Urządzenia sanitarne na Toporiadzie

A co!

Czy umywalnie na Toporiadzie to dobry i realny pomysł?

Tak, chciałbym umyć się czasami.
25
71%
Nie! Woda na Toporiadzie! Nigdy!
5
14%
Sadam, idź się lecz...
5
14%
 
Liczba głosów: 35

Awatar użytkownika
^sadam
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 795
Rejestracja: 05 wrz 2008, 15:20
Lokalizacja: Ułan Bator!
Kontakt:

Re: Urządzenia sanitarne na Toporiadzie

Post autor: ^sadam »

Jankoś pisze:Sadamie dowiedz się proszę jakie są koszty wypożyczenia czy też zakupu takiego sprzętu.
Jakie są wymogi techniczne ,ogólnie rzez biorąc od teraz jesteś odpowiedzialny za tą sprawę.
Roger that 8-) !!



Kwestia właśnie taka, gdzie by ta woda musiała spływać i jak to podłączyć. Podpytam się, tylko telefon odblokuję :). Niby z tego co widać na fotce, to jest tam odpływ taki jak w normalnych umywalkach, jak się wodę doprowadza i odprowadza z takich rzeczy nie wiem, nie znam się na hydraulice :). Sądzę też, że taka rynienka była by lepsza niż ToiToi'owa kabina prysznicowa, bo czy tak czy tak, będą kolejki.. A takie coś jest ogólniej dostępne, zawsze można, chociaż by łeb pod kran wsadzić, żeby się schłodzić. Nie wiem też na jakiej zasadzie działa prysznic o którym mówi Kraszan. O prysznicach też coś mi się obiło o uszy rok temu, ale o tym co pisze, raczej nie, więc pomysł jest innowacyjny :twisted: . Co do kasy natomiast, to przedyskutować to trzeba, czy Toj czy umywalnia czy jedno i drugie. Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Kraszan
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 391
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Urządzenia sanitarne na Toporiadzie

Post autor: Kraszan »

już tłumacze jak to działą bo jak mówiłem wcześniej już rok temu był to pomysł rozważany a że na pewno od nich zwonu weźmiemy toi toja to i o umywalkę bedzie łatwiej.

musi być źródło wody, z tego co pamietam jest na ścianie budynku kranik, powinien wiec działać i dawać wode, potrzebny bedzie zatem szlałf taki np. ogrodowy z końcówkami do podłaczenia pod umywale, potem jakiś drugi szlałf do odpływu najlepiej cholernie długi i w las go :) . Leśniczówka nie ma kanalizacji nie ma odpływu tylko własne malutkie szambo, jak podepniemy to cudo do niego to szlak je trafi w 1 dzien. I bedziemy mieli szambo rozlane i syf na całym terenie. Ja bym postawił umywalkę i natrysk na polu namiotowym, to by rozwiązało problemy chmary luda przed lesniczówką od 5 rana, darcie mord i uniemożliwianie złapania gościom kilku minut snu, a wiązać się to bedzie z długim szlałfem doprowadzającym wode, co do odpływu to jak by maszyneria stanęła na polu namiotowym to oddajemy na droge odpływ i jest swiety spokój.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mardock
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 515
Rejestracja: 06 wrz 2008, 15:49

Re: Urządzenia sanitarne na Toporiadzie

Post autor: Mardock »

Pod kran można spokojnie podłączyć wąż ze słuchawką,którego koszt to 1 zł za metr,potrzeba by z 3 metry na prysznic.do tego słuchawka 6zł, szybkozłaczka 6 złotych,coś do podłączenia do kranu-4 zł.Ściany to szkielet z jakiś desek(nie wiem ile to może trzeszczeć,potrzeba by 8 desek o wysokości 2 m) do tego płachty prysznicowe która kosztuje 8 zł (wymiary 1,80 na 1,80cm).Jakiś kij coby płachty mogły się odsuwać to,np od szczotki-3 zł.Podłoga jakaś gumowa,albo mata antypoślizgowa,którą można położyć na paletach(da się skołować).kilo,dwa gwoździ i cacy,trzeba tylko zbić.
Całkowity koszt to maks 60 zł za jedną kabinę.

