Upuścić krwi

A co!
Awatar użytkownika
dessmon
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 74
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:05

Upuścić krwi

Post autor: dessmon »

Można zaprosić PCK z takim busem coby upuścili nam nadmiar krwi(tak co by nie uderzył nam nadmiar jej do głowy)

Kontakt już do nich mamy. Teraz czy znajdzie się wystarczająca ilość śmiałków. I nie chodzi mi o oddanie krwi a abstynencje do momentu oddania. Nożna traktować ich też jako NPC w sesji Wampira.
Awatar użytkownika
Kraszan
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 391
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Upuścić krwi

Post autor: Kraszan »

Z przyczyn technicznych jest to niemożliwe.
Obrazek
Awatar użytkownika
dessmon
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 74
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:05

Re: Upuścić krwi

Post autor: dessmon »

Dlaczego?
Awatar użytkownika
Paula
Ciupozka ch... zbója
Ciupozka ch... zbója
Posty: 177
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:09
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Upuścić krwi

Post autor: Paula »

No właśnie, dlaczego? Rozmawiałam z panią z Łodzi, która zajmuje się organizacją tego typu imprez, gdzie ludzie mogą honorowo oddać krew. Powiedziała, że załatwia cały osprzęt i jedynym warunkiem, jaki musimy spełnić to zorganizować co najmniej 20 dawców (chociaż trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że nie każdy będzie mógł oddać krew). Myślę, że na takim dużym konwencie nie będzie z tym problemu, ja na pewno się deklaruję :-)
Awatar użytkownika
Aćka
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 383
Rejestracja: 17 maja 2008, 13:29

Re: Upuścić krwi

Post autor: Aćka »

ja tez moge:p
la la la alko-ninja!
Awatar użytkownika
k8
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 850
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:46
Lokalizacja: Warszawa/Rawa M.

Re: Upuścić krwi

Post autor: k8 »

Oddawałem kilka razy krew i mysle że na Topo jest to do niezrealizowania. Jest kilka warunków które musi spełniać dawca...a mianowicie:

- nie może spozywać alkoholu na co najmniej 24h przed oddaniem krwi
- nie wolno palić papierosów w dniu oddania krwi
- trzeba być wyspanym i zjeść konkretne śniadanie przed oddaniem
- oddanie krwi przez jedną osobę trwa mniej więcej 2h (ankieta, badanie lekarskie, morfologia krwi i właściwe oddanie poprzedzone wypiciem kawy czy innego soczku + 5-10 min odpoczynku na fotelu po oddaniu)
- po oddaniu nie można się przemęczać i forsować przez co najmniej 24h

Nie chcę siać defetyzmu ale w piątek czy w sobotę chyba nie znajdzie się 20 osób spełniających te warunki. I są przypadki że osoba po oddaniu krwi (często przy pierwszym) naprawdę kiepsko się czuje... a chyba nie chcemy pogotowia wzywać na Topo.
A żeby Was pokręciło, a żeby Wam orzeszki spuchli !!!
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5229
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Upuścić krwi

Post autor: Jankoś »

Omawialiśmy tą propozycję(chyba Sąsiad ją przekazał) na ostatnim spotkaniu organizatorów i z przyczyn wymienionych przez k8 zapadła decyzja negatywna.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
Bączek
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 603
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:03

Re: Upuścić krwi

Post autor: Bączek »

k8 pisze:Oddawałem kilka razy krew i mysle że na Topo jest to do niezrealizowania. Jest kilka warunków które musi spełniać dawca...a mianowicie:

- nie może spozywać alkoholu na co najmniej 24h przed oddaniem krwi
- nie wolno palić papierosów w dniu oddania krwi
- trzeba być wyspanym i zjeść konkretne śniadanie przed oddaniem
- oddanie krwi przez jedną osobę trwa mniej więcej 2h (ankieta, badanie lekarskie, morfologia krwi i właściwe oddanie poprzedzone wypiciem kawy czy innego soczku + 5-10 min odpoczynku na fotelu po oddaniu)
- po oddaniu nie można się przemęczać i forsować przez co najmniej 24h

Nie chcę siać defetyzmu ale w piątek czy w sobotę chyba nie znajdzie się 20 osób spełniających te warunki. I są przypadki że osoba po oddaniu krwi (często przy pierwszym) naprawdę kiepsko się czuje... a chyba nie chcemy pogotowia wzywać na Topo.
Tych warunków jest znacznie znacznie więcej ( mi jeszcze przychodzą na myśl np. przebicie ciała w przeciągu iluś miesięcy, zrobienie tatuażu w przeciągu iluś miesięcy, zażycie bądź zażywanie jakichkolwiek leków, przebyte choroby - kiedy były, jakie, miesiączka, ciążą, osoba karmiąca, masa ciała poniżej 55 kg :P ). Myślę, że nawet ze znalezieniem tych 20 osób byłby problem...
Awatar użytkownika
Skner
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 460
Rejestracja: 16 maja 2008, 11:30
Lokalizacja: Ztamtondtu (Zimbabwe)

Re: Upuścić krwi

Post autor: Skner »

a ja boje sie igiel:P taka fobia, aż mi się slabu zrobilo jka pomyslalme o pobieraniu krwi... musialbym byc do tego niezle nawalony..czyli odpada

a tak bardziej w temacie to chyba darujmy sobie takie atrakcje na topo, jesli sa chetni proszę zapodac temat na forum, tam niech każdy chetny się zapisze, umówicie się i pójdziecie do szpitala któregoś dnia w koszulkach toporowych solidarnie oddać krew
a ja klade lahe nato czy zygasz na widok moich błeduw ortograficznych... jesli umiesz je wylapac znaczy ze umiesz odczytac sens tego co napisalem bo gówno i guwno zawsze śmierdzi tak samo
Awatar użytkownika
Kraszan
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 391
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Upuścić krwi

Post autor: Kraszan »

Amen. Mówiłem że z przyczyn technicznych. :)
Obrazek
ODPOWIEDZ