholera... jak to szkoda, że ten konwent się już skończył...

Jesteście ZAJEBIŚCI :*

P.S.
Pisząc te słowa byłem zupełnie trzeźwy. Teraz upiję się z żalu, że Topo już się skończyła...
Awatar użytkownika
Galtan
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 25
Rejestracja: 09 sie 2009, 12:40
Lokalizacja: Białobrzegi
Kontakt:

Re: Wrażenia z Toporiady

Post autor: Galtan »

Diekuję Kasiu a pozdrowienia, mam nadzieję że nie zapomniesz krasnoluda wynoszącego rubiny miską z komnaty do sarkofagu, hehe za rok mam nadzieje znów razem zagramy.
Fight is my live!!!
MMochocki
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 24
Rejestracja: 10 sie 2009, 22:14

Re: Wrażenia z Toporiady

Post autor: MMochocki »

Na Toporiadzie bawiliśmy się fantastycznie. Z całego serca gratuluję Organizatorom. Na długo zapadną mi w pamięć:
- sesje Dzikich Pól u JMP Wolskiego
- rewelacyjny koncert Kaczmarsko-szantowy
- nocne posiadówki w orczym obozie
- wspaniale czysta rzeka z morskim piaskiem
- Totem Potem.
Rzeczywiście, tegoroczna Toporiada straciła sporo dawnego poczucia wspólnoty. Przyczyny znamy: duży teren i brak wyraźnego centrum. Ale nie ma co się martwić. Teren ma mnóstwo zalet, a tę jedną wadę - rozpraszanie uczestników - można naprawić programem. Mówiłem o tym z Jankosiem, teraz powtórzę na forum. Oprócz terenu, uczestników w różne miejsca odciąga mnogość ścieżek programowych. Tak jest na zwyczajnych konwentach. Toporiada powinna pozostać niezwykła: z jedną ścieżką programową integrującą wszystkich uczestników. Teren utrudnia integrację, dlatego tym bardziej trzeba tu popracować programem. Może dałoby się też bardziej "ścieśnić" kluczowe obiekty? Sklepik bliżej ogniska, na przykład? Myślę, że miejsce jest znakomite i warto by tam wrócić.
Dziękuję serdecznie Jankesowi i Jankosiowi za wyborne trunki i chwile ciekawych rozmów; żałuję tylko, że nie było czasu pogadać dłużej. Kraszanowi za niespodziewany zwrot akcji w czwartkowym LARP-ie. Mardockowi za niespożytą energię i kunszt improwizatorski. Thorstenowi za to samo, co wszyscy. :) Tęczy za nieżałowanie gardła na sesji z Alicją. Sonce za porwanie do orczego obozu. Wszystkim orkusom za nieustający klimat obozowy (TAR - ŁO !!!). Całej kompanii z sesji u Smoka za wspólną wyprawę na Dzikie Pola. Poniedziałkowemu śniadaniu podgrzanemu na maczecie - za oryginalność. Moim dawno niewidzianym kompanom z Dzikich Pól: Smokowi, Kaczorowi, Artutowi (chociaż kiep), Inkwizytorowi (choć szelma) za ponowne spotkanie. Jackowi Komudzie za to, że żyw dojechał do Warszawy. Wszystkim, co krzyżowali ze mną szable lub palcaty. I dziękuję całej rawskiej kompanii Toporowej, boście tego warci po stokroć.
Awatar użytkownika
Cadogan
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 237
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:06
Lokalizacja: Wawa

Re: Wrażenia z Toporiady

Post autor: Cadogan »

Nie jestem pewien czy to prawda, jednakże ponoć Toporiada jest już na tyle sławna, że mówili o niej w niedzielę w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Czy wie ktoś w jaki sposób sprawdzić prawdziwość tej informacji i ewentualnie odsłuchać tego nagrania?
Jędrzej "Cadogan" Maciejczyk - Toporowy Przyjaciel
Awatar użytkownika
Galtan
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 25
Rejestracja: 09 sie 2009, 12:40
Lokalizacja: Białobrzegi
Kontakt:

Re: Wrażenia z Toporiady

Post autor: Galtan »

No jakotacy reporterzy prasowi cpykali fotki, wiec z penościa info o Toporach sie pojawi. A czy w radiu cos takiego było to nie wiem, najprosciej zadzwonic prosto do redaktora polskiego radia/
Fight is my live!!!
Awatar użytkownika
Prozac
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 441
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:57
Lokalizacja: z dna beczki

Re: Wrażenia z Toporiady

Post autor: Prozac »

ARTUT pisze: Nie wspomnę o tym, że od trzech dni przeglądam ciągle fotki, wspominam Toporiadę i żal mi się robi, że nie mogę tam wrócić.
Wyobraź sobie, że my już od pięciu lat na to chorujemy kilka razy w roku :)
Wasze płyty? Sru, kurwa, klozet.
ODPOWIEDZ