Myślę,że nie jest to dużo,zbicie czegoś takiego to podejrzewam kwestia 3 godzinek maks.Nie wiem ile może kosztować wynajem kabin jednak ale jestem pewien,że zrobienie ich wyjdzie taniej.2-3 takie i po problemie.Spokojnie można je podpiąć pod te umywalki.

Ale czy ten kranik zdoła wygenerować odpowiednie ciśnienie,żeby zasilić 3 prysznice plus 3 krany obsługujące ludzi.Myślę że to najistotniejsza kwestia.

Odnośnie odpływów,można to postawić na lekkim spadku,wykopać rów odprowadzający,i pozwolić działać grawitacji.Nie ma co się pier*** z jakimś szambem.Ważne,żeby szło to w takie miejsce,żeby niczego nie podmyło.Troche wody wylanej na ziemie niczemu nie zaszkodzi.
O o!
Awatar użytkownika
savarian
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 288
Rejestracja: 30 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: The BestOwo Skierkowo
Kontakt:

Re: Urządzenia sanitarne na Toporiadzie

Post autor: savarian »

Mardock pisze: Odnośnie odpływów,można to postawić na lekkim spadku,wykopać rów odprowadzający,i pozwolić działać grawitacji.Nie ma co się pier*** z jakimś szambem.Ważne,żeby szło to w takie miejsce,żeby niczego nie podmyło.Troche wody wylanej na ziemie niczemu nie zaszkodzi.
Niby ładnie pięknie by było drogi Mardocku gdyby nie wynalazek naszych czasów zwany detergentem. Zauważ w jakim miejscu jest leśniczówka. Las, hodowla świnek, jakieś strumyczki, kicające zajączki i biegające jelonki.
Nie wiem czy możliwe jest wyegzekwowanie (nie wiem czy ma to też sens) aby ludzie myli się bez szmponu, mydła, pasty BHP czy ACE. A jeśli nie jest to możliwe to cały ten chemiczny syf spłynie do lasu. Może to tylko ja tak mam ale hipokryzją jest kiedy krew nas zalewa jak widzimy sterty śmieci w lasach lub syf pływający w jeziorach bo "prymityw ludzki" nie umie dbać o środowisko, a z drugiej strony sami będziemy spuszczać detergenty z łazienki prosto w las czy pole. Coś tu nie bangla.
Osobiście jak bym zobaczył, że ktoś inny wylewa ścieki do lasu to to by dostał w mordę.
Pomyślcie nad taką kwestią. Może da się wypracować jakiś kompromis. Sam nie wiem. Takie tylko spostrzeżenie daje...
"Na harfach morze gra;
Kłębi się rajów pożoga;
I słońce, mój wróg słońce;
wschodzi wielbiąc Boga!"
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5229
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Urządzenia sanitarne na Toporiadzie

Post autor: Jankoś »

Zgadzam się z Savarianem w 100%. Poza tym pomijając aspekt moralny pozostaje jeszcze kwestia leśniczego ,który jeśli to zobaczy wyrzuci Nas na zbity pysk.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
Bananidło
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 702
Rejestracja: 16 maja 2008, 15:38
Kontakt:

Re: Urządzenia sanitarne na Toporiadzie

Post autor: Bananidło »

Ale czy ten kranik zdoła wygenerować odpowiednie ciśnienie,żeby zasilić 3 prysznice plus 3 krany obsługujące ludzi.Myślę że to najistotniejsza kwestia.
Jak jeden mały kran będzie miał obsłużyć kilka kraników to będzie z nich woda kapała, a nie się lała, nie wspominając o prysznicach które będą o jakiś metr wyżej.

