Upuścić krwi

A co!
Awatar użytkownika
Paula
Ciupozka ch... zbója
Ciupozka ch... zbója
Posty: 177
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:09
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Upuścić krwi

Post autor: Paula »

Jeśli chodzi o wymagania do spełnienia to nie są one tak rygorystyczne
k8 pisze:nie wolno palić papierosów w dniu oddania krwi
Pierwsze słyszę o czymś takim :-) oddawałam krew 3 maja tego roku i mam raczej bieżące informacje na ten temat - nie było w ogóle takiego zastrzeżenia.
k8 pisze:oddanie krwi przez jedną osobę trwa mniej więcej 2h (ankieta, badanie lekarskie, morfologia krwi i właściwe oddanie poprzedzone wypiciem kawy czy innego soczku + 5-10 min odpoczynku na fotelu po oddaniu)
Mnie oddanie krwi zajęło maksymalnie 40 minut.
k8 pisze:po oddaniu nie można się przemęczać i forsować przez co najmniej 24h
Zgadzam się, aczkolwiek tego samego dnia funkcjonowałam jak najbardziej normalnie. Nie mogłam tylko dźwigać w ręce, z której krew była pobrana. Jestem wątłą kobietką, więc myślę, że na naszych Toporach za bardzo by się to nie odbiło, skoro ja czułam się w porządku. Tym bardziej, że wieczory zajęte są przez sesje, a więc swoisty odpoczynek. Człowiek się raczej wtedy nie przemęcza (choć mogę się mylić! ;-) )
k8 pisze:nie może spozywać alkoholu na co najmniej 24h przed oddaniem krwi
Warunku o alkoholu nie będę nawet komentować, bo jest dla mnie śmieszny. Doba przed oddaniem krwi to żadne poświęcenie.

Bączek' pisze:Tych warunków jest znacznie znacznie więcej ( mi jeszcze przychodzą na myśl np. przebicie ciała w przeciągu iluś miesięcy, zrobienie tatuażu w przeciągu iluś miesięcy, zażycie bądź zażywanie jakichkolwiek leków, przebyte choroby - kiedy były, jakie, miesiączka, ciążą, osoba karmiąca, masa ciała poniżej 55 kg :P ). Myślę, że nawet ze znalezieniem tych 20 osób byłby problem...
Zgadzam się zupełnie, tych warunków jest sporo, ale wiedząc, że będzie taka akcja w sierpniu ( a mamy dopiero maj), można się przynajmniej w niewielkim stopniu przygotować.

Cóż, niestety decyzja już zapadła, trudno się mówi :-)
Awatar użytkownika
Phishy
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 135
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:14

Re: Upuścić krwi

Post autor: Phishy »

A tam.
Jozem honorowy dawca krwi, z piciem nie miałabym problemu, z paleniem też, mnie nie kazali nigdy nic jeść przed oddaniem,po oddaniu krwi wystarczy mi drzemka, a wieczorem spokojnie mogę imprezować :P

A tak serio, to pomysł dobry, aczkolwiek specyfika imprezy chyba przekreśla ideę.
Liczba graczy. Nie ilość. Na mój ogon! <><
Awatar użytkownika
dessmon
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 74
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:05

Re: Upuścić krwi

Post autor: dessmon »

Temat do archiwum decyzja przecież zapadła.

Ja też jakoś nigdy nie miałem problemów z oddawaniem krwi. Na Woodstocku bawiłem całą noc po oddaniu krwi. %%%%%

Ale Kakunia ma racje ciężko będzie znaleźć wśród konwentowiczów nawet 20 osób które nie mają problemu alkoholowego, narkotykowego, bez AIDS/HIV i do tego z dobrym stanem zdrowia. :D
Awatar użytkownika
Kraszan
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 391
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Upuścić krwi

Post autor: Kraszan »

Co wy się tacy nagle charytatywni zrobiliście. Chcecie oddać krew to proszę się zebrać w kilkanaście osób i jechać do punktu krwiodawstwa. a jak chcecie bardziej być charytatywni i dostać rozgrzeszenie to możecie mi kupić bilet do Egiptu. :twisted:


CHarytatywnie! Wybacz, musiałem ;) - Sadam
Obrazek
Awatar użytkownika
dessmon
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 74
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:05

Re: Upuścić krwi

Post autor: dessmon »

Tak jak już napisałem dla mnie temat nieaktualny,bo decyzja została podjęta.

A uważam że każdy pomysł jest do rozważenia(ten akurat nie przeszedł), bo z jakiejś burzy pomysłów można zawsze coś wybrać.

Tak na marginesie tematy już rozstrzygnięte powinny lądować w archiwum co by nie zaśmiecać.
Awatar użytkownika
Shila
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 239
Rejestracja: 17 maja 2008, 17:24
Lokalizacja: Katowice

Re: Upuścić krwi

Post autor: Shila »

Chyba bym zemdlała jakbym igłę zbliżającą się do mnie zobaczyła... .>>.
ODPOWIEDZ