Z tego co pamiętam, ciśnienie wody w leśniczówce było bardzo słabe. Jeżeli będzie takie i w tym roku to nie uda się zasilić tych kraników. Należy pamiętać, że im dłuższy jest rura i im wyżej położone miejsce do którego woda ma być dostarczona tym wymagane jest większe ciśnienie. Dlatego odpada ustawienie takiego sprzętu na polu namiotowym, które raz - jest położone daleko od źródła wody, dwa - położone jest wyżej niż kranik.

Dlatego jeśli już ustawiać takie ustrojstwo to zaraz przy leśniczówce.

Co do ścieków - można spuszczać je do szamba i wtedy nie będziemy mieć dylematów moralnych. Ale trzeba będzie zamówić jakiś szambowóz, który będzie je regularnie opróżniał. Na tej samej zasadzie działają Toitoje, gdzie kiedy się zapełni taka toaleta to przyjeżdża samochód, wypompowuje nieczystości i zabiera je z sobą. Jestem pewien że taką usługę można zamówić dla samego szamba.
Kto gra w RPG, żyje podwójnie
Awatar użytkownika
Cadogan
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 237
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:06
Lokalizacja: Wawa

Re: Urządzenia sanitarne na Toporiadzie

Post autor: Cadogan »

W takim wypadku musielibyśmy zdobyć jakiś filtr- czy wie ktoś czy jest to w ogóle możliwe i jak wygląda proces pozbywania się detergentu z wody? Czy jest on mechaniczny, chemiczny czy biologiczny?

Edit: Banan, ubiegłeś mnie :P Można zrobić ze ściekami i tak jak ty mówisz.
Pozostaje tylko wtedy kwestia podwyższenia ciśnienia wody w planowanych prysznicach i zlewach. Ostatecznie można by nawet przywieźć własne zbiorniki i trzymać w nich wodę do mycia- wtedy można by ją pompować mechanicznie- każdy kto chce się umyć będzie musiał trochę popracować wajchą :P
Jędrzej "Cadogan" Maciejczyk - Toporowy Przyjaciel
Awatar użytkownika
Mardock
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 515
Rejestracja: 06 wrz 2008, 15:49

Re: Urządzenia sanitarne na Toporiadzie

Post autor: Mardock »

Przecież nie miałem na myśli wylewanie tego pod drzewa,jeśli wylejemy to na drogę to nic nie umrze.Ważne żeby nie dostało się to do wody.
O o!
AginaharijaR
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 21
Rejestracja: 08 wrz 2008, 17:25
Lokalizacja: skierki

Re: Urządzenia sanitarne na Toporiadzie

Post autor: AginaharijaR »

A jak myślisz Mardock - jak wylejesz na drogę to gdzie to spłynie? Przecież nie zniknie nagle tylko przesiąknie do wody gruntowej albo (mało prawdopodobne) spłynie drogą aż do strumyka za lasem :)
Może to nieopłacalne ale może raz taki szambowóz mógłby podjechać i opróżnić szambo - powiedzmy w środku konwentu - i nie mówię że o 12 w południe a jeno że w środkowych dniach :)
"Imperatyw kategoryczny Kanta jest tylko apriorycznym dodatkiem do transcendentalnej rzeczywistości."
Awatar użytkownika
Mardock
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 515
Rejestracja: 06 wrz 2008, 15:49

Re: Urządzenia sanitarne na Toporiadzie

Post autor: Mardock »

Ja wiem,że to nie zniknie od tak.Piach i żwir są naturalnymi filtrami,nie umiem ocenić jak groźne są mydliny i inne ścieki które produkuje człowiek myjąc się,nie wydaje mi się jednak żeby były one na tyle niebezpieczne,żeby przedostać się do wód gruntowych,myślę,że ziemia sama to przefiltruje.Ale nie znam się na tym,mozna przecież kogoś się zapytać.Jeśli zdecydujemy się na odpływy do szamba trzeba będzie też zorganizować odpływ z prysznicy-co będzie trudne jeśli chcemy to zrobić tanim kosztem i postawić prysznice polowe.

Jak nas będzie stać to jestem oczywiście za szambowozem.

ps.Cado-piach i żwir są filtrem mechanicznym,węgiel chemicznym.
O o!
ODPOWIEDZ